fft226_mf9836454.Jpeg

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ın, Akın Çorap Giresunspor’u 2-1 yendikleri kupa maçı sonrası hakemleri eleştirerek, “İki kulvarda da şampiyon olmamız zor görünüyor” demesi büyük yankı uyandırdı. Kocaman bu sözleri neden söylediğini daha net bir ifadeyle açıkladı.

Dün gün boyu bu açıklamalar tartışıldı. Peki, Kocaman ne demek istemişti. Neden böyle konuşmuştu? Aykut Kocaman’ın bu konuda yakın çevresine anlattıklarına ulaştık. İşte olay yaratan açıklamasının ardında yatanlar ve kendi ağzından anlattıkları:

"Yıllardır bir düzen oluşturmuşlar. Şu an Başakşehir ve Beşiktaş’ı kollayan bir düzen var! Geçen yıl Bursa maçında Quaresma’nın 3 kırmızı kartlık pozisyonuna kart vermeyen Bülent Yıldırım ödül olarak kupa finaline verildi."

"Atiba 13-14 maç kart sınırındaydı kart gösterilmedi. Halbuki pozisyon olarak kart görmeye en müsait adam. Ama bize gelince tak tak tak kartlar çıkarılıyor. Ali Palabıyık ilk devredeki Fenerbahçe-Beşiktaş maçında çoğu kararı bizim aleyhimize olmasına rağmen sanki bizim lehimize çalışmış gibi eleştirildi. Haftalarca maç alamadı. Halbuki Beşiktaş aleyhine tek kararı Cenk’in hiç kimsenin görmediği penaltı pozisyonuydu."

"Aynı Ali Palabıyık, Trabzon maçında iki tane yüzde 100’lük kırmızı kartı vermedi. Hürriyet’te notu çıktı. 8.4 verilmiş.Bu hakemlere verilmiş çok net bir mesajdır. Yani: “Fenerbahçe’yi yakın ödüllendirilin. Yaşar Kemal Uğurlu genç ve iyi hakem. Oyuncuma daha 1. dakikada sarı kartı veriyor. Bu kararında yüzde 100 haklı."

"Ama aynı kartı rakiplerimizin maçlarında veremiyor. Aleyhimize inanılmaz bir medya algısı oluşturuluyor. Bu,Fenerbahçe taraftarını çok olumsuz etkiliyor. 18-19 yaşında 3 tane aslan gibi genci oynatıyorum. As takımımın 5 ana karakteri sakat. Buna rağmen sanki bundan bile biz sorumluymuşuz gibi algı oluşturuyorlar. Yıllardır bir düzen oluşturmuşlar. Şu an Beşiktaş ve Başakşehir'i kollayan bir düzen var."

"Skrtel diz sakatlığı yaşıyor, Janssen’in milyonda bir görülecek bir sakatlığı var. Trabzon maçında Hasan Ali’nin oynaması eleştiriliyor. Kimse oyunumuzu değerlendirmiyor. Bu takım üstüne koya koya gidiyor. Ama as takımımın 5 oyuncusu yok. Onlar gelince sahadaki futbolun kalitesi de artacak."

Hürriyet
 
Son düzenleme:
Yakın çevresine anlattıkları :red:

Neyse bu aykut şizo bir tipleme olduğu için akıl oyunlarını çok sever. Zamanında ts nin penaltıları irdelenmeli demiş ts yi ve şenoru demorize etmişti. Bizim tudoru da suni muni diyerek götürdü. Ama Fatih Terim'e yediremez bu akıl oyunlarını.
 
Aziz başganımın emri ile hazırlanmış bir masa başı habere benziyor iyi iyi :D Bjk ve Başak'ın üzerine oynayarak bizim önümüzü açıyor başganım :hat:
 
Türk futbolunun en rezil ismi Aykut Kocaman ve başkanı Aziz Yıldırım. Nasıl da utanma olmuyor insanlarda! Bunları söylerken insanın biraz yüzü kızarır.
 
Galatasaray'a bu kadar başarı kazandıran Galatasaraylı yok tarihte daha ne istiyorsun?

Bu konuyla ilgili çok uzun bir yazı yazmıştım ama allah bilir nerede.

Özetle bu adamlar kısa vadede bize başarı veriyor olabilir ama uzun vadede Türk futboluna zarar veriyorlar. Bir sürü örnek vermiştim. En güncel örneği vereyim: Yabancı sınırı tartışmasının fitilini bunlar yaktı. Geldiğimiz sonuç ortada. Medya manipülasyonları bile nefret için yeterli.
 
Bu konuyla ilgili çok uzun bir yazı yazmıştım ama allah bilir nerede.

Özetle bu adamlar kısa vadede bize başarı veriyor olabilir ama uzun vadede Türk futboluna zarar veriyorlar. Bir sürü örnek vermiştim. En güncel örneği vereyim: Yabancı sınırı tartışmasının fitilini bunlar yaktı. Geldiğimiz sonuç ortada. Medya manipülasyonları bile nefret için yeterli.

Bahsettiğin yazıyı bende aradım bulamadım.. Adminlerce silinmiş olabilir mi ?
 
Üst Alt