Avrupa, Türkiye'den Giyiniyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa, Türkiye'den Giyiniyor

1568196493873.png

Türkiye, ocak-haziran döneminde 162 ülkeye 3 milyar 304 milyon 418 bin dolarlık örülmemiş giyim eşyası ve aksesuarı ihraç ederken, satışlarda ilk sıraları Avrupa ülkeleri aldı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlenen bilgilere göre, Türkiye örülmemiş giyim eşyası ve aksesuarı ihracatında son yıllarda yakaladığı ivmeyi bu yıl da sürdürüyor.

Sektör, yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre ihracattan yaklaşık 84 milyon dolar daha fazla gelir elde etti.

Bu fasıldaki ithalat yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 29 azalırken, ihracatta yüzde 2,6 artış kaydedildi. Ocak-haziran döneminde 3 milyar 304 milyon 418 bin dolarlık örülmemiş giyim eşyası ve aksesuarı ihracatı gerçekleştirildi. Bu rakam geçen yılın aynı döneminde 3 milyar 220 milyon 422 bin dolar olarak kayıtlara geçmişti.

EN FAZLA İHRACAT AVRUPA'YA

Türkiye'den yılın ilk 6 ayında 162 ülkeye örülmemiş giyim eşyası ve aksesuarı satışı yapıldı. En fazla ihracat Avrupa ülkelerine gerçekleştirildi. En fazla örülmemiş giyim eşyası ve aksesuarı ihraç edilen ülke 645 milyon 906 bin dolarla İspanya oldu. Bu rakam, toplam ihracatın yaklaşık yüzde 19'unu oluşturdu.

İspanya'yı 427 milyon 754 bin dolarlık ihracatla Almanya, 293 milyon 237 bin dolarla Birleşik Krallık, 205 milyon 649 bin dolarla Hollanda ve 137 milyon 391 bin dolarlık dış satımla Fransa takip etti.

İTHALAT GERİLEDİ

Söz konusu dönemde Türkiye'nin bu fasıldaki ithalatı 368 milyon 366 bin dolara geriledi. Böylece geçen yılın ilk yarısında yapılan 513 milyon 405 bin dolarlık örülmemiş giyim eşyası ve aksesuarı ithalatı yaklaşık 145 milyon dolar azalmış oldu.

Türkiye'nin örülmemiş giyim eşyası ve aksesuarı ithalatı yaptığı ülkeler arasında ilk sırayı 67 milyon dolarla Bangladeş aldı. Bu ülkeyi 52 milyon dolarla Çin, 34 milyon dolarla İtalya, 31 milyon dolarla Mısır ve 22 milyon dolarla İspanya izledi.

AA

Yiyemediğimiz yemekleri, giyemediğimiz kıyafetleri, içemediğimiz içkileri ihraç ediyoruz. Ülke batıyor, işsizlik tavan, bütün gençlik ülkeden kaçma derdinde basınsa yalama. Hakikaten memleketin her bir tarafı kokuşmuş.

bi lacoste t-shirt olmuş 250tl.

çıplak gezeceğiz bu gidişle.

iş bu mesaj acı kaybımız sinan bilgin'in anısına atılmıştır.
500 lira hocam lacoste. İndirimde diye 370 lira falan şu aralar.
Lacoste genel olarak pahalı zaten. Yurt dışında da 100 euro bir tişörtü. Asgari geçinen biri yurt dışında da lacoste almaz. 1500 euro kazanan bi adam 100 euro tişörte vermez.
Ama şöyle düşünürsek 1500 euro asgari ücret alan bir Fransız 15 lacoste tişört alıyorsa, biz 2000 liraya 4 tane alabiliyoruz.

Lacoste genel olarak pahalı zaten. Yurt dışında da 100 euro bir tişörtü. Asgari geçinen biri yurt dışında da lacoste almaz. 1500 euro kazanan bi adam 100 euro tişörte vermez.
Ama şöyle düşünürsek 1500 euro asgari ücret alan bir Fransız 15 lacoste tişört alıyorsa, biz 2000 liraya 4 tane alabiliyoruz.

bir insan niye bir t-shirte 100 euro verirki?

ben outlet mağazasına denk geldim herhalde.

Markamız yokken bir şey ifade etmiyor bu haberler malesef.Kardeşim yıllar önce İngiltereden gömlek getirmişti bana Debenhams tan almış.Etiketine baktığımda Made in Turkey yazıyordu.Tarlada 50 Kuruş markette 5 lira hesabı bir durum var.

Herşey ateş pahası.
Ben iyi kazanıyorum diyen bile zor geçiniyor.
3 parça şey alıyorsun 250 euro.
Geçen bir ayakkabı beğendim 170 euro dediler.
Yani ayakkabı da öyle ahım sağım bir şey değil.

Gscimbom mobil

60-80 ero bandinda
Giyecegin de bir yada iki tsort ayni markadan

Tum yila yaydiginda 1500 kazanan icin gayet normal bence.

———-
Golcao!!

Üst Alt