Bahattin Duran: "Fener marşı söyledik" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bahattin Duran: "Fener marşı söyledik"

“Soyunma odasında üçümüz birlikte Fener marşını söyledik. Üçümüz de çok sevinçliydik sonuçtan.”

Bu sözler Bahattin Duran’a ait. Muhtemelen 2006'daki Kadıköy'de 4-0 biten Fenerbahçe Galatasaray maçından sonra söylenmiş. Cüneyt Çakır, Bahattin Duran, Alex Taşçıoğlu, Mustafa Emre Eyisoy. Bunlara Tarık Ongun’u da ekleyin.

Yıllardır Fener maçlarını ve Fenerin yarışmadaki rakibi kimse onun maçlarını nasıl istedikleri gibi yönettiklerini dikkatli takip ettim. Maçı penaltı vererek, ofsaytı vererek/vermeyerek değil, oyunu istedikleri alana yıkma konusunda verdikleri faul kararlarıyla tehlikedir bu arkadaşlar. Sistemli bir şebeke durumundadır çok tehlikelidir . Bu türün tipik özelliği sürü halinde hareket ederler ve avlarını en ihtiyaç olduğu anda onların en zayıf anında avlarlar.

Gollere ofsaytlara verilen kırmızıya bakarsanız Cüneyt ve şebekesi mükemmel bir maç yönetmiştir. Ama maçın geneline bakarsanız avantaj kuralı rakibe yarıyorsa kes, Fenere yarıyorsa devam, faul kararları Fener öndeyse başka, geride ise başka, eyyamın görülmemiş örneklerini göstererek emek hırsızlığı yaparak zevklerini alıyorlar.

Cüneyt ve şebekesinin oyun kurallarını çok iyi bildikleri ve iyi hakem oldukları kabul edilebilir ortalama maçlarda veya Avrupa maçlarında. Yalnız Fenerbahçe zaafiyetleri bu forumdan bütün herkes duysun kesindir.

Bahattin Duran yazının başındaki sözleri çocukluk arkadaşına (mahalleden) söylemiş. O kişi de hasbelkader bana söyledi Fenerle yarıştığımız bir sezonda. Boşuna uğraşmayın size yedirmezler şampiyonluğu diyerek. Bu sözleri Beşiktaş Futbol şube sorumlusu Cengiz Zülfikaroğlu da iyi biliyor. Zira sözü geçen Bahattin Duran’ın arkadaşı C. Zülfikaroğlu’nun kuzenidir. Bu böyle biline maçlar öyle izlene…..

Buca maçında bir diğer tescilli Fenerbahçeli Kuddusi Müftüoğlu orta sahadaki bir pozisyonda vücut diliyle kendini kolay ele verdi. Skor 1-0 ve Cimbomun gol yemesi lazım Buca sahasının sol kanadında bir taç oldu Kuddusi’nin vucudu Galatasaray kalesine doğru yöneldi. Yardımcı hakem taçı doğal olarak Galatasaray’a verdi vücut bizim kaleye dönük sol eli buca kalesini gösterdi istemeyerek. Aynı hakemi 2002 aralıktaki GS-BJK maçında altıpasta Hasan Şaş'ın ayağına tekmeyi basan ve o tekmeden çıkan sesi huzur evlerindeki işitme kaybı olan nineler duydu ama Kuddusi çalamadı. Çünkü maç dengede gidiyordu gol atan galip gelecekti. Nitekim İbrahim Üzülmez 1000 yılda bir kez olacak denemeyle sağ ayağıyla Mondragon’un solundan uzak kale direği dibine gönderdi. O maçla da bana göre Fatih Terim psikolojik olarak doğrandı. Lucescu’nun uğradığı haksızlık yüzünden (Bence de öyledir) belki de İLAH olmayı adalet sağlamayı düşündü adaletsiz kararıyla. İlah-i Kuddusi.

