Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!


Ünal Aysal'ın yönetiminde 2. başkan olması kesinleşen Adnan Öztürk, futbolu Peter Kenyon'a emanet edecek.Son seçimlerde Adnan Polat'ın rakibi olan Adnan Öztürk, Peter Kenyon, Thomas Kurth ve Esteve Caldeza gibi profesyonel yöneticilerle anlaşmasıyla gündeme gelmişti. Futbolu tamamen profesyonellere emanet etme taraftarı olan Öztürk'ün bu projesi, seçimleri kaybetmesiyle rafa kalkmıştı. Ünal Aysal'ın listesinde bir kez daha kongreye hazırlanan hazırlanan Adnan Öztürk, seçimlerin kazanılması halinde 2. başkanlık koltuğuna oturacak. Öztürk, ilk iş olarak da daha önce anlaştığı Kenyon, Kurth ve Caldeza'yı göreve getirecek! Manchester ve Chelsea'de çalıştı Avrupa futbolunun önemli isimleri arasında yer alan bu üçlüyle sürekli temasta olan Adnan Öztürk, Ünal Aysal'ın da onayıyla futbolu tamamen profesyonellere emanet edecek. Daha önce Manchester United ve Chelsea'de üst düzey yöneticilik yapan Peter Kenyon'ın tam yetkili olacağı öğrenildi. Galatasaray böylece Avrupa'nın dev kulüplerine benzer bir yapılaşmaya giderek, Türkiye'de bu konuda öncü olacak.Fanatik
 
Cevap: Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!Peter Kenyon, Thomas Kurth ve Esteve Caldeza, bu üçlü ne iş yapar birisi aydınlatsın bizi? :)
 
Cevap: Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!Bence Adnan Ozturk'un gecen secim kazanamamasi hayirli olmustur Insallah. Cunki, kazansaydi, takimin kalitesizligi hakkinda fazla bilgi sahibi olamaybilirdi. Simdi ise her seyi sifirdan baslamak gerektiginin bilincindeler.
 
Cevap: Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!Bahsi geçen ifadelerin aksine Chelsea'yi batıran adam olarak bişiler karalamışlardı bu forumda.
 
Cevap: Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!Biraz daha açabilirsek iyi olur.Mali olarak mı idare ediyor kulübü yoksa idari olarak mı?

Sportif direktör tarzı birşey mi?
2.ingiliz futbol tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasını manchester united ın başındayken nike ile yapan ve 15 yıllık sözleşme karşılığında kulübe 303 milyon sterlin kazandıran, chelsea de ise umbro dan yıllık 2 milyon sterlin alan kulübün adidas ile 10 yıllığına 100 m sterlin karşılığında anlaşmasını sağlayan futbol endüstrisinin lee iacocca su denmiş bir yerde.
 
Cevap: Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!Bugün Chelsea'yi Chelsea yapan adam Kenyon.bir düzeltme yapmak gerek... ingiliz takımı chelsea'yi... ingiltere'de... ingiltere futbol federasyonunun kurallarıyla... ingiliz medyasıyla... ve ingiliz taraftarının mantalitesine hitap ederek.... chelsea yapan adam kenyon...teknik direktörlük tamam... futbolculuk da tamam ama... sportif direktörlük veya yöneticilik başka birşey... ülkenin dinamiklerine hakim olmak gerekmez mi???...
 
Cevap: Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!Biraz daha açabilirsek iyi olur.Mali olarak mı idare ediyor kulübü yoksa idari olarak mı?

Sportif direktör tarzı birşey mi?Peter Kenyon basarili bir Ingiliz is adamidir; bir marketing ustasidir. Manchester United ve son olarak Chelsea'de görev almistir. Chelsea'de Roman Abrahamovic'in basin sözcüsü olarak calismistir. Bunun yani sira Chelsea'deki transferleri (cogunlugunu) gerceklistiren isim olarak hatirlanir; bkz. Arsenal'den Ashley Cole.Ama en basta mali tabloyu düzeltmelerinde yardimci olmasi icin getirilmistir Peter Kenyon.Benim bildigim bu kadar.
 
Cevap: Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!Biz neden galatasarayı sadece bir futbol klübü olarak görüyoruz ki dev gibi halka arz olmuş bir şirket.Bir sürü kolu var futbol bunlardan bir tanesi ve en çok gelir getireni....Şirket, Futbol A.Ş. tarafından atanan üyelerden oluşan bir Yönetim Kurulu tarafından yönetilmektedir. Faaliyetlerini etkin bir şekilde yürütebilmek için geniş kaynak altyapısını ve profesyonel kuruluşları mobilize eden Şirket, yalın bir organizasyon yapısına sahiptir. İyi bir yönetici futboldan anlamasada galatasarayı başarıya ulaştırabilir.O sadece futbolun başına futboldan iyi anlayan yönetici getirecektir.Büyük düşünelim büyük oynayalım.Bence güzel günler yakında kişisel yaklaşmayalım..
 
