Ayhan Akman: "3'lü savunmaya katılmadığımı Tudor'a söyledim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ayhan Akman: "3'lü savunmaya katılmadığımı Tudor'a söyledim"

ayhan-akman-tudor-ile-cok-sert-sekilde-tartistim--10676055.Jpeg

Tudor'un yardımcılığını yapan Ayhan Akman, TRT SPOR'da yayınlanan Basın Tribünü programına konuk oldu.Ayhan Akman, seçim sonucunun hem kendisi hem de Galatasaray camiası için sürpriz olduğunu söyledi. Akman, Tudor'un takımdan ayrılması ile ilgili değerlendirmeler de bulundu.

"Tudor ile çok sert şekilde tartıştım"
"Yardımcı hocanın limitleri bellidir. Bunu futbolun içinden gelenler bunu bilir. Dışarıdakiler bunu bilmez. 'Ayhan orda hocaya neden karışmıyor' demek çok gereksiz geliyor. Yardımcı hocanın konumu bellidir. Sonuçta başımızda bir hoca var ve kararları o veriyor. Ben görevimin dışına çıkıp çok sert bir şekilde hocayla tartıştım, ancak sonuçta kararları o veriyor."

"Ben 3'lü savunmaya katılmadığımı söyledim"
"Fenerbahçe maçında 3'lü oynamak tamamen Tudor'un fikriydi. İşin içinde biri olarak söylüyorum biz başından beri 4'lü savunma üzerinde çalıştık. Hazırlıksız ve ani bir karar ile o maça 3'lü çıktık ve berabere kaldık. Fenerbahçe maçı öncesi Tudor'la ciddi şekilde tartışmıştık. Ben Tudor'un 3'lü defans kurgusu anlayışına katılmadığımı kendisine söyledim."

"Derbide alınan kötü sonuçlar hocanın sonunu getirdi"
"Öyle bir rüzgar oluştu ki Galatasaray çok az puan almış, düşmeye oynuyor. Hoca değişiminde Başakşehir'in 1 puan gerisindeydik oysaki. Derbilerde alınan kötü sonuçlar hocanın sonunu getirdi belki de. Bana göre hoca ile oyuncular arasında kötü bir durum yoktu. Tabiki bazı oyuncularla sorun yaşamıştır. Fakat oyuncuların hiç biri Tudor'u sevmiyordu diyemem "

"Galatasaray'da oluşturulan atmosfer Tudor'un bu işi götüremeyeceği yönündeydi"
"Igor Tudor futbolu bilen ve disipline önem veren bir teknik direktördü. Galatasaray'da oluşturulan atmosfer Igor Tudor'un bu işi götüremeyeceği yönündeydi. Fatih hoca gündeme getirildi. Fatih Terim ismi gündeme düştükçe de bu süreç ivme aldı. Galatasaray'ın tarihine baktığımızda en büyük başarılar Fatih Terim ile kazanılmış. Bu normaldi, rüzgar yönetenleri o noktaya götürdü."

"Bize yakışmayan bir oyundu"
"Beşiktaş maçının ilk yarısında oyun ortadaydı. İlk yarıda biz daha çok pozisyona girdik. Muslera'nın ciddi hatası yüzünden golü yedik ve işler tersine döndü. Bize yakışmayan bir oyundu. Daha sonra bunu konuştuk ve analizini yaptık. "Galatasaray'ı iyi yerde bıraktığımızı düşünüyorum. Oyuncu her şartta sahaya çıkıp elinden geleni yapmalı"

"Sneider'in gönderilmesi ortak bir karardı"
"Sneijder, Galatasaray'a katkı sağladı. Burada başarılar elde etti. Sneijder'in takımdan gönderilmesi ortak bir karardı. Ortaklaşa verdiğimiz kararların çoğunun doğru olduğunu görüyorum. Sneijder, Galatasaray'da kalmayı karakter olarak hep düşündü. Ancak futbolcuların belli düşüş dönemleri olur. O da misyonunu tamamlamıştı bana göre. Umarım Katar'da başarılı olur."

