BA 1.Lig H:28 | Samsunspor 3-0 Karşıyaka | 3 Nisan | Maç Sonucu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

BA 1.Lig H:28 | Samsunspor 3-0 Karşıyaka | 3 Nisan | Maç Sonucu

Cevap: BA 1.Lig H:28 | Samsunspor 3-0 Karşıyaka | 3 Nisan | 19.00 | TRT 1

Bariz gol şansı Akeem Agbetu son adam tarafından yere düşürüldü çıkarılan kart SARI ! :eek:

Trt iyi sapıttı...Mantıklı yorum yapın..Çoşmayın..Trt'deki Mersin,Samsun maçlarındaki çoşkuyu diğer takımların maçındada görmek isterim..

Samsunu tebrik ederim..Hakem dağıldı..

Samsunspor 3-0 Karşıyaka Maç Sonucu

Samsunspor bu galibiyetle puanını 50'ye çıkararak Şampiyonluk yolunda büyük avantaj elde etti.

ikinci yarı eze eze yendik maratondaydım sarı merdivenlerde izleyebildim maçı hiç öyle bi kalabalık görmedim stad da daha önce

Hep diyorum, lig formalite ve kimse Samsunspor'un kalite ayarında değil malesef. Bakmayın sadece 3 puanlık farka, Hüseyin Kalpar'ın eseridir o. Takım ligden çıktığı ilk dakika yapılacak zaten teknik adamı göndermek olacak. İnşallah yeni bir isim gelir, Samsun'da da bu vizyon ve güç artık var. Benim gibi tüm Samsunluları tebrik ediyorum ve Samsun'da oturan arkadaşlarla şimdiden şampiyonluk kutlamasını Samsun'da hangi mekanda yapacağımızın konuşulmasını istiyorum :)

son 6 mac kaldi.. artik daha bizi indiremezler liderlikden ;)

Hep diyorum, lig formalite ve kimse Samsunspor'un kalite ayarında değil malesef. Bakmayın sadece 3 puanlık farka, Hüseyin Kalpar'ın eseridir o. Takım ligden çıktığı ilk dakika yapılacak zaten teknik adamı göndermek olacak. İnşallah yeni bir isim gelir, Samsun'da da bu vizyon ve güç artık var. Benim gibi tüm Samsunluları tebrik ediyorum ve Samsun'da oturan arkadaşlarla şimdiden şampiyonluk kutlamasını Samsun'da hangi mekanda yapacağımızın konuşulmasını istiyorum :)

hüseyin kalpar görüşünde samsun taraftarıda bu fikri taşıyor. maça gidenler bilir taraftarlar hüseyin kalpa alehinde çok tezahürat yapıyor.

yanlış hamlele yapıyor hagi gibi oyunuda iyi okuyamıyor oyuncu değişiklikleri bile yanlış. bu maçta fena değildi ama genel olarak sevilmeyen bir insan

Önemli bir artı da, Samsunspor'da herkes çok formda. Zenke gol krallığına gidiyor, Agbetu forvette müthiş bir yıldırıcı etkiye sahip, Kemal Tokak & Ersin Veli ikilisi, kaleci Ahmet Şahin, Adem Alkaşi falan derken herkes formda. En güzeli de şu. Sezon başından bu yana Hüseyin Kalpar'ı istikrar yakalayamadı diye eleştirdim. Yani, her maç farklı 11'ler ve farklı düzenler. Samsunspor'un belirli bir düzeni yoktu. Bu da istikrar yakalama anlamındaki en büyük sıkıntı. Son 6 maçta alınan 5 galibiyetlik seriye baktığımızda ise Samsunspor'un belli bir 11'i var ve sistem de aynı. Hüseyin Kaplar'ın ortaya koyduğu sistem 4-4-2 ve sezon başında da üzerinde durmak istediği bu sistem artık iyi işliyor. Çünkü kadro iyi ve sistem istikrarı da yakalanınca takım doğal düzeyine ulaşmış oluyor.

Önceki haftalar Zenke'yi tek forvet, Agbetu'yu sağ açık gibi çok izledik. Oysa bu ikilinin mutlaka yan yana oynaması gerekiyordu ve artık bu var. Bu da olunca ofansif etki gelmiş oluyor. Geçmiş haftalarda bizi ayakta tutan unsur savunmamız ve Zenke'nin hücumda yarattığı sihirdi. Şimdi ise hem savunmamız sağlam, hem de ofansif etkimiz var. Diyarbakırspor'a 5, T.Linyit'e 3 ve Karşıyaka'ya da 3 gol attık. Özellikle de son düzlüğe girdiğimiz düşünülünce geç olsun ama güç olmasın mantığını daha iyi kavrar oldum. Takım lider, 3 puan fark var ve bay olayını da aşmış durumdayız. Çok iddialı görünebilirim ama hedefsiz Denizlispor karşısında alınacak 3 puan bizi mutlak suratle lider yapar, işi garantileriz.

