Aziz Üstel´den Galatasaray iddiası | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Aziz Üstel´den Galatasaray iddiası

Aziz Üstel'den Galatasaray iddiası

Galatasaraylı eski yönetici Aziz Üstel, mali kongrede ibra edilmeyen Adnan Polat ve yakın zamanda yapılacak olan başkanlık seçimi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Aziz Üstel, Best FM'den Özkan Öztürk'ün hazırlayıp sunduğu "Futbol Vadisi" programında, mali kongrede ibra edilmeyen Adnan Polat ve yakın zamanda yapılacak olan başkanlık seçimi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bu işin böyle gitmeyeceğini, Galatasaray'ın bir spor kulübü olduğunu, para ve maddi durum yerine spordaki başarılardan söz edilmesi gerektiğini daha önce defalarca Adnan Polat'a anlattğını belirten Aziz Üstel, Galatasaray'ın tarihinin en kötü sezonunu yaşadığını, bunun da kongre üyeleri üzerinde son derece olumsuz bir etki yarattığını ifade etti.

Daha önce 2002 yılında Özhan Canaydın'ın bir anket yaptırdığını ve bu ankette kongre üyelerine, "Galatasaray Spor Kulübü için en önemli şey nedir?" diye sorulduğunu hatırlatan Üstel, anket sonucunun yüzde 95 oranında "futbolda başarı" çıktığını söyledi.

Adnan Polat'ın omuzlarda gitmesini isterdim

Aziz Üstel sözlerine şöyle devam etti:

"Eğer siz futbolda başarısızsanız, orada oturmanın bir anlamı yok. Milyonlarca dolar harcayıp başarı yakalayamayınca insanların güveni de sarsılıyor. Hep stadı ön plana çıkardılar. Oysa stat yıllar önce başlayan bir projeydi. Zaten stadı siz yapmadınız. Sadece bitirmek size nasip oldu. Bunlar orada kalmak için yeterli değildir. Camiada sürekli Adnan Sezgin tartışması vardı. Bunu medyada uzun süre tartıştık, konuştuk. Bir kişi geçerli ya da geçersiz nedenlerle istenmiyorsa, bu sese kulak vermek zorundasınız. Ben Adnan Polat'ın da omuzlarda alkışlarla gitmesini isterdim. Bu şekilde yakışmadı. Çok yazık oldu. Galatasaray tarihinde ilk kez bir yönetim, idari anlamda ibra edilmedi. Dilerim bir daha böyle bir şeyin tekrarını yaşamayız"

"Ali Dürüst İkinci Başkan olmalı"

Ünal Aysal'ın uzun zamandır Galatasaray yönetiminde görev almak istediğini, ancak üyelik süresini doldurmadığı için şimdiye kadar görev alamadığını söylen Üstel, "Ünal Aysal'ın adaylığını son derece olumlu buluyorum. Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst'ün aday olup olmayacağını bilmiyorum. Zaten seçimden 15 gün önce adaylık ve liste açıklanmak zorundadır. Ancak, Ali Dürüst'ün 2. başkan olmasını çok istiyorum. Galatasaray'ın yönetimsel açıdan çok hızlı toparlanmaya ihtiyacı var. Yönetimde sistem oturursa, zaten sporda başarı kendiliğinden gelir" dedi.

"Faruk Süren futbolun başına geçecek"

Faruk Süren'in, sportif anlamda Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı başkanı olduğunu ifade eden Üstel; Faruk Süren'in futbol kulübünde danışmanlık görevini üstleneceğini duyduğunu, Süren'in bu görevi üstlendiği takdirde Galatasaray'ın toparlanmasının çok daha hızlı olacağına inandığını söyledi.

"Lucescu, Shakhtar'ı bırakıp gelmez"

Taraftarların takımın başına getirilmesini istediği Lucescu'nun Galatasaray'a gelmesinin çok zor olduğunu söyleyen Aziz Üstel, Rumen teknik adamın Galatasaray'a gelmeyi neden tercih etmeyeceğini şöyle açıkladı:

"Ben kendisiyle yaklaşık bir yıl önce görüştüm. Lucescu'nun Shakhtar Donetsk'le çok uzun sürelik bir sözleşmesi var. Ayrıca Lucescu'ya orada olağan üstü maddi imkanlar sağlanmış durumda. Altında özel uçağı bile var. O nedenle Lucescu'nun Shakhtar'ı bırakıp geleceğini sanmıyorum"

Gerets–Ünder ikilisi çok faydalı olur

Başkanlık adaylığını açıklayan Ünal Aysal'ın listesinde bulunduğu iddia edilen Eric Gerets'in çok iyi bir hoca olduğunu belirten Üstel, Belçikalı hocanın Galatasaray'daki ikinci yılında işine çok karışıldığı için başarılı olamadığını belirtti.

