Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları Konuşuyor


Hollanda basını !Ex-Arsenal-verdediger wordt onophoudelijk bekogeld in Turkse derby

Maandag, 21 november 2011 om 10:19Emmanuel Eboué heeft zondag letterlijk aan den lijve ondervonden wat het betekent om een stadsderby in Istanboel te spelen. De van Arsenal overgekomen verdediger komt uit voor Galatasaray en nam het afgelopen weekend op tegen stadgenoot Besiktas. Het duel eindigde in 0-0.

/Eboué zal zich echter vooral herinneren dat hij vrijwel onophoudelijk werd bekogeld door de aanhang van de tegenpartij. Nadat de Ivoriaanse rechtsback was gevloerd bleef hij even langs de zijlijn liggen, maar toen Eboué een fles water en verschillende andere voorwerpen naar zijn hoofd geslingerd kreeg besloot hij al snel weer overeind te komen.Daarmee was het leed echter nog niet geleden voor de vleugelverdediger, want ook toen hij weer binnen de lijnen stond bleven de aanstekers zijn kant op komen. Zelfs bij een inworp was Eboué meer bezig met dingen ontwijken dan met het ingooien van de bal. Herhaaldelijke gebaren in de richting van de arbitrage leken weinig op te leveren.Bekijk hier de beelden:

Voetbalzone - Ex-Arsenal-verdediger wordt onophoudelijk bekogeld in Turkse derbyİngiltere basını !Emmanuel Eboué pelted with missiles while playing for GalatasarayThe former Arsenal defender Emmanuel Eboué was repeatedly pelted by missiles while playing for Galatasaray against their arch-rivals Besiktas.The 28-year-old was shown to be in some distress as bottles, cigarette lighters and other items were thrown from sections of Besiktas fans whenever he neared the touchline during the 0-0 draw.While it is not known whether the attack on Eboué was racially motivated, the Ivorian has this season angered opposition fans, attracting allegations that he is a diver.Eboué, who signed for Galatasaray in the summer after spending six seasons with Arsenal, appealed in vain for help from match officials but was not badly hurt.Emmanuel Eboué pelted with missiles while playing for Galatasaray | Football | guardian.co.ukEboue pelted with missiles while playing in Turkey (with video)Published 13:04 21/11/11 By MirrorFootball

arsenal-emmanuel-eboue-croppedEx-Arsenal man Emmanuel Eboue was pelted with a series of objects from the crowd while playing for Galatasaray at the weekend.During the match with arch-rivals Besiktas, missiles including a lighter and water bottles were hurled at Eboue whenever he came near the touchline.It has been suggested that the motive for the incident was a perceived overreaction to a tackle earlier in the match but some have suggested there was a racial element to the crowd's actions.The Ivory Coast international joined Galatasaray from Arsenal in the summer.

https://www.mirrorfootball.co.uk/ne...tml?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitterUEFA must act on Eboue attackEmmanuel Eboue, a player who left Arsenal in the summer, was always a player who caused controversy and split opinions of Arsenal fans. There is one thing for sure, and that is that his recent treatment at the hands of Turkish fans is enough to unite all Arsenal fans in disgust. If you haven’t seen what happened, have a look:

https://ladyarse.co.uk/2011/11/uefa-must-act-on-eboue-attack/Bir çok haber sitesinde videolarda paylaşılmış.
 
Cevap: Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları KonuşuyorCarsi yine reklamini yapti. Bakirelikligini kaybetmis ergen gibi sevinirler artik
 
Cevap: Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları Konuşuyoryayılsın valla sevinir oldum artık türk futbolu zaten dipteyken şu pislikler bir temizlensin
 
Cevap: Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları KonuşuyorYanlız Galatasaray muhabirleri, Irkcı sözleri yalan diyorlar. Maymun falan dediklerini duyan yok. Belki onlar uzak kalmıştı.. 2,3 kişi dedi ise duymamaları normal..
 
