Aysal: ''Başkanlık için tek şartım mali tabloyu görmek!' | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aysal: ''Başkanlık için tek şartım mali tabloyu görmek!'

unal_aysal_dsaja.JPG

CNBC-e Business Dergisi'ne açıklamalarda Ünal Aysal, Galatasaray'a başkan olma şartını da açıkladı.

Başkan Adnan Polat'ın seçim kararını duyurmasının ardından adaylığını 'resmen' açıklaması beklenen Ünay Aysal daha önce çok gündeme gelmeyen iş hayatını ve Galatasaray'a başkan olma şartını CNBC-e Business dergisine anlattı.

Belçika merkezli Unit Group'un Yönetim Kurulu Başkanı olan Aysal'ın ana yatırım alanı enerji santralları. Grubun sadece Türkiye'de inşaat halinde 2.5 milyar dolarlık enerji projesi var. 1974'te kurulan Unit Group'un turizm portföyünde ise İstanbul Bebek'teki Les Ottamans ile Antalya'daki Hotel Ma Biche gibi yatırımlar var. Aysal şirketini şöyle anlatıyor:

"Yaptığımız esas iş şu: Elektrik santralları kuruyoruz, bu iş için yatırım yapıyoruz, sonra da ürettiğimiz elektriğin ticaretini yapıyoruz. Bunu uluslararası sahada gerçekleştiriyoruz. Unit, 22 şirketi olan bir grup. Sermayem, cesaretim ve risk alma kapasitemdi. Babam askeri doktordu, bana sermaye desteği olmadı. Az param vardı ve bu yüzden ticaret yapmam, bunu da akıllıca yapmam gerekiyordu. Şansım iyi gitti. Hayatımızda şans faktörünün yüzde 30-40 yeri var, fakat bu şansı iyi kullanmak bizim elimizde."

ŞARTIM; "MALİ TABLOYU GÖRMEK"

Ünal Aysal, Galatasaray başkanlığına aday olmasıyla ilgili şunları söyledi: "Galatasaray başkanlığını istemeyecek üye bulamazsınız. Ancak ekip oyununa inanıyorum. İstediğim performansı verebilecek, özveriyi gösterecek bir ekip toparlayabilirsem, katiyetle aday olurum. Böyle bir ekibi bir araya getirmeye çalışıyorum. Galatasaray'ın her şeyden fazla kurumsallık ve ekonomik bağımsızlığa ihtiyacı var. Büyük firmalarda deneyim görmüş, CEO veya patron, en az böyle 10 kişinin bir araya gelmesi lazım.”

Aysal aday olmak için bir koşulu olup olmadığının sorulması üzerine ise, "Bir koşulum olabilir. Böyle bir görev için tabloyu net görmeniz lazım. Galatasaray'ın mali doneleri net değil. Gerçekten ne kadar borcumuz, alacağımız var, bunu göremiyoruz" dedi.

GSC Haber

Cevap: Aysal: ''Bilançoyu Görmeden Aday Olmam!''

Ünal Aysal, Galatasaray başkanlığına aday olmasıyla ilgili şunları söyledi: "Galatasaray başkanlığını istemeyecek üye bulamazsınız. Ancak ekip oyununa inanıyorum. İstediğim performansı verebilecek, özveriyi gösterecek bir ekip toparlayabilirsem, katiyetle aday olurum. Böyle bir ekibi bir araya getirmeye çalışıyorum. Galatasaray'ın her şeyden fazla kurumsallık ve ekonomik bağımsızlığa ihtiyacı var. Büyük firmalarda deneyim görmüş, CEO veya patron, en az böyle 10 kişinin bir araya gelmesi lazım.”

Adamdaki vizyona bakin ya.

Nasıl yani barcelona gibi olsa kulübün mali durumu dedemde başkanı olmak ister.

Cevap: Aysal: ''Başkanlık için tek şartım mali tabloyu görmek!'

Artik yavas yavas aday olsan iyi edersin Ünal Baskan. Son dakikada vazgectim dersen olmaz. Güclü Baskan istedik

Durumun kötü oldugunu herkes biliyor zaten.

Bu acıklamalar yan çizme olmasın sakın.

Bu yazı ile alakası yok ama , baya bir zamandır içimden bir ses "Aysal aday olmayacak" diyor.

Hayırlısı...

Aday olmazsa , aday olucam demesini bi tek Polatı koltuktan indirmek için olduğunu duşunurum...

Ortada aday falan yok aga zaten. Herkes kendi kendine gelin güvey. Aday olması konuşulan isimlerden bir tek Ünal Aysal'ı tüzük engellemiyor o da aday olacağını hiçbir zaman söylemedi. Eğer "bilançoyu beğenmezsem gelmem" mantığı varsa bilanço iyi dahi olsa gelmesin, parasını torunlarına bıraksın, Galatasaray'ın böyle adama ihtiyacı yok.

Durumun kötü oldugunu herkes biliyor zaten.

Bu acıklamalar yan çizme olmasın sakın.

Bu yazı ile alakası yok ama , baya bir zamandır içimden bir ses "Aysal aday olmayacak" diyor.

Hayırlısı...

Her seçim öncesi yaptığı şey yine son anda çekilirse şaşırmam.Önceden tek aday olmazsam girmem diye bahane üretirdi şimdide bu mali tablo.Ama bukez arkasına okadar destek aldıysa girer seçime.

rahat olun gerilmeye gerek yok hikmet albayrak'ın dediğine göre çok güçlü bir liste ile geliyormuş abdurrahim reisde içinde listenin.

Bilanço berbatsa gelmem demiyor ki adam, görmem lazım diyor sadece. Ona göre yüklü gelecek :D

Bu "yüklü gelecek" laflarıyla kandırmayın kendinizi. Benim param olsa o kadar ben bağışlarım Galatasaray'a, çünkü taraftarım, stada gidip bağıranım. Bu adam bağışlamaz, çünkü iş adamı, şirketleri vs. var. Ailesi, parayı bırakıp "soyadını" devam ettirecek çocukları ve şirketleri var. Sıkar biraz o cepten para verme işi.

Ortalik zaten toz duman. Dogru dürüst net hic birsey yok. Su secim tarihi aciklansada önümüze baksak ya.

Üst Alt