Cevap: Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!H.g. foruma

Biz neden galatasarayı sadece bir futbol klübü olarak görüyoruz ki dev gibi halka arz olmuş bir şirket.Bir sürü kolu var futbol bunlardan bir tanesi ve en çok gelir getireni....Şirket, Futbol A.Ş. tarafından atanan üyelerden oluşan bir Yönetim Kurulu tarafından yönetilmektedir. Faaliyetlerini etkin bir şekilde yürütebilmek için geniş kaynak altyapısını ve profesyonel kuruluşları mobilize eden Şirket, yalın bir organizasyon yapısına sahiptir. İyi bir yönetici futboldan anlamasada galatasarayı başarıya ulaştırabilir.O sadece futbolun başına futboldan iyi anlayan yönetici getirecektir.Büyük düşünelim büyük oynayalım.Bence güzel günler yakında kişisel yaklaşmayalım..
 
Cevap: Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!Kenyon kulübe iyi para kazandırır baksanıza alış veriş merkezi gibi.
 
Cevap: Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!Futbolun başına yabancı bir yönetici gelmedi,hep söylüyorum.İnşallah gerçekleşir,çok önemli bir gelişme bu.
 
Cevap: Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!Peter Kenyon,görev aldığı kuluplerin mali tablosuna göre hisselerini yüksek kar veren şirketlere satarak kulube kısa vadede para kazandıran ama uzun vadede ABRAMOVİCH TARZI DIŞ SERMAYE'YE AÇIK HALE GETİREN ADAMDIR.EĞER PETER KENYON GELİRSE ''AIG'' TARZI SATIŞLARI DOĞAL KARŞILAMALIYIZ.THOMAS KURTH:Bu gün ki ŞAMPİYONLAR LİGİ FORMATININ İLK KURUCUSU OLAN ADAMDIR.İŞİN DAHA ÇOK ORGANİZASYON KISMI İLE İLGİLENECEKTİR.
 
Cevap: Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!Bu adamlar göreve gelirlerse şayet, "sistemimizin sonucunu almak için bize en az 2 yıl lazım bu zamana kadar çok şey beklemeyin" derseler ve bu 2 yıl içinde de bu seneye benzer bir tablo oluşursa ne olacak?
 
Cevap: Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!Peter Kenyon, Thomas Kurth ve Esteve Caldeza, bu üçlü ne iş yapar birisi aydınlatsın bizi? :)Thomas Kurth

Thomas Kurth, UEFA’da Avrupa Kupaları sorumlusu olarak uzun süre görev yaptı. Oradaki tecrübelerinden faydalanan spor adamı Avrupa’da büyük yankı uyandıran G-14’ün kurucularından biri olarak dikkat çekti. Kurth, Avrupa’nın en büyük kulüpleriyle iyi ilişkiler kurdu ve G-14’ün daha büyümesi için harekete geçti. G-14’ün Genel Müdürü ardından UEFA ile bir anlaşma yapıp bu birliğin sona ermesi konusunda geri adım atmak zorunda kaldı. Kurth şu an iletişim devi Mindspring Middle East’in Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

Peter Kenyon

Futbol dünyasının Manchester United ve Chelsea’den tanıdığı İngiliz sportif direktör Peter Kenyon, kariyerine UMBRO’da Genel Müdür olarak başladı. Futbola Manchester United Genel Müdür yardımcısı olarak giren Kenyon, daha çok CEO görevini üstlendi. Alex Ferguson’un kulüpte kalmasında önemli rol oynayan tecrübeli futbol adamı, transferde de son söze sahipti. Sebastian Veron ve Rio Ferdinand gibi flaş isimlerin takıma kazandırılmasında başroldeydi. Manchester United, Kenyon sayesinde dünyanın maddi manevi en istikrarlı kulübü olmayı başardı ve uluslararası üne sahip oldu. Bu başarı öylesine dikkat çekti ki, Rus işadamı Roman Abramoviç, futbol dünyasında bir ilke imza attı ve bir CEO’yu Chelsea’ye transfer etti; Peter Kenyon Chelsea’de de Jose Mourinho ile beraber çalışıp, 2 sene üst üste Premier Lig’de zafer sevinci yaşadı.

Esteve Calzada

Dows Digital CEO’su (2007’den beri)

Prime Time Sport CEO’su (2007’den beri)Geçmişi

FC Barcelona Marketing Bölümü Sorumlusu

FC Barcelona Reklam Bölümü Sorumlusu

Reckitt Benckiser Uluslararası Marketing Müdürü
 
Cevap: Aysal & Öztürk gelirse Peter Kenyon hazır!Bu adamlar göreve gelirlerse şayet, "sistemimizin sonucunu almak için bize en az 2 yıl lazım bu zamana kadar çok şey beklemeyin" derseler ve bu 2 yıl içinde de bu seneye benzer bir tablo oluşursa ne olacak?Endişelenme. Şu an Florya'da bir başıbozukluk var. Düzeni sağlayan, koruyan kimse yok. Futbolcular kafasına göre takılıyor. Yeni yönetim görev aldığında bu dağınıklık ortadan kalkacaktır. Esasen Adnan Polatı yıkan en büyük etken Florya'nın kontrol altına alınamamasıydı ve Polat bu duruma karşı ne yapacağının hiç bilmiyordu. Dünyanın en iyi transferini de yapsan, disiplin yoksa tükenirsin.
 
Üst Alt