Aysal ekibini hazırlıyor - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aysal ekibini hazırlıyor

Cevap: Aysal ekibini hazırlıyor

Bu arada adamın servetine fazla takılmayın.Tek kuruş yediremez Fifa canlarını okur.Yeni hazırlanan kurallara göre,transfer ve diğer gelirler kulübün gelir giderine göre yapılacak.Buna göre bu takımın başına Bill Gates getirsen fayda etmez.

Ünal Aysal Hakkında

İstanbul 1941 doğumlu olan Ünal AYSAL, orta öğrenimini 1960 yılında mezun olduğu Galatasaray Lisesinde, Yüksek öğrenimini de İsviçre - Neuchatel Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden de muadelet diplomasını aldı.

Galatasaray Lisesinden mezun olduğu 1960 yılından itibaren, çalışma hayatına başlamış olan Ünal AYSAL, 1970-72 yıllarında Koç Holding bünyesindeki Ram Dış Ticaret şirketinde ihracat koordinatörü olarak görev yaptı.

Ünal Aysal, 1973 yılı başında Brüksel'deki bir firmanın ticaret müdürü olarak çalıştı. 1974 yılında da Unit International'i kurdu. Bu şirkette, ilk 10 yıllık dönemde demir çelik ve sanayi mamulleri satışı ve petrol swap işlemleri yaptıktan sonra, 1984 de petrolün yanı sıra, elektrik üretimi ve anahtar teslim santral inşa ve finansmanı projelerinde ihtisaslaştı.

Bu arada, Türkiye ve İran'da elektrik santralleri kuran Ünal AYSAL, daha sonra temiz enerji yatırımları ve madencilik faaliyetlerine yöneldi.

Ünal AYSAL, bu alandaki çalışma ve başarıları yanında turizm sektörü ile de ilgilendi; Antalya Kemer'de, biri 450, diğeri 370 odalı 5 yıldızlı oteller kurdu. Ayrıca İstanbul Boğazda bir butik otel sahibidir.

Ünal AYSAL'ın, 1000 kişinin çalıştığı Unit grubunun çatısını oluşturan 23 şirketin yönetim kurulu başkanı olarak yürüttüğü girişimlerden başka, bazı yatırımcı Avrupa şirketlerinin yönetim kurullarında da faal üye olarak çalışmaktadır.

Ünal Aysal 1999 yılında, Türkiye'yi yurt dışında en iyi temsil eden iş adamlarından biri olarak, Bakanlar Kurulu kararı ile Cumhurbaşkanı tarafından verilen Yüksek Liyakat Madalyası ile onurlandırılmıştır.

İktisadî Araştırmalar Vakfı, Tez Değerlendirme Yarışmasının sponsorluğunu üstlenen Ünal Aysal'ı, her yıl bu amaçla yapmış olduğu katkılardan dolayı şeref üyeliğine seçmiştir.

Parası varsa gelsin diyorsun yani ya demirören gibi gidersem paramı alır giderim deyip takımı rezil adamlarla doldurup klübü rezil ederse Ünal Aysal'ın tecrübesimi var her holding sahibi gelsin başkan olsun o zaman.İnşaatcı Adnan Polat'ın yaptığı işler ortada başarı 0 Aziz Yıldırım desen oda aynı demirören desen takım sürünüyo gidersem paramı alırım diyo bize parası değil vizyonu olan adam lazım GALATASARAY MARKASI Zaten para ediyor ve klübün gelirleride üst düzeyde mali olarak müthiş işler yapan adnan polat sportif olarak 0 vizyonun olmayınca istersen klüp dünyanın en zengini olsun Ünal aysal'ın adnan polat'dan farkı ne ? bülent tulunlamı vizyonunu gösterecek sayın ünal aysal Adnan Öztürk Kenyon ve ekibini ayağına getiriyor kenyon ekibinin Chelsea'de yaptığı işler ortada ve seviyeli ve dürüst bir insan İnan kıraç falan geçiniz desteğini alsa ne olur bütün liseliler Adnan Öztürk'ü destekliyor zaten 50-60 oydan fazlasını alamaz Ünal aysal Adnan Öztürk en azından 'ben futbolu seyirci olarak izler ve bilirim ama futbolu bilen profesyonellerle çalışırım' diyorsa bu adamın vizyonu vardır

Konu özünden uzaklaşıyor; burada önemli bir hususun altını çizmekte fayda var.Ünal Aysal sadece para demek değildir..G.Saray camiasının üzerinde mutabık kalacağı ender isimlerden biridir Ünal Aysal. Genel Kurul üyelerinin saygınlığını kazanmış ve tüm camia tarafından takdir edilen bir iş adamıdır aynı zamanda. Herkesin olduğu gibi kendisininde sevmeyeni olabilir ki, bu çok doğaldır. Eminim ki oluşturacağı listede koşulsuz şartsız herkes yeralmak isteyecek ve güç birliği oluşturulacaktır. G.Saray kulübünün tüm kurumlar ve kamuoyu önünde vizyon sahibi bir duruş sergileyebilmesi için Ünal Aysal doğru isim olabilir. (Not: G.Saray futbol takımının tek hedefi Türkiye Kupası çeyrek finalinde G.Antep' i elemek ise vizyonumuz ciddi manada erozyona uğramış demektir, bizim için hedef Şampiyonlar Ligi yarı finalindeki muhtemel rakiplerimizi beklemek olmalıdır.)

Bülent Tulun denen adam, Mario Gomez'e ''stoper'' diye dalga geçen kişidir. Daha fazla söz söylemeye gerek yok.

Allahtan Bülent Tulun yorumculuk yapmaya başladı da futboldan ne kadar anlamadığını da görmüş olduk. Hal böyleyken bir de futbolun başına bu adamı getireceğim diye başkanlığa aday olmak da cesaret ister açıkcası :)

Ama diyorlarsa ki bir Beyzbol takımı kuracağız, o zaman iş yapar Bülent Tulun :D

Bizden üzret aldı mı bilmiyorum ama, bizde ücret karşılığı yapılan sportif direktörlük pozisyonunda çalışmışi yayıncı kuruluşta ücret karşılığı yapılan yorumculuk işini yapan bir adamın aslında asıl işinin ne olduğunu ve bu adamın seçilerek yönetim kurulunda bulunamasını isteyenlerin bu adamdan ne beklediklerini çok merak ediyorum, yönetim kurulu seçimle iş başına geliyor bu adam profesyonel para karşılığı futbol ile ilgileiyor arkadaşlar akıl biraz lütfen.

Ünal Aysal devlete elektrik satiyormus. Hatta devlet ona yalvarmis zamaninda lütfen daha ucuza sat elektirigi diye :) Esi de Les Ottomans Hotelinin sahibi :) Para oluk oluk yani.

belki de bole adam lazım bize :D işleri aksamasın diye devlete yalaklanmak yerine devletin ona yalvardıgı bi adam :D ayrıca adam o kadar parayı havadan kazanmamıs demekki var bi yetenegi bakarsın GS'ye de oyle paralar kazandırır :p saka bi yana gelirse bile tabiki maddi yonetim bazında kalmalı futbolu , futbolu bilenlere bırakmalı basketi , basketi bilenlere vs. vs. Bu sebepten adnan ozturkun kafa yapısını dusuncelerini daha cok begendim sahsen...

hatta unal aysal-adnan ozturk-haldun ustunel ekibini iyi olabilcegini dusundum bi an bak :)

Üst Alt