Barcelona, Arda'yı Satmakta Kararlı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Barcelona, Arda'yı Satmakta Kararlı!

14693477640250.jpg

Henüz Ağustos ayı gelmeden Barcelona bu yaz planladığı transfer bütçesine ulaştı. En son Andre Gomes'i bonuslarla birlikte toplamda 70m€ gibi bir maliyetle alan Barça, transfer yapabilmek için oyuncu elden çıkarması gerekmekte.

Luis Enrique'nin özellikle Suarez'in yedeği olarak "saf forvet" istediği biliniyor. Bu yaz transfer döneminde Gomes, Umtiti, Digne ve Denis Suarez'i transfer eden Barça, Luis Enrique'nin isteği üzerine de "saf forvet" arayışına geçti.

Forvet transferi için bütçe gereksinimi duyan Barcelona, Andre Gomes ve Denis Suarez'in transferinden sonra geçen sezon 40m€ gibi bir bonservis bedeliyle Atletico Madrid'den transfer edilen ve beklenen performansı sergileyemeyen Arda'nın satışına karar verdi. Arda'nın satılmasındaki diğer bir neden ise performansı gün geçtikçe düşen Arda'nın bonservis değerinin daha fazla düşmeden satışını yapmak istemesi.

Diğer bir yandan da Bravo'nun da satılması gündemde.

FC Barcelona: Arda y Bravo, nominados | Marca.com

Son düzenleme:
Arda, “Barcelona’ya geldik; ben kulübe ve yatırımına sadakatimi göstermek için kiralık gitmedim. Galatasaray kiralamak istedi. Orada yapılan teklif kötü ve komikti. Ama ne yapalım, Galatasaray’ı, kulübümüzü seviyoruz” ifadelerini kullandı.

İsteyenlerde nasıl bir mide var anlayamıyorum.

Üst Alt