Ayla: The Daughter of War (27 Ekim 2017) | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ayla: The Daughter of War (27 Ekim 2017)

1450733.jpg

Ayla filmi, Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikâyeyi ele alıyor. Film, 1950'lerde Kore Savaşı'na katılan Türk askerlerinden Astsubay Süleyman Dilbirliği ile savaşta yalnız başına bulduğu ve Ayla adını verdiği Koreli küçük kızın hikâyesini beyaz perdeye taşıyor. Ayla, bir buçuk yıl boyunca Türk birliklerinin yanında kalır. Bir takım bürokratik engellerden dolayı Astsubay Süleyman, kızı olarak gördüğü Ayla’yı yanında götüremez ve Ayla’dan ayrılmak zorunda kalır. İkilinin bir daha görüşebilmesi için ise 60 yıl geçmesi gerekmektedir...

Sıra dışı fakat bir o kadar da gerçek bu hikâyenin sinema uyarlamasında, İsmail Hacıoğlu, Çetin Tekindor, Kim Seol, Lee Kyung-Jin, Murat Yıldırım, Ali Atay, Taner Birsel, Damla Sönmez, Altan Erkekli, Meral Çetinkaya, Erkan Petekkaya gibi isimler yer alıyor.

Oscar ödüllerinde en iyi yabancı film dalında ülkemizi temsil edecek filmin yönetmenliğini Can Ulkay yapıyor.

YouTube
YouTube

Son düzenleme:
Hikayesi muazzam geçenlerde uzun bir videoya denk geldim Youtube da bu film ve hikayesi ile ilgili. Inşallah Oscar'ı kazanır.

Mutlaka izlemeye gideceğim.

sent via GSC

ben en son bu havayi kelebegin rüyasinda görmüstüm
sirf oscara gidebilmek icin yapilmis bir film gibiydi
bunda da ayni havayi sezdim ben

Oscar'a gidebilmek için lobi de lazım. Orhan Pamuk'un Nobel ödülü alıp, Yaşar Kemal'in; 'Benim gibi komüniste Nobel vermezler' demesinde olduğu gibi.

dün gece bol bol comarliga doydum yine cok sükür
film biter bitmez telefonuna sarilip esini dostunu arayan baya tipler gördüm
"evet evet izledik, cok güzeldi, cok agladik" diyen bir abla vardi misal hemen arkamda cikarken
inanamadim abi bu kadar mi gösteris meraklisi olur bir insan
hepinizin ..... diyesim geldi icimden ama tabii beyfendiligimi korumak zorunda kaldim

İ*ne gibi birşey herhalde. "Yumuşak" G'li mi bilmiyorum.

g.tveren

sır veren anlamında mı ? sansürlü yazmışsınız tam anlayamadım :confused:

film güzeldi yav ona bir sey demiyorum
hatta ailemle beraber izlemistim
ama forumdan bir tane g.tveren yüzünden agir spoiler yemistim
etkisi bende fazla olmadi o yüzden

Samsung Galaxy S8+ / Tapatalk (^_^)

yok yok öğütveren anlamındaymış..

Çetin Tekindor' un oynadığı sahneler hariç beğendim filmi. Gençlik döneminde oynayan oyuncular gayet iyi iş çıkarmış.

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oscar için Amerika'da gösterime girmesi gerekmiyor mu? Öyle hatırlıyorum. Ama muazzam film olmuş. Hatta bizim limandaki arkadaşlar ile hafta sonu gitmeyi düşünüyoruz.

Ulan Almanya da hâlâ vizyona girmedi yav. En saçma en gereksiz türk filmlerini bile programa ekliyorlar ilk defa uzun süre sonra bi filmi iple çektim o da hâlâ vizyona girmedi. Lanet olsun ya böyle işe.

sent via GSC

Üst Alt