Barcelona'da Quique Setien Dönemi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Barcelona'da Quique Setien Dönemi

1579001174859.png

Barcelona'da takımın yeni teknik direktörü 61 yaşındaki Quique Setien oldu.

Barcelona Kulübü'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, Valverde'nin yerine Quique Setien'in getirildiği bildirildi. Setien, son olarak Lugo (2009-2015), Las Palmas (2015-2017) ve Real Betis (2017-2018) takımlarını çalıştırdı.

61 yaşındaki İspanyol teknik direktör Setien ile 30 Haziran 2022 tarihine kadar geçerli sözleşme imzalamak için anlaşmaya varıldığı açıklandı.

Barcelona, yeni teknik direktörün imza töreni ve basına tanıtımının salı günü Nou Camp Stadı'na olacağını duyurdu.

Setien'in kariyerinde herhangi bir kupa başarısı bulunmuyor, Barcelona'nın oyun sistemine benzer bir oyun oynatması ve Katalan ekibinin efsanesi Johan Cruyff'a olan hayranlığıyla tanınıyor.

Simdilik bilmiyorum ama yazin transfer listesini gormek lazim. Gecen yil ve ondan onceki yil aliriz diye umutluydum ama bu sene de UCL gelmeyecek gibi

Barcelona yıllardır kendi felsefine uygun hoca getiriyor. Rijkaard döneminden beri bu felsefe var kulüpte. Guardiola,Vilanova,Martino,Enrique ve Setien.

Valverde belki biraz ayrılıyor bundan. O Barça sistemini oynatan hoca değildi. Setien başarılı olur mu bilmem ama bekliyordum bu hamleyi.

Üst Alt