Aydınlar çark etti: "Talimatlar çerçevesinde karar vereceğiz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aydınlar çark etti: "Talimatlar çerçevesinde karar vereceğiz"

“Kişilerle kurumları ayırmak gerek. İtalya örneği veriliyor. Ancak İtalya’da kulüp sahipliği ve CEO’luk yapısı söz konusu. Türkiye’de kulüplerin sahipleri dernekler.”

Başkana önce, “Emniyetten çıkışta ‘Durum vahim’ demişti, şimdi ‘İddianameyi bekleyeceğiz’ diyor. Bu çelişki değil mi?” eleştirisini hatırlattım...

Yanıtı şu oldu: “Tezat yok. Hukukçu değilim. Terimleri yanlış kullanmış olabilirim. Emniyetten çıktıktan sonra da, Kulüpler Birliği toplantısının ardından da aynı fikirdeydim. Elimizde belge olması lazım...”

Başkana 2. eleştiriyi, Telegol’de Aziz Yıldırım için söylediği ‘Başkanım’ kelimesini hatırlattım... Cevabı; “Galatasaray Başkanı da benim başkanımdır, diğer kulüp başkanları da... Hepsine öyle hitap ederim” oldu.

Ardından Kulüpler toplantısında ne söylendiğini sordum. Şöyle yanıt verdi: Kulüpler marka değerine en az zarar verecek karar alınması yönünde görüş belirtti.

Sonuçta herkes F.Bahçe’den bahsediyor.

BİR TAKIM HİÇ AÇIKLANMADI

İşte görüşüyoruz, olayın içinde Trabzon da var, Beşiktaş da... Toplam 6-7 takım var ki, birinin ismi hiç açıklanmadı. Tutun ki, iddianame geldi ve tümünü küme düşürdük. Ne yapacağız o zaman? Ya da bir kısmını düşürdük, bir kısmına puan indirimi cezası uyguladık. Acaba böyle mi yapmalıyız? Deliller ve iddianame gelmeden ne yönde bir karar alacağımızı bile söylemek yanlış.

Başkan kamuoyundan anlayış beklediğinin de altını çizdi: Herkes elini vicdanına koysun, bir düşünsün. Çarşamba başkan oldum. Cuma yönetim toplantımı

yaptım. Pazar sabahı bu iş patladı. Aydınlar, soruşturmayla ilgili kişisel kanaatini de açıkladı: Herkes İtalya örneğini veriyor. Ama şu unutulmasın ki, İtalya’da

kulüp sahipliği ve CEO’luk yapısı söz konusu. Bizde ise dernekler var. Ve fahri yöneticilik yapılıyor. Bu ayrımı yapmak gerek. Milan’ın sahibi Berlusconi, Juventus’un Agnelli ailesi. Sonuçta sen patronundan habersiz bir şey yapamazsın. Ama bizde kulüplerin sahipleri, kongreler ve dernekler. Bunu yapanları en ağır şekilde cezalandıralım, spordan atalım. Ama belki kulüpleri ayrı değerlendirmeliyiz.

Yine de bu benim şahsi kanaatim. Alacağımız karar hukuk ve talimat çerçevesinde olacaktır. İddianeme gelsin, talimat ne diyorsa, futbol ailesi ne diyorsa, en doğru kararı vereceğiz.

Cevap: mali çark etti: talimatar çerçevesinde karar vereceğiz

Futbol ailesi ne diyorsa diyor ya?!?!? Beyler bu iş bitmiş. Bu adamdan hayır gelmez. Boşuna oturup bu tiyatroyu daha fazla izlemeyelim!

Kardeşim madem İtalya farklı,kurallar niye aynı?Talimatname'de bir takımın başkan veya yöneticileri şike yapıyorsa o takım küme düşer diyor.

Federasyon kulüpler birliğinin kararlarını uygulayacaksa federasyon niye var...

hatta talimatnamede şöyle bir ibarede vardı sanırım.