Cevap: Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları KonuşuyorYanlis yazmislar its not unknown whether the attack on Eboue was racially motivated diye. Hic o ihtimal gøz onune dahi getirilmemeli ne de olsa duyarli taraftar toplulugu Besiktas ne de olsa bir yerde okumustum Etoo icin bile irkci saldiriya ugradiktan sonra pankart acacak kadar duyarli bir topluluk Besiktas taraftari. Onlar duyarliysa ben de Gandhi'nin varisiyim.
 
Cevap: Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları KonuşuyorYanlız ingilizlere koz verdik. Adamlar hemen Türklerde ırkcılık yaptı falan diyorlar. Uefa'ya yükleniyorlar.
 
Cevap: Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları KonuşuyorYanlız ingilizlere koz verdik. Adamlar hemen Türklerde ırkcılık yaptı falan diyorlar. Uefa'ya yükleniyorlar.

Hiç alınmam valla. Adamların milli takımı kaptanı John Terry, ingiliz bir futbolcuya ırkçı söylemlerde bununmuş diyorlar ve davası hala sürüyor.

Kendilerine baksınlar onlar, sonra bize baksınlar :yenieek:
 
Cevap: Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları KonuşuyorHiç alınmam valla. Adamların milli takımı kaptanı John Terry, ingiliz bir futbolcuya ırkçı söylemlerde bununmuş diyorlar ve davası hala sürüyor.

Kendilerine baksınlar onlar, sonra bize baksınlar :yenieek:Bir adamın başka birine ırkçı söylemde bulunmasıyla 30.000 taraftarın maymun Eboue diye bağırmasını aynı kefeye mi koyuyorsun
 
Cevap: Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları Konuşuyor**** you **** you **** you Eboue Eboue Eboue monkey diye anladim ben videodan. Gerci tam anlasilmiyor ama ne dedikleri.
 
Cevap: Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları KonuşuyorHiç alınmam valla. Adamların milli takımı kaptanı John Terry, ingiliz bir futbolcuya ırkçı söylemlerde bununmuş diyorlar ve davası hala sürüyor.

Kendilerine baksınlar onlar, sonra bize baksınlar :yenieek:ingilizler biraz fenerlilere benzer, kendileri yapınca yapılmamış gibi gösterirler ört bas politikası uygularlar. Başkaları yapıncada yaygara çıkarırlar.
 
Cevap: Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları KonuşuyorBir adamın başka birine ırkçı söylemde bulunmasıyla 30.000 taraftarın maymun Eboue diye bağırmasını aynı kefeye mi koyuyorsun

Hayır aynı kefeye koymuyorum. Aksine en ağır cezanın verilmesini istiyorum. Bunu önceki mesajımda belirtmiştim.Ama renkdaş ingilizlere koz verdik diyince. Onlar ilk önce kendilerine baksınlar dedim. İkisi aynı kefeye koymak yanlış olur.
 
Cevap: Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları Konuşuyoringilizler biraz fenerlilere benzer, kendileri yapınca yapılmamış gibi gösterirler ört bas politikası uygularlar. Başkaları yapıncada yaygara çıkarırlar.

hele bi de bunu biz yapmışsak, tarihi olayları vb. olayları birleştirerek. İyice köpürtürler ve bize yüklenirler.Off iyice gerildim ingiliz dövesim geldi :D
 
Cevap: Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları KonuşuyorAyni kefe ya da ters kefe birsey farketmiyor. Hepsi de ahlaksizdir birebir de irkci hakaret edeni de sonra toplu halde hakaret edeni de hepsi ayni sonucta. Yapan Ingilizler varsa ki vardirlar onlar da ahlaksiz dun Besiktas taraftarinin yaptigi da ahlaksizlikti. Biz yaparsak da dogru olmaz. Ben karsiyim koro halinde bir futbolcuya kufur edilmesine. Mashallah Turk stadlarinda da anne kardes falan ( ki anneyi herkes kutsal kabul eder bir de ) kufurden gecilmiyor. Ne demekse o.cocugu demek. Ahlaksizlik bence biz yaparsak bile dogru falan degil.
 
Üst Alt