Barcelona'nın Borcu 1 Milyar Euro'yu Aştı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Barcelona'nın Borcu 1 Milyar Euro'yu Aştı!

Bu düşmüş hali

Önceki sene 1 milyar küsürdü

Her sene de kar açıklıyorlardı.

Şimdi diyorlarki 1 milyar borç var :asd:

Aziz Yıldırım Fener'den gittikten sonra gerçek borcun ortaya çıkmasına benzemiş bu da.
Abi tam hatırlamıyorum ama bundan 3 sene önce de en çok borcu olanlar listesinde manu barca gibi takımlar vardı bunlar hem çok kazanıp hem çok borca giriyorlar bana normal geldi bu haber

Abi tam hatırlamıyorum ama bundan 3 sene önce de en çok borcu olanlar listesinde manu barca gibi takımlar vardı bunlar hem çok kazanıp hem çok borca giriyorlar bana normal geldi bu haber

Manchester United en borçlu kulüp zaten yıllardır da Barca her sene kar açıklıyordu, bu şartlarda borcun azalması lazım ama azalmıyor üstüne artmış. Dünyanın en çok gelir elde eden kulübü, maaşa bakınca da 400 m euro çıkıyor, nerden oldu bu 1 milyarlık borç o halde.

Ya kolpa bilançolar açıklanmış, paralar cebe atılmış ya da stat mevzusu falan olmalı.

886 milyon Dolar borcun kısa dönemde oluştuğunu yazdı.

Barcelona, internet sitesinden yaptığı açıklamada borcunun 1.5 milyar Dolar olduğunu açıkladı.

Katalanların borcunun büyük bölümünü futbolcu maaşları kapsarken, oyuncu ücretleri kulüp gelirinin %74'ünü oluşturdu. Goal'ün haberine göre Barcelona, corona virüsün olumsuz etkilerine nedeniyle maaşların ödemesini geciktirdi.

Bordo-mavili kulübün borçlarının 153 milyon Dolar'lık kısmını transfer edilen oyuncuların bonservisleri oluşturuyor. 2017 yazında Liverpool'dan Barcelona'ya yaklaşık 176 Milyon Dolar'a katılan Coutinho için Katalanlar, İngiliz ekibine 35 milyon Dolar; Frankie de Jong için Ajax'a 19 milyon Dolar ve Bourdeaux'dan transfe edilen Malcom için 12 milyon Dolar daha bonservis bedeli ödenecek.

Kulüpten giden oyuncuların bonvervis ücretleri hala ödeniyor
Barcelona'nın, Gremio'dan transfer edilen ama sezon başında Miralem Pjanic ile takas edilen Arthur için Brezilya kulübüne 25 milyon Euro transfer bedeli borcu var. Bayern Münih'ten Katalan devine katılan ve şuan Inter forması giyen Arturo Vidal için ise Bavyera ekibine 13 milyon Dolar bonservis bedeli verilecek.

Katalanlar, 2019-2020 sezonunda net borcun 593 milyon dolar olduğunu açıkladı. Pandemi nedeniyle gelirleri düşen Barcelona, borçların çoğunu ertelemek zorunda kaldı.

Açıklamaya göre bordo-mavili kulüp borçların ödenme tarihini 30 Haziran 2021'e kadar ertelemek istiyor.

( ntvspor )

gelirleri ne kadar peki? oda 1 milyar euro vardır en azından. barca kulüpler için çok para değil o borç. adamlar stadın ismini sponsorun birine verseler o parayı alırlar 6-7 yılda.

Bizim kulüplerin Barcelona gibi gelirleri olsaydı şu anda o borç 10-15 milyar olurdu. Nasıl para harcadıklarını çok iyi biliyoruz ve taraftarı sadece bir iyi hareket yapan bir futbolcuyu hemen transfer edilsin diye baskı yapar.

Üst Alt