“Korkma Kuddusi” demişti mafyatik sportif direktör. “Arkanda ben varım” demişti. Nitekim 2001′de çalınan şampiyonluğumuz ve 2003′te yine çalınan şampiyonluk ile doğrandı Galatasaray ince ince. 2. Fatih Terim döneminin 1 sezonunda aslına bakarsanız Avrupa karnesi hariç başarılıydı topladığı puanlar açısından. Birinci dönemindeki şampiyon sezonları kadar puan toplamıştı. Virgüllerle gitti o yıl şampiyonluk. Bu ayrı tartışma konusu

Hakemlere yeniden gelince; geçen sezon son FB-TS maçında 35 saniye kala, komik anonsu duyar duymaz maçı bitirmesinin arkasındaki iğrenç gülüşünü unutmayalım Yunus Yıldırım’ın.

Diğer Fenerli hakemlere önümüzdeki maçlarda dikkat. Kimler mi? M.Kamil Abitoğlu, Halis Özkahya, Bülent Yıldırım.

Herkesin yanlış tahmin edeceği üzere Bünyamin Gezer ve Hüseyin Gökçek Galatasaraylı’dır. Maalesef bizim maçlarda verdikleri kararlar ile ne kadar tarafsız olduklarını göstermek istercesine bizi doğrar arkadaşlar Selçuk Dereli durumuna düşmemek için. Yüksek hakem kurulu ve derin hakem gücü ekibine yaranmak çok önemlidir camiada yaşamak için. Çünkü derin hakem gücündeki arkadaşlar çok iyi bilmektedir hangi hakemin hangi renklere taraf olduğunu. Derin hakem gücünde kimler mi vardır? Güldürmeyin ! Soyunma odasında kendilerine başarılar dilemek için basan arkadaşla asıl en tehlikelisi hukuk işlerini iyi bilen Mosturoğlu. Bugünkü ekibi zira kendisi örgütlemiştir 5-6 yıl önceden.

Kemal Dinçer ve “biz ailece Fenerbahçeliyiz” diyen karısı sayesinde yine tescillenen Oğuz Sarvan abimiz yüksek hakem heyetinde malumunuz. Bu gerçekler gün gibi ortadayken beyhude paralanıyoruz stadyumlarda cam ekranda ve forum yazılarında.

Galatasaray’ın büyüklüğü çok iyi oyuncuları getirerek değil hakemleri ve kurullarını tasfiye edip yeniden örgütleyerek ortaya çıkmalı. Harcanan Galatasaraylı hakemler Bülent Demirlek, Selçuk Dereli tüm Galatasaraylıların malumudur.

Bravo Cüneyt Çakır maçı bir taraftan aldın diğer tarafa verdin. Görevini yerine getirdin. Fenerle 16 puanlık aramızdaki farkı hakem hatalarını mahsuplaştırsak en fazla 2-3 puan geride olurduk.

Hagi’ye sallamadan olup bitenleri dikkatli izleyelim.

Saygı ve sevgiler Mehmet

:tiphat:

Bir taraftan aldın diğerine verdin lafı hariç iyi bir yazı.

Cevap: Bahattin Duran : Fener marşı söyledik

Ben Tekrar ediyorum..! Fenerbahce : Besiktas macindaki Penlati Karari yanlis..! Kirmizi Kart dogruydu... Penaltiyi veremezsin cünki olay Topsuz alanda olmustu..

Ben Tekrar ediyorum..! Fenerbahce : Besiktas macindaki Penlati Karari yanlis..! Kirmizi Kart dogruydu... Penaltiyi veremezsin cünki olay Topsuz alanda olmustu..

topsuz alanda olmuş??!! futbolda bilmediğimiz bir kural mı var şöyle: fauller top'un 5 metre çevresinde olursa faul diğer türlü topsuz alanda olduğu için faul dışı bişiydir ??!!!

"top oyunda" olduğu sürece yapılan her faul yerinde verilir -hakemin takdiri var-. istisnalar var. misal karşı takım oyuncusu tüm takımı geçmiş gol atıyor siz de karşı takımın kalecisini dalıyorsunuz ve "faul" yapıyorsunuz. hakem orda oyunu durdurup faul vermez. golü verir sonra size de güzel 1 kırmızı verir avantaj kuralını işleterek ama orda golü kaçırıp auta atsa faul, kırmızı kart ve serbest vuruş verilir. anlatabildim mi?

