Augustus & Fowles Galatasaray'da - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Augustus & Fowles Galatasaray'da

Cevap: Augustus & Fowles Galatasaray'da

ama her zaman söylediğim gibi yabancılarla olucak iş değil türklerinde katkı yapması lazım en bir tane çok iyi bi türk alınmalı

Alınabilecek yerli oyuncu yok. Ama önümüzdeki sene Fenerbahçe'nin yerli olarak altında kalmayız.

Fenerbahçe'de Birsel-Esmeral-Nevriye var. Işıl-Bahar-Sophia ile eşitleriz durumu.

Cevap: Augustus & Fowles Galatasaray'da

B_6946_b.jpg

Seimone Augustus ve Sylvia Fowles Galatasaray'da

Devamı GSCimbom Portal'da

GSC Portal

Cevap: Augustus & Fowles Galatasaray'da | Resmi Açıklama

Ne Demiştik? Seimone ve Sylvia Galatasaray'da

Seimone Augustus ve Sylvia Fowles haftalar öncesinde ilk kez siz değerli okuyucularımıza belirttiğimiz gibi resmen Galatasaray'da.. Guard transferi ise yolda, devam ediyor. Becky Hammon defteri tamamen kapanmış durumda.. Guard transferimizi de ilk kez buradan öğreneceğinizin teminatını verebiliriz.

İki oyuncumuza tekrardan hoşgeldin diyor ve başarılar diliyoruz.

Seimone Augustus kimdir?

Geçtiğimiz sezon kazanılan Avrupa Kupası'nda büyük bir pay sahibi olan Seimone 26 yaşında ve WNBA'nin saygı duyulan oyuncularından birisi olma yolunda hızla ilerliyor. Skorer guard ve kısa forvet pozisyonunda oynayan oyuncu aynı zamanda guard mevkiisinde de görev yapabiliyor. Geçtiğimiz sezon başında geçirdiği sakatlık nedeniyle bu sezonu dinlenerek ve gelecek yıla hazırlanarak geçiren Seimone, WNBA'de ilk yılında (2006) yılın çaylağı ödülünü kazanmayı başardı.

Sylvia Fowles kimdir?

Bu sezon Rusya'nın dominant takımı Spartak Moskova ile Euroleague şampiyonluğunu yaşayan Sylvia Fowles bayan basketbolda pek nadir görülen smaç basabilen bayan basketbolculardan. 25 yaşındaki pota altı oyuncusu Sylvia Fowles 2008 yılında draft edildiği WNBA'de Chicago Sky formasını terletiyor. WNBA’de geçirdiği iki sezonda 10.9 sayı, 7.7 ribaund, 1.7 blok ortalamalarını tutturan Fowles; Avrupa'nın en önemli uzun oyuncusu olarak kabul ediliyor.

Bayan basketbol FC N BLOG'tan takip edilir ;)

Işıl,Sophia ve Bahar hariç hepsi gidebilir.En başta hoca tabi ki,dün yaptığı hareketlerden utandım,koskoca Galatasaray Antrenörünün yapacağı işler değil.

augustus tamikanin yerine alinmis bir oyuncu, hangisi daha iyi sizce ??

Seimone ve Fowles transferlerinin başarısı tartışılmaz.Bana göre bu sezon da en iyi yabancılar bizdeydi.Ama FB şampiyon oldu.İstatistiklere bakmak yeterli.Rakip 1 ve 2 numaralı pozisyonlarda skor yükünü paylaşıyor.(Esmeral,Birsel).Şimdi de Taurasi geldi.Biz ise aynı pozisyonlardaki oyuncuları sürekli değiştiriyoruz.Sadece Fowles transferi bizim zayıf olduğumuz 5 numara için ilaç.Ama 1 ve 2 numarada yine zayıfız.Üzülerek söylüyorum ki bu pozisyonlardan bu sene de sayı üretemez ve çok hata yaparsak sonuç aynı olur.Yani ikincilik.

sinirlenecegim ya bu transferler hic bir yerde konusulmuyor diana haberi tum dunyaya yayildi..

