Avatar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

“Terminatör”ün senaristi, “Titanic”in usta yönetmeni James Cameron'un yeni filmi “Avatar”, Türkiye'de 18 Aralık 2009 tarihinde vizyona girecek. Son 10 yılın en iyi filmlerinden biri olması beklenen “Avatar”ın resmi web sitesi, Avatar Official Movie Website | In Cinemas December 18 nihayet yayına girdi.

Çekimleri Yeni Zelanda'da yapılan, teknik becerisinin yanı sıra yarattığı fantastik dünya ve büyüleyici sinema diliyle sinema otoritelerinin son 10 yılın en iyi filmi olarak gösterdikleri “Yüzüklerin Efendisi”ni bile geride bırakması beklenen “Avatar”ın, önemli karekterlerinden birisi olan “Aliens”in ilk fotoğrafı da basına sızdı.

Gerilim-bilim kurgu-aksiyon türünde olan ve daha şimdiden Oscar ödüllerine birçok dalda aday olması beklenen bu ütopik filmin oyuncuları arasında, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Zoe Saldana, Michelle Rodriguez gibi ünlü isimler bulunuyor.

Bildigim kadariyla filmin bütcesi 500 milyon dolari bulmus :eek:

Cevap: Avatar Yüzyılın fantastik filmi ?

İstediğin kadar bütçen olsun, efekt kullan, hikayen derin değilse hiç bir anlamı olmaz. Tam bilmiyorum o yüzden izlemeden yorum yapmayacağım. Ama South Parkta dalga geçtikleri gibi midir acaba diye de aklımdan geçiyor:D

"Dance with Smurfs"

Cevap: Avatar Yüzyılın fantastik filmi ?

Konusu Transformers'a benziyor biraz ama ondan daha çok izleneceği bir gerçek. Fragmanları olay oldu, Ya çıktığnda ? :)

Bu arada Michelle Rodriguez'de oynuyormuş :eek:

Cevap: Avatar: Yüzyılın fantastik filmi (?)

Fregmanından bile belli oluyor harika bir film bizi bekliyor ama yüzüklerin efendisini geçebilirmi bilinmez,belki rakamsal olarak geçebilir ama insanların begenisi açasından izledikten sonra belli olcak

Şuana kadar yapılan yorumlarda hiçbir eleştirmen filme tek bir söz dahi ademedi neredeyse kusursuz deniyor.Hem hikaye olarak hem efekt olarak ama filmin bütçesini kat ve kat çıkartıcağıda söylentiler arasında.Titanik filminin yönetmeni Cameron dan olunca bu adam bu işin ustası ve geçilmez bir üstad olduğunu ispatlamış olucak.En fazla gişe rekoru kıran Titanik den sonra bu film adamın kariyerine kariyer değil doktora olucak cinsden.18 Aralığı merakla bekliyorum...

-Spoiler olabilir -

Filmde iki insan uzaylı haline getirilip diğer gezegene gönderiliyor. Araştırma amacıyla. Oradaki maceralar falan. Soutn Parkta da Cartman şirinlerin kılığına bürünüp aralarına karışıyordu, şirineye aşık oluyordu(Filmde de benzer sahneler olabilir):D Daha sonra da Avatardakiler fikrimi çalmışlar diye ağlıyordu. Bunlar tamamen benim çıkarımlarım, alakası olmayabilir de.

-Spoiler olabilir-

Yüzüklerin Efendisi ile falan kıyaslamayalım, beni nutuk atmaya zorlamayalım lütfen:)

-Spoiler olabilir -

Filmde iki insan uzaylı haline getirilip diğer gezegene gönderiliyor. Araştırma amacıyla. Oradaki maceralar falan. Soutn Parkta da Cartman şirinlerin kılığına bürünüp aralarına karışıyordu, şirineye aşık oluyordu(Filmde de benzer sahneler olabilir):D Daha sonra da Avatardakiler fikrimi çalmışlar diye ağlıyordu. Bunlar tamamen benim çıkarımlarım, alakası olmayabilir de.

-Spoiler olabilir-

Yüzüklerin Efendisi ile falan kıyaslamayalım, beni nutuk atmaya zorlamayalım lütfen:)

Herhangi bir filmin(Aynı katagoride), o efsane 3 leme ile kıyaslanacak seviyeye geleceğini sanmıyorum,gişe hasılatı,bütçesi vs. ile geçebilir ama senaryo derinliği,kadro kalitesi vs ye yaklaşamaz.Lotr bambaşka bişey.

Burada anlatılmak istenen olay;

Bir kız eğer güzelse,mutasyona uğramış haliyle bile öpüşmekte sorun yok :D

Duyumlarım CGI konusunda çığır açacak bir çalışma olduğu yönünde, merakla bekliyorum.

Tolkien'vari deniyor, çünkü Na'vi'leri ve gezegenlerinin ekolojisini, tarihini çok net bir biçimde betimliyormuş.

Alien'vari deniliyor çünkü yapan Cameron :)

Dances with Wolves'vari deniliyor çünkü senaryo'da işlenen her karakter birbirine bağımlıymış.

İzlemeden ne kadar doğru konuşması zor, ama CGI konusunda duyduklarım doğruysa ağzımız açık bir şekilde izleyeceğiz bunların hiç birini anlayamayacağız ilk seyredişimizde. Meraktan çatlamadan seyretsek artık.

Üst Alt