Ballon d'Or 2017'yi Cristiano Ronaldo Kazandı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ballon d'Or 2017'yi Cristiano Ronaldo Kazandı!

DQd3rUPXkAIF-Z_.jpg:large

France Football, 2017 Ballon d'Or'u Cristiano Ronaldo'nun kazandığını duyurdu.

France Football'un ünlü ödülü Ballon d'Or'un bu yılki sahibi Real Madrid'in süper yıldızı Cristiano Ronaldo oldu. Portekizli yıldız, bu galibiyetle kariyerinde beşinci kez bu mutluluğu yaşadı ve Lionel Messi 'yi yakaladı.

Dünyanın en prestijli futbol ödülü olarak değerlendirilen Ballon d'Or'da ilk 30'a girenler, France Football'un sosyal medya hesaplarından duyuruldu.

Bu ödülü tam olarak hangi kritere göre veriyorlar çok merak ediyorum, külüp başarısı dana ön planda sanırsam bireysel başarıdan. Her sene MESSİ daha çok gol ve asist yapıyor. Hatta bayağa önde oluyor ama Ronaldo Real'in ekmeğini yiyerek d'Or alıyor.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu ödülü tam olarak hangi kritere göre veriyorlar çok merak ediyorum, külüp başarısı dana ön planda sanırsam bireysel başarıdan. Her sene MESSİ daha çok gol ve asist yapıyor. Hatta bayağa önde oluyor ama Ronaldo Real'in ekmeğini yiyerek d'Or alıyor.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Takım başarısı tamamen. Daha önce de Ronaldo’nun daha iyi performanslar sergilediği ama Messi’nin kazandığı da olmuştu. Bence doğrusunu da yapıyorlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

1. Cristiano Ronaldo
2. Lionel Messi
3. Neymar
4. Gianluigi Buffon
5. Luka Modric
6. Sergio Ramos
7. Kylian Mbappe
8. N'Golo Kante
9. Robert Lewandowski
10. Harry Kane
11. Edinson Cavani
12. Isco
13. Luis Suarez
14. Kevin De Bruyne
15. Paulo Dybala
16. Marcelo
17. Toni Kroos
18. Antoine Griezmann
19. Eden Hazard
20. David De Gea
=21. Pierre-Emerick Aubameyang
=21. Leonardo Bonucci
23. Sadio Mane
24. Radamel Falcao
25. Karim Benzema
26. Jan Oblak
27. Mats Hummels
28. Edin Dzeko
=29. Philippe Coutinho
=29. Dries Mertens

Takım başarısı tamamen. Daha önce de Ronaldo’nun daha iyi performanslar sergilediği ama Messi’nin kazandığı da olmuştu. Bence doğrusunu da yapıyorlar

O zaman takıma versinler ödülü. Hiç anlam veremediğim bir olay bu iş. Ayrıca ronaldo MESSİ den daha çok skor üretip d'Or ü alamadığı sene hangisi? Hatırlayamadım.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

O zaman takıma versinler ödülü. Hiç anlam veremediğim bir olay bu iş. Ayrıca ronaldo MESSİ den daha çok skor üretip d'Or ü alamadığı sene hangisi? Hatırlayamadım.

Aklımda yok ama vardır elbet, en azından öyle hatırlıyorum. Bu konuda takım tutar gibi Messi desteklediğin belli o yüzden tartışmayalım, boşver :) Benim için çok da önemli değil, tadını çıkarıyorum rekabetin

Yahu tamam onu geç.
Takımı taşıyan oyuncuların başında geliyor idi sonuçta.

Ona şüphe yok zaten. Benim belirttiğim nokta bu değil. d'Or ödülü verilirken daha çok bireysel istatistiklere bakılmalı bence. Son sezonlarda ronaldonun takımı daha iyi daha başarılı diye, daha az iş yaparak o ödülü alması hoşuma gitmiyor. Bu olay tersine dönse , ronaldo daha çok gol-asist yapıp , messi ödülü alsa , yine aynı şeyleri söylerdim.

Tebrikler. Cristiano Ronaldo'nun artık bundan sonra bu ödülü bir daha kazanacağını düşünmüyorum ama Messi belki ileride tekrar kazanabilir.

Sent from my Galaxy S8+ using GSCimbom mobile app

Üst Alt