Atlético Madrid'den Çok Sert Hareket! Barça'ya Bilet Yok! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Atlético Madrid'den Çok Sert Hareket! Barça'ya Bilet Yok!

Atletico Madrid, Barcelona taraftarına bilet satışı yapmama kararı aldı

İspanya La Liga takımlarından Atletico Madrid, Barcelona'lı taraftarlara bilet satmama kararı aldı.

barcelona2343454.jpg

İspanya La Liga ekibi Atletico Madrid, 14 Ekim’de oynanacak Barcelona mücadelesi için deplasman tribünü biletlerinin satışını iptal etti.Sky Sports’un haberine göre Madrid ekibi gerekçe olarak kulübün yeni stadı olan Wanda Metropolitano’ya “ulaşımsal problem”ler gösterildi.

Katalonya’da 1 Ekim’de Katalonya Bağımsızlık Referandumu gerçekleştirilmiş ve o gün oynanan Barcelona-Las Palmas maçı gündem olmuştu.Barcelona, Katalan halkının kararına saygı duyacaklarını belirtmişti. Katalan ekinden bugün yapılan açıklamada Katalonya’daki krize çözüm bulunması amacıyla kurulan arabuluculuk komisyonuna katılındığı duyurulmuştu.

PIQUE TEPKİ GÖRMÜŞTÜ!

İspanya Milli Takımı’nda bulunan Barcelonalı futbolcu Gerard Pique, Katalonya referandumuyla ilgili açıklamaları nedeniyle birçok tepki görmüş, milli takım kampının ilk gününde hakaret içerikli tepkilere maruz kalmıştı.15 yıldır milli takımda olduğunu ve bırakmayacağını vurgulayan tecrübeli savunmacı, “Hakarete maruz kalmak ve ıslıklanmak hoş değil. Tüm bunlar, benim için zor şeyler. Ama milli takımı bırakmak beni ıslıklayanları haklı çıkarır. Bir bağımsızlık yanlısı, İspanya Milli Takımı’nda oynayabilir. Bağımsızlık yanlısı olmak İspanya’ya karşı olmak demek değil.” ifadelerini kullanmıştı.

AMKspor

İşler bayağı ciddiye binmiş, en son Katalan bölgesine tanklar yollanıyordu.

Pique'nin bir açıklaması vardı, bu sorun masada çözülebilir diye, ben hala referandum ve ayrılma isteğinin sebebini anlayamadım sorun masada çözülebiliyorsa.

İşler bayağı ciddiye binmiş, en son Katalan bölgesine tanklar yollanıyordu.

Pique'nin bir açıklaması vardı, bu sorun masada çözülebilir diye, ben hala referandum ve ayrılma isteğinin sebebini anlayamadım sorun masada çözülebiliyorsa.

Hocam adamlar ayrilmadan cok suanda demokratik bicimde biz ayrilmak istiyormuyuz istemiyormuyuz diye refarandum yapmak istediler
Yani alt metinde siyasiler olarak bir talebimiz var ama halk da yaninizda mi? Minvalinde bir programdi.

Madrid siyaseti sert tepki gosterdigi icin olaylar birazda bu noktaya geldi.

Pique guzel cevap verdi sporcuyuz diye dusuncelerimiz yok mu diye.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

"Kürde bilet yok" demiş adamlar :D :D

NOT : Irkçılık yapmıyorum. Sadece burada Kürtlere karşı yapılan muhtelif ırkçı tavırların benzerini orada katalanlara sergilemişler anlaşılan.

Hocam adamlar ayrilmadan cok suanda demokratik bicimde biz ayrilmak istiyormuyuz istemiyormuyuz diye refarandum yapmak istediler
Yani alt metinde siyasiler olarak bir talebimiz var ama halk da yaninizda mi? Minvalinde bir programdi.

Madrid siyaseti sert tepki gosterdigi icin olaylar birazda bu noktaya geldi.

Pique guzel cevap verdi sporcuyuz diye dusuncelerimiz yok mu diye.

Bu tip durumlarda genelde siyasi kesimler kendi bakış açılarından ziyade tepki görmemeyi öncelik olarak düşünüyorlar dolayısıyla amaç bir ihtimalin başlangıcına dahi müdahale etmek şeklinde oluyor. Bir de tabii işin ekonomik yönü de var, önceden konuşmuştuk sen daha da iyi bilirsin kaybetme ihtimalleri olan kesim popüler ve para basan bir kesim.

Yalnız sporun bu konuya böylesine dahil edilmesi hoş olmadı, çok bariz müdahaleler gelecek bu günden sonra muhtemelen.

İyi olmuş... Katalanları hiç sevmem onlara prim verenlerden de nefret ederim..

