Avusturya Başbakanı Kurz: "Afgan mülteciler için Türkiye daha doğru yer" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Avusturya Başbakanı Kurz: "Afgan mülteciler için Türkiye daha doğru yer"

Afganları Suriye'ye, Suriyelileri Afganistan'a götürüp takas yapsak da bu iş huzur içinde çözülse...

Bir ülkenin demografik yapısı bu kadar oynamaya gelmez. Milliyetçi (!) kanadı olan bir iktidar bu rezilliği nasıl kabul ediyor üzerine akademik çalışma yapmak lazım.

gelen hükumet bu suriyeli ve afganları 5000-6000 tane şişme bota bindirip yunan adalarına salsınlar aynı anda!

Avusturya başbakanı mültecileri belki ırkçı nedenlerden istemiyordur ama özünde farklı sebeplerden dolayı ülkesi için doğru olanı yapmış oluyor bence

Bunun en azından belirli kuralları olması gerekir ve ilk ve en önemli kural da dil.
Ülkende yaşamak isteyen biri mutlaka ülkenin dilini konuşabiliyor olmalı

Ayrıca ülkeye girdikten sonra sosyal sisteme yük olmayacağını teminat altına alabilmek için ülkede ihtiyaç olan bir meslek/zanaat/beceri sahibi olmalı veya belli bir sürede kazandırılmalı veya vasıfsız eleman ihtiyacı varsa alındığı zaman hemen oralarda istihdam edilebilecekse alınmalı

Hem başıboş adamın suça karışma ve dolayısıyla mevcut sosyal düzenimizi bozma ihtimali çok yüksektir

Hem de sonuçta sosyal sistemi bizler vergilerimizle besliyoruz ve ben kendi konforumdan kısarak ödediğim vergiyle yarın öbür gün karıma sarkıntılık yapma veya oğlumu bıçaklama potansiyeli olan birilerini beslemek istemem

Diğer bir gereklilik de bizim kültürümüze, sosyal yaşantımıza adapte edilmesi temin edilmeli

Bu söylediklerimin hiçbirinin ırkçılıkla ilgisi yok, ülkemizde nasıl yaşadığımız belli ve böyle yaşamayı istiyorsa veya kabul ediyorsa veya saygı gösterecekse gelmesine izin verilmeli bence

Konu çok derin ama çok kısaca, girdikleri topluma adapte olmayacak olanlar ülkeye doldurulursa kısa vadede teşekkür ederler ama bir süre sonra orta-uzun vadede suça karışır masumların canını yakarlar, kendi mahallelerini oluştururlar, toplumsal huzuru bozarlar ve daha birçok sıkıntı oluşur orta-uzun vadede

Dediğim gibi avusturya başbakanı belki ırkçılıktan istemiyordur ama bu nedenlerden dolayı her ülkenin bu şekilde bakması gerektiğini düşünüyorum

Adam doğru söylüyor sınırımız olsun olması herkesi bize postalıyorlar ülke yol geçen hanı malesef. Yakında azınlık kalıcaz.

Yav çok doluyum, inanılmaz doluyum. Beşikten mezara sövmemek için kendimi çok çok çok çok zaptediyorum. Öyle ümmet, hümanizm hüüğğğ diye gezmekle olmuyor. Ülkenin içinden geçildi. Afgan, Suriyeli, Afrikalı, Özbek doldu taştı her yer. Kendimize yetmiyoruz daha neyimize bizim mülteci neyimize? Milyon tane mülteci mi olur lan ülkenin insanından çok mülteci mi olur amokaçi? Atamın, dedelerimizin bin bir zorlukla vatana kattığı toprakları savaşsız kaybettik savaşsız. Antep Urfa Hatay'ın 4'te 1'i Suriyeli. Hepsini geçtim Kilis'in %80'i Suriyeli. LAN ÜLKEMİN BİR İLİNDE VATANDAŞTAN FAZLA MÜLTECİ VAR DAŞDAŞ MI GEÇİYORSUNUZ SİZ !

Savaş savaş, açız diye ağlıyorlar hepsinin peşinde 10 çocuk, 11.karnında. Benim götümü yırtıyorum nasıl evleneceğim, kyk var, kredi var, borç ne zaman biter diye. Çocuk aklıma bile gelmiyor lan ileride bir çocuğum olsun diye hayalim bile yok. Peynir alırken bile 3 kere düşünüyorum markette.

Lafım ortaya. Alınan alınsın. Allah hepinizin belasın versin. Çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın. Kan kusa kusa geberin, çekirdek çitleyerek izleyeyim inşallah.

Üst Alt