Audi A6 - Bmw 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Audi A6 - Bmw 5

22281512.jpg

89500543.jpg

90086712.jpg

61876788.jpg

39959494.jpg

35327719.jpg

Kıyaslama sadece tip için. İkisi de birbirine üstünlük kuramaz, ikisi de apayrı güzel iki araç.

A6 uzun zaman önce çıktı ama bugün ilk defa bindim. Bir Bmw 5 değil kesinlikle. Bmw 5'e daha önce bir çok kez bindim. Ama A6 çok iyi tabi ki. Lafım yok. Özellikle arka farlar çok hoşuma gitti. Arka sinyaller göründüğünden büyük yandığı zaman. Gece ortaya çok güzel bir görüntü çıkıyor. Far tasarımı çok iyi kısaca. İçine takıldım ben. Vites kutusunun olduğu bölüm 1989 model 7.35i terk olmuş. Tabi onun yüksek ve gelişmiş versiyonu. Ama daha çok Porsche Panamera'dan esinlenilmiş. Zaten aynı grubun markaları doğaldır.

Sonuç olarak araç çok çok iyi ama emsali Bmw 5'den pahalı. Ben olsam gider Bmw 5 alırım. Ama bu araç da, sahibini üzmez tabi ki.

Cevap: Audi A6 - Bmw 5

AutoBild'deki karşılaştırmada Audi biraz daha iyi bulunmuş.

Bu arada arka koltuklardaki diz mesafesi Audi'de çok iyi..

q6kk.png

Tasarım elbette göreceli bir kavramdır.Şahsen ben ise tasarım olarak Bmw'yi tek geçerim.Zira hemen-hemen her otomobil firması görünüm olarak çakma Bmw'ler piyasaya sürmekte.:)

Bmwyi Türklerden başka bu kadar çok seven bir millet daha yokturdur muhtemelen..Ben de x5 ve Q7 kullanma imkanı buldum.Q7 çok çok daha güzeldi.

Bmwyi Türklerden başka bu kadar çok seven bir millet daha yokturdur muhtemelen..Ben de x5 ve Q7 kullanma imkanı buldum.Q7 çok çok daha güzeldi.

Pöhhh.

Q7 gitsin kumda oynasın. Türkiye'de çok olmayan 4.2FSI benzinli versiyona binme şansım oldu bildiğin gitmiyor araç. Tamam gidiyor, gidiyor ama 5.30d bizimle dalga geçti. X6 fln Q7'nin çok önünde bir araç.

Evet, bütün dünya bu iki markayı boşuna rakip olarak gösteriyor zaten..

hocam şahis fikrimdir.. sonuçta renkler ve zevkler tartışılmaz.. burada kimse orta yolu bulamaz sen audi seversn ben bmw fakat bmw mercedesle rekabet eden bir marka, audi ise bjk misali bunlara yetişme çalılşan, bir arkadaşımız bmwyi Türkiye'de dışında seven yok demişde bi zahmet satış rakamlarına baksın.

Dinamizim olarak X5 veya X6, Q7'den önde olabilir ama olay sadece motor değil. Q7 konfor olarak X5'i de, X6'yı da maymun eder. Q7'nin içi diğer iki araca göre yayla gibi. Bütün yaz arkadaşın babasının X6'sıyla takıldık. Aracın arkası sardalya konservesi gibi.

Audi iyidir hoştur lafım yok.

Ama Bmw ve Mercedes'i geçmesi imkansızdır. 100'lerce testte geçti diye söylensin fark etmez.

Kaldı ki FSI ve TSI tarz da 100-200.000km ömrü olan motorlarla zaten yarışması da pek kolay değil. Bugün en kötü Bmw 500.000, en kötü Mercedes 1milyon km'yi rektifiyesiz görebiliyor.

Dinamizim olarak X5 veya X6, Q7'den önde olabilir ama olay sadece motor değil. Q7 konfor olarak X5'i de, X6'yı da maymun eder. Q7'nin içi diğer iki araca göre yayla gibi. Bütün yaz arkadaşın babasının X6'sıyla takıldık. Aracın arkası sardalya konservesi gibi.

Q7 1-2 metre uzun doğaldır yani. Escalade gibi yandan bakınca. Bir Suv uzun olunca mı iyi oluyor, yoksa kısa mı oluyor pek bilmiyorum ama işi bilenler uzatmıyorlar. Örnek: Land Rover firması. Jip konusunda Bmw-Audi-Mercedes sıralamam 3 marka içinde.

Q7 1-2 metre uzun doğaldır yani. Escalade gibi yandan bakınca. Bir Suv uzun olunca mı iyi oluyor, yoksa kısa mı oluyor pek bilmiyorum ama işi bilenler uzatmıyorlar. Örnek: Land Rover firması. Jip konusunda Bmw-Audi-Mercedes sıralamam 3 marka içinde.

Yok canım ne 1-2 metresi.

Q7: 5090 mm

X5: 4860 mm

R.Rover: 4970 mm

Boyutlar bunlar..

Q7 ile X5 arasında 23 cm fark var (Az da bir fark değil aslında)

Audi iç mekanı geniş tutma konusunda gerçekten çok başarılı.

q6kk.png

BMW 5 tartışmasız segmentinde. Zaten geçen sene de yılın otomobili falan seçildi sedan klasmanında.

Jip bazında da Audi'nin Quattro teknolojisi çok özeldir, BMW'nin de motorları daha verimlidir. Zevkler-renkler yani, ben ne X6'nın Q7'den çok üstün ne de Q7'nin X6'dan çok üstün olduğunu düşünüyorum.

şu resimlere bakıp,bmw tasarımda audi den daha iyi diyen arkadaşlar ya bir göz doktoruna görünsün,ya da biraz tarafsız olmayı denesin.bir bmw fanı olarak söylemeliyim ki bmw tasarım olarak krallık tahtından ineli 4-5 yıl oluyor.

Üst Alt