"topsuz" kelimesi oyunda topun oynanmadığı anı kasteder. top oyundaydı. chichken translation yapıp kendinizi terse yatırmayın beyler. ingilizce kastedilen o değil.

penalti karari dogru . topsuz alanda faul çalinmaz diye bir kural yoktur . hareket ceza sahasinin içinde dogal olarak hakem penaltiyi verdi .

topsuz alanda olmuş??!! futbolda bilmediğimiz bir kural mı var şöyle: fauller top'un 5 metre çevresinde olursa faul diğer türlü topsuz alanda olduğu için faul dışı bişiydir ??!!!

"top oyunda" olduğu sürece yapılan her faul yerinde verilir -hakemin takdiri var-. istisnalar var. misal karşı takım oyuncusu tüm takımı geçmiş gol atıyor siz de karşı takımın kalecisini dalıyorsunuz ve "faul" yapıyorsunuz. hakem orda oyunu durdurup faul vermez. golü verir sonra size de güzel 1 kırmızı verir avantaj kuralını işleterek ama orda golü kaçırıp auta atsa faul, kırmızı kart ve serbest vuruş verilir. anlatabildim mi?

"topsuz" kelimesi oyunda topun oynanmadığı anı kasteder. top oyundaydı. chichken translation yapıp kendinizi terse yatırmayın beyler. ingilizce kastedilen o değil.

penalti karari dogru . topsuz alanda faul çalinmaz diye bir kural yoktur . hareket ceza sahasinin içinde dogal olarak hakem penaltiyi verdi .

nie penaltı olamıyor böyle bir pozisyon ?

lugano faul yaptı diyorsa birşey diyemem ama luganoya faul çalmayacaksan olay penaltıdır bunun tartıışması olmaz

Iyi Arkadaslar ozaman sizin sözünüze göre ben Galatasaray´li Futbolculara sunu Teklif ediyorum...

Misal Arda Turan, Fenerbahce macinda Ceza sahasi icinde Sut cektin Volkan Topu iyi bir Kurtaris ile Ceza sahasi cizgisine taa Korner bayragina dogru yönlendirdi. O sirada Volkanin Kiz arkadasina, anasina bacisina tüm sülalesine Küfür et o sana bitane caksin hem Kirmizi Kart yesin hem Penaltini al..."

Ne diyorsunuz arkadas ya... Ben diyorum size Kirmizi Kart dogrudur cünki dirsek var.. ama Top olayin icinde yok baya uzaklasmis.. Ikili mücadele biteli 2 saniye gecmis.. Sizin mantiginiza göre Topsuz bir alan kim kime vurursa, vurulan Taraf orada faul kullanacak... Yok böyle birsey..

Iyi Arkadaslar ozaman sizin sözünüze göre ben Galatasaray´li Futbolculara sunu Teklif ediyorum...

Misal Arda Turan, Fenerbahce macinda Ceza sahasi icinde Sut cektin Volkan Topu iyi bir Kurtaris ile Ceza sahasi cizgisine taa Korner bayragina dogru yönlendirdi. O sirada Volkanin Kiz arkadasina, anasina bacisina tüm sülalesine Küfür et o sana bitane caksin hem Kirmizi Kart yesin hem Penaltini al..."

Ne diyorsunuz arkadas ya... Ben diyorum size Kirmizi Kart dogrudur cünki dirsek var.. ama Top olayin icinde yok baya uzaklasmis.. Ikili mücadele biteli 2 saniye gecmis.. Sizin mantiginiza göre Topsuz bir alan kim kime vurursa, vurulan Taraf orada faul kullanacak... Yok böyle birsey..

Galatasaray - milan maçına dönelim o zaman,senin mantalitene göre uefaya gidiş biletimiz hakem hatası? Adamın ağzını burnunu kırdı ferrari ceza sahasında. Luganonun önceki hareketine faulü vermediyse pozisyon penaltı usta.

Galatasaray - milan maçına dönelim o zaman,senin mantalitene göre uefaya gidiş biletimiz hakem hatası? Adamın ağzını burnunu kırdı ferrari ceza sahasında. Luganonun önceki hareketine faulü vermediyse pozisyon penaltı usta.

