Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları Konuşuyor - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları Konuşuyor

Cevap: Avrupalılar Eboue'ye Yapılanları Konuşuyor

Dün oynanan Beşiktaş - Galatasaray derbisi sonrası, ırkçılık söylemleri ile ilgili Pascal Nouma yaptığı açıklamalarla noktayı koydu.

Haber1903'e konuşan efsane futbolcu ''Ben Pascal Nouma, 11 senedir Beşiktaş ve Türk halkı ile içiçeyim. Türkiye, dünyada siyah ırkın yaşayacağı en doğru adrestir. Beşiktaş taraftarına ırkçı demek onlara yapılacak en büyük hakarettir. Beni yıllarca desteklediler, en kötü günümde bile yanımda oldular, hatta kendileriyle alakalı olmayan Eto'yu bile koruyan tek taraftar topluluğudur. Ancak tribünleri tahrik etmek için rol yapanlara verilen tepkinin rengi olmaz, bunu kimse ırkçılığa bağlamasın. Dün Gece Eboue'nin yaptıkları taraftarı tahrik etmekten başka birşey değildi. Eğer Beşiktaş taraftarları ırkçı olsalardı yıllardır beni efsane futbolcuları arasında görmezlerdi.'' Diyerek sözlerini tamamladı.

'Maymun Eboue' lafi ne o zaman survivor pascal

Yere düştükten sonra beklemesi beni sinir etti açıkcası.Engin'in kendiyle alakasız bir durumda taraftara el kol hareket yapması yanlıştı, benim görmediğim ama maça giden arkadaşlarımın çok sinirlendiği bir hareketi varmış Melo'nun resmini buldum.
meloox.jpg

Yere düştükten sonra beklemesi beni sinir etti açıkcası.Engin'in kendiyle alakasız bir durumda taraftara el kol hareket yapması yanlıştı, benim görmediğim ama maça giden arkadaşlarımın çok sinirlendiği bir hareketi varmış Melo'nun resmini buldum.
meloox.jpg

Hadi tamam Melo bu hareketi yapti. Adam soyunma odasina bile giderken madde atiyorlar oda hareket yapip hadi buraya gelip yanimda yapsana o hareketleri diyor

Dün oynanan Beşiktaş - Galatasaray derbisi sonrası, ırkçılık söylemleri ile ilgili Pascal Nouma yaptığı açıklamalarla noktayı koydu.

Haber1903'e konuşan efsane futbolcu ''Ben Pascal Nouma, 11 senedir Beşiktaş ve Türk halkı ile içiçeyim. Türkiye, dünyada siyah ırkın yaşayacağı en doğru adrestir. Beşiktaş taraftarına ırkçı demek onlara yapılacak en büyük hakarettir. Beni yıllarca desteklediler, en kötü günümde bile yanımda oldular, hatta kendileriyle alakalı olmayan Eto'yu bile koruyan tek taraftar topluluğudur. Ancak tribünleri tahrik etmek için rol yapanlara verilen tepkinin rengi olmaz, bunu kimse ırkçılığa bağlamasın. Dün Gece Eboue'nin yaptıkları taraftarı tahrik etmekten başka birşey değildi. Eğer Beşiktaş taraftarları ırkçı olsalardı yıllardır beni efsane futbolcuları arasında görmezlerdi.'' Diyerek sözlerini tamamladı.

Furkan bu ne yahu?

Nouma kim ulan?Elin estebanının bjk taraftarı yapsa bana yapardı onlar yapmaz demesi neyi değiştiricek?

O nun bu sözlerini buraya koymanda ki amaç ne?

Neyi savunuyorsun?

1-Yardım bizim geleneklerimizde göreneklerimizde ne zaman gizli saklı degilde aleni yapılır oldu.

2-Sözde marka degeri falandır fıstıkdır diyoruz tonlarca para verip adam getiriyoruz. Seytan taslar gibi taslayıp sonra niye yerde yatıo y haaa diyoruz oda güzelmiş.

3-Eger adamın yerde yatması madde geliyor tac atamıyorum demesi tahrik ediyorsa melo demekki size tecavüz etmiş.

4-Uzun lafın kısası fikrimiz degişmedi sizde hala öylesiniz! Biz sizi Futbol oynamaya TESVİK ediyoruz buyrun gelin Arenaya.

Ben demiyorum taraftarın yaptığı doğru.Benim en sinir olduğum futbolcu tipidir zaman geçirmeye çalışan oyunu soğutan.Eboue'ye tepkiler bundan çıksınlar Muslera gibi Semih gibi formanın hakkını versinler.Aynı hareketi Beşiktaş'ta en sempati duyduğum Quaresma yapsa (beraberlik için zaman geçirme) yemin ederim Quaresma'ya ilk küfürümü söylerim.

BJKliler, Maymun dedik ama irkçi degilize getiriyorlar. Adam biçaklayip katil degilim demek gibi yani

Ben demiyorum taraftarın yaptığı doğru.Benim en sinir olduğum futbolcu tipidir zaman geçirmeye çalışan oyunu soğutan.Eboue'ye tepkiler bundan çıksınlar Muslera gibi Semih gibi formanın hakkını versinler.Aynı hareketi Beşiktaş'ta en sempati duyduğum Quaresma yapsa (beraberlik için zaman geçirme) yemin ederim Quaresma'ya ilk küfürümü söylerim.

Üstüne gelen maddeden uzaklasmaya zaman gecirme diyorsun? Iyimis..

Hadi sahadaki topçular tahrik etti,Hasan Şaş ne yaptıda yardınız kafasını?

Pardon isim vermişim bunun gibi çok yazı gördüm ben olanları söylüyorum, herkes kendi penceresinden bakıyor.

Aslinda olayi söyle özetleyebiliriz;

Carsi Eboue icin soyundu Eboue yüz vermeyince kudurdu :happynew:

Üst Alt