Atletizm Başlığı - Sayfa 25 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Atletizm Başlığı

Cevap: Atletizm Başlığı

Önemli bir noktayı kaçırıyorsun. fenerbahçe'nin yaptığı şey onların nasıl bir mantaliteye sahip olduklarının, hangi karaktere sahip insanlar tarafından yönetildiğinin ispatıdır. Zaten bu yüzden şike yapıyorlar, bu yüzden Türkiye'de en sevilmeyen markadır fenerbahçe. Diyorsun ki fenerbahçe çok sporcu gönderiyor Olimpiyata ve bunla tabiri caizse hava atıyorlar. Böyle bir zihniyete nadıl özenirsin ? Orası milli platfirm. Kim ipler feneri yada başka bir kulübü. Başarıda başarısızlıkta Türkiye'nindir, hepimizindir. İkincisi övünülecek şey insanın şerefidir. Şerefi olmayanlar böyle şeylerin ardına sığınırlar. Bırak Olimpiyat'taki tüm sporcular onların olsun.

Kim ipler fenerbahçeyi diyorsun ama o iş öyle değil Eşref Apak, Atagün Yalçınkaya, Nevin Yanıt, bugün gümüş madalya kazanan kız Gamze Bulut bunlar fenerbahçe spor kulübünün oyuncuları..

Nasıl ki 2002 dünya kupasında 3.olan ya da Euro 2008'de Türkiye'nin kadrosunda birçok Galatasaraylı futbolcular vardı takımın iskeleti Galatasaraydı o zaman kim ipler Galatasarayı Milli takım kazandı deseler hoş olur mu. Galatasaray spor kulübünün o sporcular üzerindeki emeklerini boşa saymaya kimin hakkı var.

Hoşunuza gitmezmiydi Galatasaray spor kulübü sporcusu olan bir judocunun altın madalya kazanmasını izlemek ya da Derya Büyükuncu gibi bir yüzücünün altın madalya kazanmasını izlemek. Bünyesinde birçok Galatasaraylı oyuncu barındıran Türkiye sutopu takımının altın madalya almasını izlemek. Göğsümüzü gererek gezmezmiydik.

Şimdi amaç sporcu yetiştirip ülkeye hizmet mi yoksa ego tatmini, en büyük benim demek için mi ? Sence fenerbahçe'nin yaptığı hangisi ? Biz zaten birincisini yaptık, yapıyoruz. Dediğin 2002, 2008 başarıları böyle geldi. Sence fenerbahçe'nin masa tenisine yatırım yapmasının sebebi Türkiye madalya alsın diye mi yoksa Galatasaray'dan bir fazla branşta başarılı olup bunu kullanmak mı ? Ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Diyorum ki adamların niyeti ülkeye hizmet değil ego tatmini. Ben bu bktan yarışa girmek istemiyorum. Şikeciletle aynı yolu paylaşmak istemiyorum. Ha amatör beanşlara yatırım yapılsın, yapılsın ama fenerin çok sporcusu var diye değil ülke için yapılsın ...

Şimdi amaç sporcu yetiştirip ülkeye hizmet mi yoksa ego tatmini, en büyük benim demek için mi ? Sence fenerbahçe'nin yaptığı hangisi ? Biz zaten birincisini yaptık, yapıyoruz. Dediğin 2002, 2008 başarıları böyle geldi. Sence fenerbahçe'nin masa tenisine yatırım yapmasının sebebi Türkiye madalya alsın diye mi yoksa Galatasaray'dan bir fazla branşta başarılı olup bunu kullanmak mı ? Ben bunu anlatmaya çalışıyorum. Diyorum ki adamların niyeti ülkeye hizmet değil ego tatmini. Ben bu bktan yarışa girmek istemiyorum. Şikeciletle aynı yolu paylaşmak istemiyorum. Ha amatör beanşlara yatırım yapılsın, yapılsın ama fenerin çok sporcusu var diye değil ülke için yapılsın ...

Kesinlikle alakası yok aksine hem Galatasaray hem fenerbahçe karşılıklı olarak benzer branşlarda yarışmaktan çekiniyorlar ayrıca hatırlatırım bugün Galatasarayın branş sayısı fenerbahçeden fazladır. Galatasarayın olduğu gibi fenerbahçenin de amacı ülke sporuna hizmettir fanatik gözlüğüyle bakmanın anlamı yok bence ha fenerbahçe şike şaibe yollarına başvuruyor o ayrı mesele.