şike yapılan her maç için ayrı ayrı alt lige düşürme uygulanır. araştırmak lazım bunu da.

evet evet... aynen malicim...

aynen bu sekilde uygula... yönetmelikte olmasına ragmen sen bunu yok yok kisiler farklı kurumlar farklı diye uygula... hukuk kurulları bunu nasıl katekulliye getiririz de bu sekilde uygularız kısmını arastırsın (yönetmeligi direkt uygulamak cok zor cünkü)... sonra da sen yönetmelige uymayacak sekilde kimseyi düsürme...

uefa sordugu zamanda böyle dersin... ama uefacım kisiler farklı kurumlar farklı ö yüzden şeeetmiştik... bık bık... bık bık...

uefa da sana der; "malicim... siyyyeeee..."

Hiç adı geçmeyen takım var diyerek yine bize göndermede bulunmuş bu adam bu cesareti nereden buluyor?

Fenerasyon gerÇek yÜzÜnÜ gÖstermeye baŞladi..medyada hemen tÜm takimlar galatasaray a karŞi dİye yazmaya baŞladi..ben bu kadar tarafli bİr medya ve kurum gÖrmedİm dÜnyanin hİÇbİr yerİnde yok.adam federasyon baŞkani ama fb baŞkanina baŞkanim dİyor.bu senaryoyu İzleyİp gÖreceĞİz ama ben İnaniyorumkİ suyun Öte yanindakİlere hİÇbİrŞey olmayacak.

Federasyonun bünyesi içersinde 4 tane çok değerli huhukçu var ,onlar bu olayın hukuki boyutunu ele alıp bi karar verecekler yani talimat ne diyorsa o yaplır.

Cevap: Mali çark etti: Talimatar çerçevesinde karar vereceğiz

mehmet ali aydınlar

iddianame beklemene gerek olmadığını

delileri hemen istemen gerektiğini çok iyi biliyosun

ama zaman kazanmaya çalışıyosun

büyük düzenbazsın

Adam resmen benim kulubumun başkanı hapisde dedi.Kimse bunun üstüne gitmiyor.Neden anlamış değilim.

Bunu yapanları en ağır şekilde cezalandıralım, spordan atalım. Ama belki kulüpleri ayrı değerlendirmeliyiz.

Yine de bu benim şahsi kanaatim.

Peki klübün kasasına girecek o kadar para ??

Yatacak yeriniz yok şerefsizler! Karakterden, gururdan, şereften, haysiyetten yoksun zavallılar.

Malinin şu lafına takıldım, herkesi memnun edemeyiz.Başkanı(kendi tabiri) ve yandaşları hariç memnun olan yokki, Ziya Şengül bile fenerin küme düşeceğini düşünüp birdaha aziz başkan kulübün yanından geçmesin derken ve hüngür hüngür ağlarken , 4 gün sonra küme düşmeyeceğini anladı ve hatta ödül olarak fenerin CL ye gideceğini duyunca azizi korumaya bile başladı başarılarından bahsetti.Hamur gibi şekilden şekile giren yazılı ve görsel basını memnun etti Mali, feneri ve yandaşlarını memnun etti.Peki Türk futbolunun memnuniyeti ne olacak? Sadece feneri bu sene Avrupaya gönderme egosu yüzünden belkide Türk futbolu 20 sene geri gidecek.Sen hastahanene geri dönersin ama Türk futbolu ve severleri Maliyi öyle bir anacakki

Cevap: Mali çark etti: Talimatlar çerçevesinde karar vereceğiz

bu adamın aziz yıldırımı hastanede ziyaret etmesinden sonra olayın seyri degişti

arkadaslar bu işim lami cimi yok eger iddianemede gercekten şike varsa dusurulmek zorunda...bu mali ye kalmış yada insiyatifinde değil..olmadı dusurmedı dıyelım mahkeme kanalıyla hallolur bu iş..onemlı olan gercekten sıke yapılıp yapılmadıgı..

"Durum çok vahim" diye belgeleri gördüğünü söyleyen kendisi değil mi?Dün de çıkıp elimizde kanıt yok dedi.Aziz Yıldırım'la hastanede ne görüştülerse artık orada olan oldu.Yalnız bugün vermediği cezalar yüzünden Türk futbolunun geleceğini katletmiş olabileceğinin farkında değil bu adam.

Üst Alt