"Galatasaray'ın Arda'ya ihtiyacı vardı"
"Arda Turan ismi sezon başında geçti. Yüksek meblağlar vardı maddi olarak. Bana sorulduğunda, Galatasaray'ın Arda'ya ihtiyacı olduğunu söyledim, birlikte de oynadım. Biz Arda'yı istedik. Adamlığına, kişiliğine de inandığım için ben her zaman bu transferde pozitiftim. Ama başkanımız böyle bir karar verdi."

"Çalışmadığım dönemin parasını Galatasaray'dan almam"
"Galatasaray bana sezon sonuna kadar alacakların ödenmesi konusunda teklifte bulundu. Ben de çalıştıklarımın ödenmesinin yeterli olduğunu söyledim. Galatasaray bizim evimiz, kulübümüz. Ben çalışmadığım dönemin parasını Galatasaray'dan almam."

"Asamoah bize gelmek istedi"
"Asamoah bize gelmek istedi, en azından ben öyle biliyorum. Juventus izin vermedi ve transfer gerçekleşmedi. Sol bek ve sol ön oyuncu ihtiyacı var Galatasaray'ın. Biz de son dakikada Latovlevici'yi aldık."

"Fenerbahçe maçında 3'lü oynamak tamamen Tudor'un fikriydi. İşin içinde biri olarak söylüyorum biz başından beri 4'lü savunma üzerinde çalıştık. Hazırlıksız ve ani bir karar ile o maça 3'lü çıktık ve berabere kaldık.

gel de şimdi sövme

Rahmi türkleri ve mantalitelerini beğenmeyebilirsin. Ancak bunu türklerin yoğun olduğu bir ortamda bu şekilde dile getirmen ne kadar doğru sence? Yani sen ve atıyorum sarper bunu özel den tartışabilirsiniz bu tonda kimse laf edemez ama umumi ortamda çok hoş durmuyor sanki.

Bahsettiğin konuya gelirsek bu akdeniz toplumlarının tamamına sirayet etmiş bir sorun. Sadece türklere has değil. İtalya, Yunanistan gibi yerlerde de işler çok farklı değil. Avrupalı ve kuzeyli mantalitesini benimsemiş ve doğru bulmuş insanlar için çok yadırgılanıyor haliyle.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Rahmi türkleri ve mantalitelerini beğenmeyebilirsin. Ancak bunu türklerin yoğun olduğu bir ortamda bu şekilde dile getirmen ne kadar doğru sence? Yani sen ve atıyorum sarper bunu özel den tartışabilirsiniz bu tonda kimse laf edemez ama umumi ortamda çok hoş durmuyor sanki.

Bahsettiğin konuya gelirsek bu akdeniz toplumlarının tamamına sirayet etmiş bir sorun. Sadece türklere has değil. İtalya, Yunanistan gibi yerlerde de işler çok farklı değil. Avrupalı ve kuzeyli mantalitesini benimsemiş ve doğru bulmuş insanlar için çok yadırgılanıyor haliyle.

Tabiikide orda bir geneleme yaptim. Surda turklerin hakkinda ve mentalisi hakkinda uzun bilimsel bir rapor yazacak istastiklerle gelecek degilim. Isteyen alinir isteyen ozelestir yapar ki ikincisi dogru bir secenek bana gelirse. Elestileri surekli hakaret olarak gormemek lazim, cok onemli bir konu bu.
Diger ulkelere gelirsek benim o konularda fazla bilgim yoktur, o yuzden o konulara gelmedim haklida olabilirsin bilmiyorum, turkler kadar adi insanlar tanimadim dedigimde orda belli etmisdim subjektifligimi bu konuda aslinda.

