Azerbaycan Premier Ligi Takip Başlığı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Azerbaycan Premier Ligi Takip Başlığı

Ben de bilmiyorum akşam ocakbaşına gider bizim zurnacılara sorarım.Ya da @Aykut Bindo Aslan da cevaplayabilir

Bindo İtalyanca kökenli bir kelime Levanten soyadı. Levanten kökenliyim ben

LEVANTEN

Levanten ya da argo tabiri ile Tatlısu Frenki, Osmanlı Devleti içinde özellikle Tanzimat sonrasında büyük liman kentlerinde yoğunlaşan ve ticaretle uğraşan Hıristiyanları tanımlamak için kullanılır. En dar tanım olarak da; şu anki Doğu Akdeniz'e kıyısı olan devletlerde yaşayan Osmanlı döneminde yerleşmiş, Fransız-İtalyan kökenli Katoliklerdir. Yerel Hıristiyan nüfusundan (Rum,Ermeni, Süryani...) farklıdırlar.

Azerbaycan Premyer Ligası

Azerbaycan'ın en üst düzey futbol ligidir.1992'de açılmıştır ondan önce bu ligin ekipleri SSCB liginde mücadele ediyordu. Zaten lig SSCB dağıldıktan sonra kuruluyor.Ligin adı, 1992'den 2007'ye kadar "Yüksek Deste idi. 14 olan takım sayısı, 12'ye düşürülmüştür. 2013-14 sezonunda takım sayısı 10'a inmiştir.2017 yılından beri 8'e kadar düşmüşdür. Son şampiyon karabağ en başarılı takım ise 8 şampiyonluk ile
Neftçi" Peşəkar Futbol Klubu'dür.

Valla beyler ben böyle bir konu açmıştım şimdi aklıma geldi.

Qarabag (4 Galibiyet 0 Mağlubiyet 0 Beraberlik Atılan Gol 10 Yenilen Gol 0 Puan 12)

Sabail (3 Galibiyet 1 Mağlubiyet 0 Beraberlik Atılan Gol 6 Yenilen Gol 5 Puan 9)

Zira (2 Galibiyet 1 Mağlubiyet 1 Beraberlik Atılan Gol 4 Yenilen Gol 3 Puan 7)

Keshla (2 Galibiyet 0 Mağlubiyet 2 Beraberlik Atılan Gol 6 Yenilen Gol 3 Puan 6)

Neftchi Baku ( 1 Galibiyet 2 Mağlubiyet 1Beraberlik Atılan Gol 3 Yenilen Gol 5 Puan 4)

SumQayit (1 Galibiyet 3 Mağlubiyet 0 Beraberlik Atılan Gol 4 Yenilen Gol 7 Puan 3)

Gabala (1 Galibiyet 3 Mağlubiyet 0 Beraberlik Atılan Gol 1 Yenilen Gol 9 Puan 3)

Sabah Baku (0 Galibiyet 2 Mağlubiyet 2 Beraberlik Atılan Gol 2 Yenilen Gol 4 Puan 2)

Üst Alt