Ama Türkiye'de 2 spor kulübü vardır Galatasaray ve fenerbahçe bu en başından beri böyle olmuştur. 75 milyonluk Türkiyenin potansiyeli 3-5 madalya olmamalı bence. Keşke açtığımız şubeler karşılıklı rekabet yaratacak şubeler olsa. Galatasaray - fenerbahçe arasındaki rekabet potansiyeli bugün dünyanın neredeyse hiçbir yerinde yoktur kavga gürültü olmaz belki ama Türkiye'de gündem Galatasaray - fenerbahçe rekabetidir her zaman.

Bugün Galatasarayın boks şubesi olsa ne Olimpiyat oyunlarında Kübalı boksör kalır fenerbahçenin sutopu şubesi olsa ne sutopunda Olimpiyat oyunlarında Macarlar ya da Amerikalılar kalır.

Rekabetin faydalarını bu sene hep birlikte gördük işte bayan voleybol ve basketbol takımı tarihinde ilk defa Olimpiyatlara katıldı. Hadi yeni branş açmak istemiyoruz en azından elimizdeki branşlardan maksimum yararlanalım o da yok.

Dediklerine katılıyorum ama karşındaki rakibin yaşama, varolma amacı seni yenmek. Dediğin gibi rekabet sayesinde Türkiye milli takımları başarılı olsaydı bu kadar büyük paraların döndüğü futbolda olurdu bu. Ama rakibinin derdi nasıl daha iyi olabilirim değilde Galatasaray'ı nasıl zayıflatabilirim, yıkabilirim olduğu için sağlıklı bir rekabet ortamının oluşması imkansız. Biraz parlamaya başlayan her sporcuna kanca atan, medya yoluyla sürekli yıpratma politikası yürüten takımla neyin rekabetini yapabilirsin ? Işıl Alben'den tut Arda'ya, kürekçilerden tut Topal'a kadar hep bize hücum var. fenerbahçe'nin alt yapısından çıkan son futbolcu kimdir söyleyebilir misin ? Badketbol'da Üllker'i alt yapıyla üst yapısıyla yağmalamadılar mı ? Masa tenisinde gitmişler Çinlileti getirip Türk yapmışlar .. vs vs. Zaten fenerbahçe tarih boyunca biraz karakter, şeref sahibi olsaydı dediğin gibi bu rekabet sayesinde ne başarılar yaşanır, ne spircular yetişirdi. İtirazım sana değil. Sen doğru olanı düşünüyorsun. Ama bu rekabetten başarı değil ancak savaş çıkar.

Fener-Galatasaray rekabetinin yeri burası değil bence...

Caner Eler isterse Fener amigosu olsun, kendisi çok üst düzey spor bilgisine sahip ve spor aşığı biri...

Bugün 2020'ye aday olacaksak, böyle kişilere ihtiyacımız var.

"Gamze fener sporcusudur" diye bilgi vermiş olabilir,

Bence Caner Eler'e yüklenileceğine,

asıl Gamze Bulut'un canlı yayın teşekküründe, Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi'nin dahi ismini söylememesi ve onun yerine Aziz Yıldırım'a teşekkür etmesi nedeniyle, Gamze'ye kimse yüklenmiyor.

Manidar olan budur.

Atletizme acaba kim daha çok katkı sağlamıştır,

Mehmet Terzi mi Aziz Yıldırım mı ? Gamze önce buna bir karar vermelidir.

butun fenerliler öyle degil mi zaten olimpiyatlara en cok sporcuyu biz gönderdik havasındalar arkadas gönderdinizide ne elde ettiniz koca bi sıfır 4-5 oyuncunuz zaten devsirme

Caner Eleri bilmem de, geçen güreş ya da taekwando'da (tam olarak bilmiyorum) spiker ve yanındaki yorumcu nerdeyse fb propagandası yapıyordu. Karşilaşmayı anlatmaktan ziyade feneri öve öve yalaya yalaya bitiremediler.

Üst Alt