Blogda bunları yazdım. Biz geçen sezonki Karabükspor gibi olamadıysak bunun sebebi istikrarsızlıktı. Malesef Hüseyin Kalpar her hafta değişim içerisindeydi, farklı sistemler, oyuncularının yerleriyle sürekli oynanması gibi. Devre arasında da alınan isimlerden Ufuk Bayraktar dışında iş yapan çıkmadı, bu da bir faktör. Son 6 maçta ise 5 galibiyet 1 beraberlik var, herkesin herkesi yendiği bu ligde müthiş bir seri bu. Bunun da sebebi istikrar sağlandı, iyi bir 4-4-2 sistemi var ve her hafta aynı isimler oynuyorlar. Erken yakalanması gereken bir durumdu ama geç yakalandı, yine de yakalandı ya mühim olan bu.

Bu saatten sonra biz Süper Lig'e geliriz ama ben olsam ilk icraatım Kalpar ile yolları ayırıp, asansör teknik adamlardan birini takımın başına getirmemek olur. Ve en kötüsü de Samsun'un başında Samsunlu hoca mantığıdır. Samsun Basketbol Kulübü bundan çok kaybetti, bugün dağıldılar ve iki ayrı kadın basket takımı var. Durum buna dönmesin.

Maçı kazanmamız veya kaybetmemiz pek önemli değildi. Zira konu başından beri de hiç iddialı bir cümle sarfetmemiştim. Özellikle Reha Kapsal'ın 1 ay önce göreve geldiğinde taraftardan sadece transfer sezonuna kadar sabretmesini , yazın kurulacak takımla gelecek sene 100.yılını kutlayacak olan Karşıyaka'nın şampiyon olarak çok rahat Süper Lig'e yükseleceğinin sözünü vermişti. Tutar mı tutmaz mı bunu da seneye göreceğiz.

Ancak M.Özgener denen adamın senelerdir KSK aleyhine yapmamış olduğu şey kalmadığını da artık mutlaka söylemek gerekiyor. Böyle İzmirli olmaz olsun. Belki de KSK'ya olan bu tavrı İzmirli olmasından dolayı kaynaklanıyordur bilemem. Ancak hakemlerin şaka gibi yönettikleri maçlar artık sınırları zorlamaya başladı. M.Özgener zaten adam olsaydı yıllardır Örnekköy'e yaptıracağım dediği stadın inşaatı için ufakta olsa bir adım atardı. Son maçta da bir kırmızı , üstüne gole giderken Ksk'nın atağını kesip iyice gücünü kırmak , üstüne de penaltı vs derken bir anda 3-0'lık sonuç çıktı ortaya. Dediğim gibi zaten sonucların pek bir önemi yok artık bu sezon ancak en azından kalan haftalardaki onurlu mücadelemizi baltalamaya çalışmasın M.Özgener ve federasyonu.

Hakemlerin maçı baltaladığı falan yok. Kırmızı kart ve penaltı yerindeydi. Hatta Akeem Agbetu'nun son adam tarafından düşürüldüğü pozisyonda da 9 kişi kalması gerekiyordu Karşıyaka takımının ancak, hakem sarı kart çıkardı. Yanlış kararları da vardı. Ama, skora etki eden bir durum yoktu ortada.

Cevap: BA 1.Lig H:28 | Samsunspor 3-0 Karşıyaka | 3 Nisan | Maç Sonucu

Ofsayt diye kesilen bir topları vardı ilk yarı ama 1-0 olsaydı da maç 3-1'e rahat gelirdi. Kalite farkı çok büyük, Samsunspor çok üstünde bu ligin.

:)

Hakemlerin Samsun'u kayırdığını söylemiyorum , Karşıyaka aleyhine işler olduğunu söylüyorum sezonun geneline bakınca.

Bu maçta da çok net hakem hataları vardı , neyse Samsun'un zaten bir şekilde kazanacağı belliydi moral anlamında çok fark vardı takımlar arasında zaten.

Konuyu da tartışmaya gerek yok , Samsun normal bir maç yönetimi olsaydı da maçı kazanabilecek güçteydi zaten bunun farkındayım , benim kızgınlığım son yılların tümünden geliyor.

:)

Hakemlerin Samsun'u kayırdığını söylemiyorum , Karşıyaka aleyhine işler olduğunu söylüyorum sezonun geneline bakınca.

Bu maçta da çok net hakem hataları vardı , neyse Samsun'un zaten bir şekilde kazanacağı belliydi moral anlamında çok fark vardı takımlar arasında zaten.

Konuyu da tartışmaya gerek yok , Samsun normal bir maç yönetimi olsaydı da maçı kazanabilecek güçteydi zaten bunun farkındayım , benim kızgınlığım son yılların tümünden geliyor.
Sen Karşıyaka'sın büyük düşün, bırak Süper Lig'i falan. 100. yılda en büyük olay Göztepe'yi yenmektir, büyük derbi var gelecek sezon. 13 senem geçti İzmir'de, ben böyle bir maç yaşamadım, kan kokusu geliyor bak şimdiden :)

Üst Alt