Bide ha ben burda tanidigim insanlar hic kimse adi degil ve hepsi turk, irkcilik felanda icermiyor benim cok turk arkadaslarim var ama su yonetmenler, ve uste bulunan insanlar cogu zaman bu bok atmalari, kendini kurtarmak icin hic ozelestir yapamayan turk yoneticileri/antrenorler felan cok fazla. Onuda belirtmek isterim yani.

Ozanin dedigi gibi italyada yunanistanda (ki yunanistan bizim kulturumuze cok benzer diye bir hissim var) olabilir, ama herkes gordugunu okudugunu bilir, ben bu konuda bisey bilmiyorum. :)

Tabiikide orda bir geneleme yaptim. Surda turklerin hakkinda ve mentalisi hakkinda uzun bilimsel bir rapor yazacak istastiklerle gelecek degilim. Isteyen alinir isteyen ozelestir yapar ki ikincisi dogru bir secenek bana gelirse. Elestileri surekli hakaret olarak gormemek lazim, cok onemli bir konu bu.
Diger ulkelere gelirsek benim o konularda fazla bilgim yoktur, o yuzden o konulara gelmedim haklida olabilirsin bilmiyorum, turkler kadar adi insanlar tanimadim dedigimde orda belli etmisdim subjektifligimi bu konuda aslinda.
Benim aslında demek istediğim milliyetçilik eşiği yüksek biri çıkıp şimdi sana herhangi birşey dese polemik çıkabilir tartışma büyüyebilir bambaşka biryere çekilebilir. Bunun önünü açmamak lazım diye alıntı yapıp belirttim. yoksa fikirlerine bir itiraz getirmek gibi bir niyetim yoktu.

Niye Sarper???? :asd: :asd:

sent via GSC

.../QUOTE]

Rahmi kardeşimizin Türkler lafını art niyetli olarak vurguladığını düşünmüyorum zaten herkes yaşadığı çevreye bakarsa toplumumuzun hali ortada...Benzer şeyler yazacaktım ama gerek kalmamış ... Kendi g.tünü kurtarmak için illa birini gömen adamdan hayır gelmez

Moderatör tarafında düzenlendi:
Su herifi hic sevmiyorum ha.

Sanirim o berbat ötesi durumda oldugu futbolculuk zamanindan kalma birsey bu.
Ayhan ve ardayı çok iyi top oynadıkları dönemlerde olsa hiç sevemedim bende. Engin baytar bunlardan daha bozuk karakterli belki ama onu daha çok seviyorum ne hikmetse :asd: genel bir iticilikleri var sanırsam.

Ayhan ve ardayı çok iyi top oynadıkları dönemlerde olsa hiç sevemedim bende. Engin baytar bunlardan daha bozuk karakterli belki ama onu daha çok seviyorum ne hikmetse :asd: genel bir iticilikleri var sanırsam.

Aynen Arda da hep antipatik ve yapmacik duruyordu, eskiden bile böyleydi tabi simdiki halinden 1000 kat daha iyiydi. Ben de mesela Arda yi hic öyle tamamen benimseyemiyordum, sen Engin demissin yerliler üzerinden gideceksek ben ise mesela Ümit Karani cok severdim karakteri sikintili olsa da.

Böyle sessiz sessiz isini yapan adamlara bayiliyorum ben atiyorum Elmander, Necati, Balta (eskiden), Sasa Ilic, mevcut kadrodan Muslera,Mariano ve Fernando. Bu üclü kadromuzdaki favori futbolcularimiz. Su yazdigimi Sarper görse kesin "yabanci hayranligima" dem vururdu.

Ayhan'la ilgili tek olumlu anım Benfica maçındaki asisti sanırım onun dışında olmasa da olur, Arda ve adamlık hakkındaki yorumlarından sonra neden böyle olduğu daha anlaşılır oldu kendi adıma. Yardımcılık noktasında sıfatı dışında hiçbir şeye sahip olmadığını düşünüyorum çünkü aksini düşünmem için kendisinin dahi ifade ettiği tek done yok.

Üst Alt