Avustralya Açık 2017 Final | Roger Federer 3-2 Rafael Nadal | MS | ŞAMPİYON FEDERER! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avustralya Açık 2017 Final | Roger Federer 3-2 Rafael Nadal | MS | ŞAMPİYON FEDERER!

Torpil filan yok da kadınlar tenisinde iyi oyuncu çıkmıyor uzun süredir. Serena diğer hepsinden çok üstün bir oyuncu; mental yönden biraz daha güçlü olsa hiçbir kupayı kaybetmezdi, denk giden maçları çoğunlukla kaybetmesinin nedeninin mental zayıflığı olduğu kanaatindeyim...

Ben de istiyorum yeni yüzler çıksın, Serena' nın vücut dilinden hiç hoşlanmıyorum ama işte...

Serena 30 yaşına kadar tenisi hayatında birinci öncelik olarak görmedi pek. Hatta 2005-06 civarında neredeyse bırakmak üzereydi. Sonra 2011'de ciddi bir hastalık atlatınca işler değişti. Yeni koçuyla birlikte 30'undan sonra tamamen oyuna odaklandı. Açıkçası bu odaklanmayı daha önce yapsaydı takvim grand slami bile yapabilirdi. 30'dan sonra işler zorlaşıyor. Bazen vücudunuz elvermiyor. Beklenmedik yenilgiler olabiliyor. Gerçi 2015'te az kalsın yapıyordu 34 yaşındayken. Sanırım bundan sonrası için mümkün olmaz bu durum ama tarihe en iyi oyuncu olarak geçtiğini kabul etmek lazım.

2416911577_small_1.jpg

Barçalı olarak başarılar diliyorum reise.

Nadal'ın bu maça motive olması için nedeni var.Şayet kazanırsa teniste açık dönemde 4 grand slamı da en az 2 kere kazanan ilk ve tek erkek tenisçi olacak.Bir daha da bu fırsat gelmez kendisine.O yüzden neyi var neyi yok verecektir Nadal..Federer içinse emeklilik öncesi belki de kazanabileceği son grand slam.Bence motivasyon olarak Nadal önde.Wawrinka elenmeseydi büyük ihtimalle şampiyon olacaktı ama şimdi ortada.Yüzde 55-45 Nadal gibi

Üst Alt