Ne alaka Galatasaray Milan..?? Yoksa Sen Hakan Sükür´e yapilan Pozisyona Penalti verilmemesimi gerekti demek istiyorsun..? :)

Bu 2001 de çalınan şampiyonluğumuz ve fb nin yaptığı şike tüm delilleriyle telefon kayıtlarıyla falan ortaya çıkarılmıştı ama zaman aşımı denen saçma sapan bişeyden kapandı gitti konu. O sezon şampiyon olamamız mucize olurdu Avrupayı sallıyoruz gelene gidene çakıyoruz Avrupada ama ligde fb ye geçiliyoruz ne kadar ilginç :D Zaten ertesi sezon fb nin aynı kadroyla Şampiyonlar Liginde 0 çekmesi bizim daha güçsüz kadroyla Çeyrek finalin kapısından dönmemiz 2001 deki fb şampiyonluğunun ne kadar şaibeli olduğunun göstergesidir

Bu 2001 de çalınan şampiyonluğumuz ve fb nin yaptığı şike tüm delilleriyle telefon kayıtlarıyla falan ortaya çıkarılmıştı ama zaman aşımı denen saçma sapan bişeyden kapandı gitti konu. O sezon şampiyon olamamız mucize olurdu Avrupayı sallıyoruz gelene gidene çakıyoruz Avrupada ama ligde fb ye geçiliyoruz :D Zaten ertesi sezon fb nin aynı kadroyla Şampiyonlar Liginde 0 çekmesi bizim daha güçsüz kadroyla Çeyrek finalin kapısından dönmemiz 2001 deki fb şampiyonluğunun ne kadar şaibeli olduğunun göstergesidir

2001 de zaaten Ceyrek Final oynadik.. Ozaman UEFA Kadrosundan saadece Hakan Sükür ve Fatih Terim ayrilmisti.. Yerlerine Jardel ve Lucescu gelmisti.. Real Madri´i elimizden kacirmistik.. iste bu olay o sezon olmustu.. O dedigin daha düsük Kaliteli Kadro 2002 Sezonuydu.. Luce yeni Takim kurdu ve Sampiyon olmustuk.. Avrupada ise Sampiyonlar Liginde ilk Guruplari gectik ikinci Gurupta Son Macta Barcelona´ya Karsi ofsaytdan atilan bir Gol yüzünden elenmistik.. Barca, Liverpool ve Roma Gurubumuzdaydi.. 5 beraberlik bir yenilgi aldik.. Barca ve Roma elimizden son Dakikalarda kurtulmustu..

Benim anladığım kadarıyla saçmaladığını söylüyor. :)

Kardesim bak.. Anladimki Fenerlisin.. O Avatarindaki Futbolcuyuda cok begenirim.. Fakat gercekten söylüyorum o Pozisyon Penalti degidi..

Ha Fener tek Hakem sayesinde kazandi demiyorum.. Feneri ben zaaten yaptigi Transferler ile taa Sezon baslamadan Sampiyon ilan ettim bu Forumda. Kendi aramizda Sezon sonu Tabelasi olusturmustuk.. Fenerbahce gercekten Malatya macindan sonra birlik beraberlik icinde toparlandi ve belli bir Ruh yakaladi..!!

Fenerbahce´de Lugano, Alex, Niang, Dia daki istek ve azim Galatasaray´in cogu yerli Futbolcusunda bile yok dedim..

Ama o Pozisyon Penalti olamaz..!!

2001 de zaaten Ceyrek Final oynadik.. Ozaman UEFA Kadrosundan saadece Hakan Sükür ve Fatih Terim ayrilmisti.. Yerlerine Jardel ve Lucescu gelmisti.. Real Madri´i elimizden kacirmistik.. iste bu olay o sezon olmustu.. O dedigin daha düsük Kaliteli Kadro 2002 Sezonuydu.. Luce yeni Takim kurdu ve Sampiyon olmustuk.. Avrupada ise Sampiyonlar Liginde ilk Guruplari gectik ikinci Gurupta Son Macta Barcelona´ya Karsi ofsaytdan atilan bir Gol yüzünden elenmistik.. Barca, Liverpool ve Roma Gurubumuzdaydi.. 5 beraberlik bir yenilgi aldik.. Barca ve Roma elimizden son Dakikalarda kurtulmustu..