Zafer amigoluga cok merakli sanirim :akansular: gidip amigoluk yapsin.

Dün maç sırasında bize döndü bağırın,ıslıklayın bir de hareketleriyle anlatıyor o daha fena.Final serisinde üç maç oynadık,bir tane hücum setimiz yok.Kişisel olarakta sevmem ama sportif olarak bakarsakta kötü bir antrenör.

Bu sene 1 ve 2 numaradan (Nilay,Esra,Tuğba,Yasemen) hiç katkı alamadık.Bu bölgeye Işıl harici şiddetle kaliteli takviye ihtiyacımız var değil mi?

Ayrıca Augustus geldiğine göre Tamika gidecek.Vecerova zaten gidecek.Douglas ve Leuchanka ne olacak?Amerikalı ve Avrupalı oyuncu limitlerini tam bilmiyorum.

Dün maç sırasında bize döndü bağırın,ıslıklayın bir de hareketleriyle anlatıyor o daha fena.Final serisinde üç maç oynadık,bir tane hücum setimiz yok.Kişisel olarakta sevmem ama sportif olarak bakarsakta kötü bir antrenör.

maci fbtvden izledim oradaki 2 yorumcuda zaferin amigoluk durumuna feci guldu diye bilirim.. fenerbahce bayan basketbol takimi 2009 yilinda dunyanin en iyi kocu secilen Laszlo ratgeberi transfer etmis bizimde bu seviyede bir hoca bulmamiz Lazim.

pokey chatman sence nasil bir secim olur ??

maci fbtvden izledim oradaki 2 yorumcuda zaferin amigoluk durumuna feci guldu diye bilirim.. fenerbahce bayan basketbol takimi 2009 yilinda dunyanin en iyi kocu secilen Laszlo ratgeberi transfer etmis bizimde bu seviyede bir hoca bulmamiz Lazim.

pokey chatman sence nasil bir secim olur ??

Pokey Chatman Spartak'ta kalacağını açıkladı,gelmesi zor hem abartıldığı kadar büyük hoca olmadığını düşünüyorum.Bana göre Natalia Hejkova eğer avrupada başarı isteniyorsa bunu yapabilecek bir numaralı isimdir.

Bu sene 1 ve 2 numaradan (Nilay,Esra,Tuğba,Yasemen) hiç katkı alamadık.Bu bölgeye Işıl harici şiddetle kaliteli takviye ihtiyacımız var değil mi?

Ayrıca Augustus geldiğine göre Tamika gidecek.Vecerova zaten gidecek.Douglas ve Leuchanka ne olacak?Amerikalı ve Avrupalı oyuncu limitlerini tam bilmiyorum.

Bir guard alınacak o kesin.

Limitleri burada açıkladım:

4 yabancı kadroda bulunabiliyor. Bir de Avrupa için 4+1 yaparız.

Euroleague de 2 tane kıta dışı oyuncu oynatılabiliyor. Eskiden Avrupa pasaportu olanlar Avrupalı sayılıyordu ama artık Avrupa da bir milli takımın formasını giymesi gerekecek. Yani Fenerbahçe'nin Diana ve Penny'si ile kıta dışı oyuncu hakkı dolacak.

Biz de ise Sophia Türk olup Türk milli takımının formasını giyecek.

Seimone ve Fowles Amerika milli takımı zaten.

2+1 yabancı hakkımız kalacak ve bunlar avrupalı olmalı. +1 Yelena olur.

Diğer yabancılarımızdan biri bence Douglas olmalı yakın bir zamanda Yunan milli takımın da oynayacak. Diğer yabancımız ise Avrupalı bir guard olacak. Becky Hammon'u almaya çalıştık ama olmadı sanırım.

Üst Alt