Galatasaray'ın Türk bir hocayla çalışmasından yana olduğunu söyleyen Üstel, "Bence Bülent Ünder'den hiçbir şekilde vazgeçilmemeli. Ünder hem Türk futbolunu hem de camiayı çok iyi bilir. Gerets–Bülent Ünder ikilisi Galatasaray'a çok faydalı olabilir. En önemlisi futbolun patronluğuna kimin getirileceğidir. Çünkü teknik direktörle çalışacak kişi o olacaktır. O kişi teknik direktörle uyum içinde çalışabilirse, Galatasaray o zaman başarıya ulaşacaktır" diyerek sözlerini noktaladı

Cevap: Aziz Üstel´den Galatasaray iddiası

aziz ustel 2 ay önceden rijkaard in gelecegini aciklamisti.

yeni TD gerets hayirli olsun diyelim mi?:D

Başkanın Rijkaard' ın arkasındayız diye yaptığı açıklamadan sonra hekes biliyordu Rijkaard' ın gideceğini :)

Edit : geleceğini bilmiş :D

Gerets'e hic kimsenin hayir diyecegini sanmiyorum. Ünal Aysal cok iyi bir is yapar.

ünal aysal başkan olsun ağır abi olsun toplantılara o katılmasın tribüne çıksın ekonomi işlerini idare etsin

futbolun başı faruk süren yardımcısı ali dürüst futbolculara en yakın abdurrahim albayrak olsun. klübler birliği ve bunun gibi toplantılara maçlarda diğer takımın başkanının yanına faruk süren otursun futbolda ön planda o olsun........

zaten diğer başkanlara bizxim ancak futbol şubesi başkanı aynı seviyededir.

Lyon´la anlasti demislerdi. Anlasilan o ki, Ünal Aysal pek yerliden yana degil :)

Geretste gelsin. Zaten arkasına teneke bağlayıp göndermediğimiz bir o kalmıştı :)

Onun yönetimde olacagi kesin zaten. Inan Kirac da söylemisti, kendi aciklamalari da o yönde. Ünal Aysal ne derse onu yaparim diyor. Onsuz olmaz

Bende Trt'de izlemiştim yönetimde seve seve yer alırım diye.Gerets mevsuzu da karışık gibi.Gelse yok demem ama Fatih Terim'in gelmesinden yanayım.Abdurrahim Albayrak'ın olması beni sevindirdi.Söylediğin İnan Kıraç mevsuzu da pek hoşuma gitmiyor.Tamam kulübümüzde böyle değerli insanların olması elbette hoş ama yerini bilsin.İnşAllah Ünal Aysal'a kukla muamelesi yapmaz.

Bende Trt'de izlemiştim yönetimde seve seve yer alırım diye.Gerets mevsuzu da karışık gibi.Gelse yok demem ama Fatih Terim'in gelmesinden yanayım.Abdurrahim Albayrak'ın olması beni sevindirdi.Söylediğin İnan Kıraç mevsuzu da pek hoşuma gitmiyor.Tamam kulübümüzde böyle değerli insanların olması elbette hoş ama yerini bilsin.İnşAllah Ünal Aysal'a kukla muamelesi yapmaz.

Yok öyle birsey olmaz. Galatasaray´in geleceginden tedirgin olmus, Aysal´in artik sorumluluk almasini tavsiye etmis. Bu cok dogal ve olmali bence. Insanlar cok abartti bu olayi bilincli sekilde. Bende Fatih Terim´den yanayim ama kabul etmiyorsa Gerets de olabilir. 5 forvetle oynariz :)

Yok öyle birsey olmaz. Galatasaray´in geleceginden tedirgin olmus, Aysal´in artik sorumluluk almasini tavsiye etmis. Bu cok dogal ve olmali bence. Insanlar cok abartti bu olayi bilincli sekilde. Bende Fatih Terim´den yanayim ama kabul etmiyorsa Gerets de olabilir. 5 forvetle oynariz :)

Gerets cok güzel oynatiyordu yahu. Ben cok begeniyordum, ilk saniyeden itibaren ac kurt gibi saldirip, atak yapiyorduk.

Yok Onur merak etme ben insanların dediği ile hareket etmem,gördüklerimi,hissettiklerimi söyledim sadece.Ama sende haklı olabilirsin.Bu arada Gerets "Ben Fas'ta memnunum" demişti.

Üst Alt