Avrupa'da Şampiyonlar Kötü Başladı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Avrupa'da şampiyonlar yeni sezona kayıpla başladı. Bayern Münih 8 yıl sonra açılış maçında kazanamadı. La Liga şampiyonu Barcelona, deplasmanda mağlup oldu. Galatasaray, Denizli'den çıkamadı.

303821.jpg

Geçtiğimiz sezon Avrupa liglerinde mutlu sona ulaşan takımlardan Barcelona, Bayern Münih ve Galatasaray yeni sezona puan kayıplarıyla başladı. Barcelona deplasmanda Athletic Bilbao’ya mağlup olurken, Bayern Münih öne geçtiği karşılaşmada sahasında Hertha Berlin ile berabere kaldı. Süper Lig şampiyonu Galatasaray ise ligin yeni ekiplerinden Yukatel Denizlispor’a mağlup olarak yeni sezona puansız başladı.

BAYERN MÜNİH 8 YIL SONRA…

2019-08-16t190123z_1618206549_rc178a904d90_rtrmadp_3_soccer-germany-bay-bcs-report.jpg

Almanya’da yeni sezona Almanya Süper Kupası’nı Borussia Dortmund’a kaptırarak başlayan Bayern Münih, ligin açılış maçında sahasında Hertha Berlin ile yenişemedi. Karşılaşmanın 24’üncü dakikasında Lewandowski’nin golüyle öne geçen Bayern, 36’ncı dakikada Lukebakio ve 38’inci dakikada Grujic’in gollerine engel olamayarak geriye düştü. Ev sahibi ekip 60’ıncı dakikada Lewandowski’nin penaltıdan attığı golle sahadan 1 puanla ayrıldı. Bayern Münih, bu sonuçla 2011-12 sezonunun ardından ilk kez bir açılış maçında galip gelemedi.

Barcelona hem puanları hem de Suarez’i kaybetti!

2019-08-16t211010z_1722365855_rc1ed9598140_rtrmadp_3_soccer-spain-atb-fcb-report_16_9_1565991605-880x495.jpg

Barcelona, La Liga'nın ilk haftasında Lionel Messi'den yoksun çıktığı maçta Athletic Bilbao'ya deplasmanda 1-0 yenildi. Karşılaşmada sakatlanan Luis Suarez, 37. dakikada oyundan çıktı.

GALATASARAY DENİZLİ’DEN ÇIKAMADI
Yeni sezona Akhisarspor’u geçip TFF Süper Kupası’nı kazanarak başlayan Galatasaray, ligin açılış maçında deplasmanda Yukatel Denizlispor karşısına çıktı. 29’uncu dakikada Selçuk ile bir penaltı atışından faydalanamayan sarı-kırmızılılar, 75’inci dakikada Recep Niyaz ve 90’ımcı dakikada Rodallega’nın attığı gollere engel olamadı ve sahadan 2-0 mağlup ayrıldı. Galatasaray’da Brezilyalı stoper Marcao da mücadelenin ilk yarısında iki sarı kartın ardından kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Sarı-kırmızılılar, bu mağlubiyet ile 7 yıl sonra ilk defa lig açılışında mağlup oldu.

Sonuçlar gayet normal son şampiyonlar genelde konsantre olmakta zorlanirlar ilk maçlarda. Bu her takim için geçerli.

barca maçını son 10dk felan seyredebildim

barca=messi. messi futbolu bırakınca madrid artık tekrardan arayı açar. cidden messi bu kadar farkettiriyor

Diğer 2 maçı da izledim. Hertha iyi takım, ilk 60 dakika topu Ibisevic'e şişirip iyi fırsatlar yarattılar Bayern kalesinde. 60'da teknik direktörleri aptalca Ibisevic'i oyundan aldı, maç tek kaleye döndü. Ibisevic de çıldırdı zaten yedek kulübesinde. Bayern'in stoper hattı sıkıntılı, Hummels'ten nasıl bu kadar kolay vazgeçebildiklerini anlamadım. Kovac değil Heynckes, Guardiola futbolunu bile oynatamıyor. Ben olsam geçen yılın sonunda gönderirdim ama evlatçılık onlarda da var heralde, Kovac var diye kıyamadılar. Barca ise eleştirilebilecekten çok daha fazla eksikti. Sadece Messi değil, Arthur-Rakitic-Bosquets hiçbiri yoktu. Suarez de 30'da sakatlanıp çıkınca iyice elden ayaktan düştüler. Bilbao ilk yarıda Inaki'yle gole çok daha yakın oynadı ama golü Aduriz'in becerisiyle 90'da attılar. En nihayetinde 2 takım da bana göre kötü hocalara sahipler. Geçen yılki rezillikten sonra hem Kovac'ın, hem de Valverde'nin gitmesini bekliyordum ben, yok yere arkasında durdu iki kulüp de hocalarının. Kendi seviyelerinde sene sonunda bence yine hedeflerinden uzak kalacaklar ama bizimle karşılaştırıp kötüye yormak komik bir analoji olur. Bu takımların ölü seviyeleri bizim takımlara 5-6 atıyor zaten. Avrupa'da eşleşirsek yedek kadrolarıyla hacamat ederler bizi ama sene sonu ŞL'de final adayı bile olabileceklerini de düşünmüyorum.

Üst Alt