Okurken bir an o günlere gittim.Şimdi ne haldeyiz.Yok abi istemiyorum ben şampionluk filan Avrupa olalım yeter.

Biliyorum işte bunu söylüyorum Avrupada esip gürlerken geleni gideni yenerken ligde önümüz kesildi. 2001 de şampiyon olsaydık 6 sene üst üste şampiyon olmuş bi Galatasaray ve 4 yıldır şampiyonluk yaşamamış bi Aziz Yıldırım olcaktı. 2001 in son haftalarında Yozgat deplasmanında hakemlerin bizi biçmesiyle o sezon neler olduğu anlaşılmaya başlanmıştı zaten

Kardesim bak.. Anladimki Fenerlisin.. O Avatarindaki Futbolcuyuda cok begenirim.. Fakat gercekten söylüyorum o Pozisyon Penalti degidi..

Ha Fener tek Hakem sayesinde kazandi demiyorum.. Feneri ben zaaten yaptigi Transferler ile taa Sezon baslamadan Sampiyon ilan ettim bu Forumda. Kendi aramizda Sezon sonu Tabelasi olusturmustuk.. Fenerbahce gercekten Malatya macindan sonra birlik beraberlik icinde toparlandi ve belli bir Ruh yakaladi..!!

Fenerbahce´de Lugano, Alex, Niang, Dia daki istek ve azim Galatasaray´in cogu yerli Futbolcusunda bile yok dedim..

Ama o Pozisyon Penalti olamaz..!!

O kadar kendinizden eminsiniz ki ne desem boş. Neye göre konuştuğunuzu da bilmiyorum, sizin de bildiğinizi sanmıyorum ama yanılıyor olma ihtimalinizi yabana atmayın bence. Forumdaki 3-5 kişi dışında topsuz alandaki faul penaltı olmaz diyeni ne gördüm ne duydum ömrümde. Basında bir sürü hakem eskisi ve yorumcu varken 1 kişinin bile konuyu dillendirmeyişinden yola çıkıp bazı şeyleri kendiniz bulun bence. Aziz Yıldırım eğer tüm medyayı satın almadıysa, bu adamların hepsi birden pozisyonu pas geçecek kadar gerizekalı olamaz sanırım.

O kadar kendinizden eminsiniz ki ne desem boş. Neye göre konuştuğunuzu da bilmiyorum, sizin de bildiğinizi sanmıyorum ama yanılıyor olma ihtimalinizi yabana atmayın bence. Forumdaki 3-5 kişi dışında topsuz alandaki faul penaltı olmaz diyeni ne gördüm ne duydum ömrümde. Basında bir sürü hakem eskisi ve yorumcu varken 1 kişinin bile konuyu dillendirmeyişinden yola çıkıp bazı şeyleri kendiniz bulun bence. Aziz Yıldırım eğer tüm medyayı satın almadıysa, bu adamların hepsi birden pozisyonu pas geçecek kadar gerizekalı olamaz sanırım.

Ceza sahası içerisinde yapılmış olan kusurlu hareket her halükarda penaltıdır. Top oradaymış, top buradaymış. Marsa gitmiş, Uranüs'e uğramış bunun hiç bir önemi yok. İsterse top tüm uzayı turlasın, ceza alanı içerisinde yapılan kusurlu hareket penaltıdır. Ki oyun o esnada devam ediyordu. Oyun durmuş değildi.

Bu nokta da haklısın İbrahim.

Amma velâkin es geçilen nokta şurası; Lugano, Ferrari dirseği atmadan önce, Ferrari'ye faul yapıyor. Yani hakem orada o faulü vermeli, Ferrari'ye kırmızı kartını çıkarmalı, arkasından da maç Beşiktaş lehine serbest vuruşla başlamalıydı.

Zurna'nın zırt dediği yer burasıdır.

penaltı pozisyonu yüzdeyüz doğru.oyun duruyor olsa ferrari bu hareketi yapsa penaltı verilmezdi ferrari atılırdı.Bazı arkadaşlar kurallara pek hakim değil,yanlış anlaşılma olmasın.

Üst Alt