Avrupa'da Olmayan Galatasaray'ın Daha Fazla Hafta İçi Maçı Oynaması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupa'da Olmayan Galatasaray'ın Daha Fazla Hafta İçi Maçı Oynaması

Avrupa kupalarına katılamayan Galatasaray, 34 maçlık periyodun 10'unda maçlarını hafta içi oynamış/oynayacakken, Fb 8 ve Bjk 9 maç yapmış/yapacak. Kimse de bu nasıl fikstür diye sormuyor tabi.

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk

Bence cevap soruda sakli, Avrupa da olmadigimizdan oyle oluyor bu diger ulkelerden farkli degil benim gordugum kadariyla. Avrupa maclarina cikan takimlar genelde cumartesi/pazar oynuyor zaten.

Bence cevap soruda sakli, Avrupa da olmadigimizdan oyle oluyor bu diger ulkelerden farkli degil benim gordugum kadariyla. Avrupa maclarina cikan takimlar genelde cumartesi/pazar oynuyor zaten.
Bu nasıl oluyor? Mesela biz CL'de oynarken az Cuma maci oynamadık. Yani CL maçımız Salı günüyse, CL öncesi maçlara Cuma günü çıkardık. UEFA'ya katılan takımlar da Perşembe maça çıktığından dönüşte Pazartesi maç yapıyorlar. Tabi bu bizde böyle. Buna rağmen daha fazla hafta içi maçı yapmisiz rakiplere göre.

Avrupa'daki fikstür daha yoğun ve orada "iki maç arasında en az 3 gün dinlenme süresi olmalı" mantığı yok. O yüzden atıyorum Perşembe AL maçını oynamış takım Pazar lig maçına çıkabiliyor.

Bu nasıl oluyor? Mesela biz CL'de oynarken az Cuma maci oynamadık. Yani CL maçımız Salı günüyse, CL öncesi maçlara Cuma günü çıkardık. UEFA'ya katılan takımlar da Perşembe maça çıktığından dönüşte Pazartesi maç yapıyorlar. Tabi bu bizde böyle. Buna rağmen daha fazla hafta içi maçı yapmisiz rakiplere göre.

Avrupa'daki fikstür daha yoğun ve orada "iki maç arasında en az 3 gün dinlenme süresi olmalı" mantığı yok. O yüzden atıyorum Perşembe AL maçını oynamış takım Pazar lig maçına çıkabiliyor.
Aynen dedigin gibi oluyordu ama o mantik malesef Turkiye de sadece var, elin Avrupalisi 2-3 gun izini normal buluyor ama biz mesela sali/carsamba gunu CL macina cikacagiz diyelim; illa cuma oynayalim diyoruz ki bir gun fazladan dinlenmis oluruz diye. Bu Ingiltere de, Ispanya da, Almanya da falan yok bu sekilde o bakimdan normal karsiliyorum ornegini verdim.

Bir diger sebep de 3 Istanbul takimin da hepsi aksam maci oynamak istemesi, bu durumda cumartesi/pazar iki takim oynamis oluyor bir tanesi de mecburen hafta arasina denk geliyor. Daha cok gunduz maclari olsa bu dedigin mesela azalir tahminimce. Zaten gecende Demiroren seneye daha cok gunduz maclari ayarlayacaklarini soylemisti.

Tabiki bu pisirik yonetim de varken biz Avrupa da olmadigimizdan bizi hemen pazartesine de koyuyurlar.

Son düzenleme:
Üst Alt