GSC Scout - # Bartlomiej Dragowski | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
120828-075-Wales-U16-Poland-U16.jpg

Name in native country: Bartłomiej Drągowski

Date of birth: 19.08.1997

Place of birth: Bialystok

Height: 1,88

Nationality: Poland

Position: Goalkeeper

Foot: right

Market value: 50.000 £

50.000 €

AJANSSPOR-Genç futbolculara yönelen Galatasaray, Polonya Ligi ekiplerinden Jagiellonia Bialystok'ta forma giyen 16 yaşındaki kaleci Bartlomiej Dragowski'yi denemeye alacak.

Türkiye 17 Yaş Altı Milli Takımı'nın Polonya ile yaptığı ve penaltılarla kazandığı maçta, Galatasaray scout ekibinin dikkatini çeken genç kaleci konuyla ilgili açıklama yaptı.

Dragowski, "Türkiye ile yaptığımız grup maçının ardından Galatasaray scout şefi Emre Utkucan, beni soyunma odasında bekliyordu. Bana, ekibi üzerinde çok iyi bir izlenim bıraktığımı belirtti ve son grup maçının ardından konuyu bana bizzat iletti" dedi.

Emre Utkucan ise genç kaleciden övgüyle bahsederek, "Kriterlerimiz karşılayan bir oyuncu. Genç ve Taffarel onu isteklerimiz doğrultusunda geliştirebilir. Çizgi üzerinde çok çevik. Eleme turunda çok iyi bir görüntü sergiledi ve biz de kendisiyle ilgilendik. Yine de hiçbir şey hakkında peşin hüküm vermeyelim. Ona daha yakından bakmamız gerekiyor, bu nedenle İstanbul'a davet ettik" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın Uruguaylı file bekçisi Fernado Muslera ile birlikte antrenman yapacak olan Dragowski, "Claudio Taffarel tarafından çalıştırılacak olmak, heyecan yaratıyor. İnanmakta zorlanıyorum. Türkiye'ye gidiyorum. Bakalım bu yolculuk ve önümüzdeki iki hafta neler gösterecek" dedi.

Genç file bekçisinin bu akşam İstanbul'da olması bekleniyor.

tam komedi şu anki yabancı kuralları gereği. adama sorarlar sen bu kaleciyi izledinde , gençlerbirlğinin u17 milli takımında kalecisi olan übeyd adıyaman ı izlemedinmi diye.

0-0 biten Atalanta-Empoli maçında 17 kurtarış yaparak son 15 yılda Serie A'da bir maçta en fazla kurtarış yapan kaleci olmuş.

Maçın geniş özetini izleyince, yaptığı kurtarışlar baya etkileyici.

Üst Alt