Özellikle shakiraya bu konuda gıcığım.. Gitti sarışın diye adamın koynuya girdi..

Bu tip durumlarda genelde siyasi kesimler kendi bakış açılarından ziyade tepki görmemeyi öncelik olarak düşünüyorlar dolayısıyla amaç bir ihtimalin başlangıcına dahi müdahale etmek şeklinde oluyor. Bir de tabii işin ekonomik yönü de var, önceden konuşmuştuk sen daha da iyi bilirsin kaybetme ihtimalleri olan kesim popüler ve para basan bir kesim.

Yalnız sporun bu konuya böylesine dahil edilmesi hoş olmadı, çok bariz müdahaleler gelecek bu günden sonra muhtemelen.

Spor ve Barca (mes q un club)
Stad dahi bir cephe olarak kullanilmis zamaninda sanirim bu yuzden klup bu kadar etkili

Ikincisi katalunya zenginligi aslinda biraz farkli algolaniyor ,ispanya ismiyle bagintili bir mevzu
Ikili iliski var ,bagimsiz bir barcelona bagimli bir ispanyasina mecbur .

Bazi yerlerde la caixa ve sabadell gibi buyuk bankalarin adi geciyor katalan bankalari olarak , sadece santander veya bbva ikisini topalr carpar boler.bask bolgesi bankalari bunlar.
Liman evet onemli ama ispanyanin geneli icin onemli aninda valenciayay kayacak bir mevzu

Ellerinde kalacak bir durum bagimsizlik

Brexit devam ediyor. İngiltere'nin AB'yi böyle rahat bırakacağını düşünmek saflık olurdu. İngiltere&Almanya savaşında İngilizlerin yeni hamlesi bu referandum. Hafızları tazelersek bir öncekinin de Cebelitarık krizi olduğunu hatırlarız. Barcelona'nın PL'de oynaması gündemde. Bu bile başlı başına Katalanların arkasında İngiltere olduğunun en basit göstergesi.

Ok yaydan çıktı. Her iki durumda da ekonomisi uzun zamandır alarm veren İspanya'yı ve dolayısıyla AB'yi bekleyen bir kaos var. Peşi sıra İtalya, Yunanistan ve Balkan ülkeleriyle devam edecek bir domino etkisi hedef.

Maç bileti satmama İspanyolların çaresizliğinin göstergesi.

Yakında AB ırkçı grupların yükselişine tanıklık edecektir. Eminim ki en çok İngilizler fonluyorlardır bu grupları. Yükselen ırkçılık birliğe vurulacak en büyük darbe olacaktır.

Spor ve Barca (mes q un club)
Stad dahi bir cephe olarak kullanilmis zamaninda sanirim bu yuzden klup bu kadar etkili

Ikincisi katalunya zenginligi aslinda biraz farkli algolaniyor ,ispanya ismiyle bagintili bir mevzu
Ikili iliski var ,bagimsiz bir barcelona bagimli bir ispanyasina mecbur .

Bazi yerlerde la caixa ve sabadell gibi buyuk bankalarin adi geciyor katalan bankalari olarak , sadece santander veya bbva ikisini topalr carpar boler.bask bolgesi bankalari bunlar.
Liman evet onemli ama ispanyanin geneli icin onemli aninda valenciayay kayacak bir mevzu

Ellerinde kalacak bir durum bagimsizlik

Bence ekonomisi zayıf bir ülke olduklarını düşünürsek her türlü etkilenirler. Sen İspanya'da yaşıyorsun illaki daha hakimsin biliyorum ama bu tip geçiş süreçleri çok sancılı olur genelde. Bir de üstteki yorumda da belirtilmiş bu tip referandum söylemleri hep birbiri ardına geliyor ve illaki belirli kesimlerden destekleniyor. Malum Katalunya Milli takımı kaç tane hazırlık maçı vs oynadı geçmişte ama bu kadar tepki çekmedi, bu olaya ise normalin çok çok üstünde bir tepki var.

Barcelona giderse zaten bu Real Madrid'i de her türlü aşağı çekecek, insanlar bunun ne kadar aksini iddaa ederse etsin ana rekabet olmayınca ilgi düşüyor. Mourinho-Pep dönemindeki seviye hangi dönemde oldu mesela? Verdiğim örnekten kastım Barcelona'nın literatürden çıkması demek hem her sektördeki rakip bölgeleri hem de destekleyici bölgeleri etkileyecektir.

Mantıksız cümleler kurmuş bağımsızlık yanlısı olduğunu söyleyip İspanya karşıtı değilim demek komik. O zaman nesin yani bunun ortası yok.

Üst Alt