Başakşehir Kulübü Satıldı mı? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Başakşehir Kulübü Satıldı mı?

Arkadaslar bazi forumlarda gordum ve burada konusunu gormedigim icin konusunu acalim, tartisalim.

Soylenenlere gore Beinsportun ve PSG nin sahibi Katarli is adami Istanbul Basaksehiri satin almis galiba ama aciklamaya cekiniyorlarmis (baska forumlarda denen bu). Bu konu ile alakali link.

Medipol Başakşehir satılacak mı? / beIN SPORTS Başakşehir'i satın alacak mı? / Başakşehir satılıyor - Spor

Burada da yalanlandi diyor

Başakşehir satılıyor mu? Resmi acıklama... - Tum Spor Haber

NOT: Cogu linkler ayni bu konu hakkinda ve kaynaklari hep Fanatik ama yinede tartismaya acmak istedim

Ayrica Basaksehir satin alinabilir, bizim Galatasaray veya Fenerbahce gibi islemiyor. Oyle onlerinde engelleyici bir durum yok benim bildigim.

şu anda zaten şirket takımı. Sadece sahibi değişir. Ayrıca insanlarda şöyle algı var; Yabancı yatırımcı gelecek, PSG,MCity gibi paraları saçacağız,dünya kuübü olacağız gibi..

Halbuki bunun tam tersi pek çok örnek var. Anzhi,Malaga,QPR,Aston Villa....

Ben bu yüzden yabancı yatırıma karşıyım. Bu takıma gerçekten aidiyet hisseden biri olmalı.

Bir bilgim yok bu tip bir seyden

belirli bolumunun ortaklik prensibi ile devredilmesi soz konusuydu son 1 senedir ama gerceklesti mi bilmiyorum

şu anda zaten şirket takımı. Sadece sahibi değişir. Ayrıca insanlarda şöyle algı var; Yabancı yatırımcı gelecek, PSG,MCity gibi paraları saçacağız,dünya kuübü olacağız gibi..

Halbuki bunun tam tersi pek çok örnek var. Anzhi,Malaga,QPR,Aston Villa....

Ben bu yüzden yabancı yatırıma karşıyım. Bu takıma gerçekten aidiyet hisseden biri olmalı.

Negatif örnek olarak verdigin takimlar siradan takimlar bunu da göz ardi etmemek lazim. O takimlarin hic birinin yukariya oynama potansiyeli ve hedefi hic bir zaman olmadi ki satin alininca birden degissin bu, basarisiz olmalari pek de sasirilacak bir durum degil bence.

Yanlis anlasilmasin ama biz zaten basli basina Türk kulübü olmamiz ile kaybediyoruz. Asla majör liglerde tepeye oynayan takimlarla bas etme imkanimiz yok maddi anlamda, kulüp satilsa bile o seviyelere gelmek öyle herkesin düsündügü kadar kolay birsey degil.

Negatif örnek olarak verdigin takimlar siradan takimlar bunu da göz ardi etmemek lazim. O takimlarin hic birinin yukariya oynama potansiyeli ve hedefi hic bir zaman olmadi ki satin alininca birden degissin bu, basarisiz olmalari pek de sasirilacak bir durum degil bence.

Yanlis anlasilmasin ama biz zaten basli basina Türk kulübü olmamiz ile kaybediyoruz. Asla majör liglerde tepeye oynayan takimlarla bas etme imkanimiz yok maddi anlamda, kulüp satilsa bile o seviyelere gelmek öyle herkesin düsündügü kadar kolay birsey degil.

Buna katılmıyorum. Eğer şehirle alakalı söylüyorsan İnter'i 3 sene önce Endonezya'lı aldı, öyle büyük atılım yapamadı. Ayrıca bu sahiplere taraftar hiç tepki bile gösteremez çünkü kulübün sahibi adam. Klasik tabirle "buranın sahibi misin?" desen "evet sahibiyim" diyor adam.

Biz tabi ki o seviyeye gelemeyiz çünkü major 5 lig yıllardan beri güçlü bir sistem kurmuş durumda ve gittikçe makası açıyor. Ruslar 2000'lerin başından beri ne paralar harcadı UEFA Kupası dışında bir başarı gelmedi. Para harcamayla başarı olmayacağını anlayınca 2-3 senedir parayı kıstılar.

Başakşehiri almak ölü yatırımdır açıkçası taraftar yok birşey yok. Geniş sportif havuzu yok, spor kültürü yok, alt yapı yok, satıldığı an kullandığı belediye imkanları da olmayacak. Tek gelir kaynağı oyuncu satışı olur. Başakşehiri alacağıma Bursaspor, Ankaragücü gibi takımları almaya çalışırdım. Tabii ki dernekler kanunu devre dışı kaldığı zaman için konuşuyorum.

Sampiyonlar geliri vaad eden tek satilabilir durumdaki klup basaksehir

sirket yapisi basaksehir gibi olup da sampiyonlar ligi olasiligi olan baska takim yok

bu yuzden eger bir yatirim yapilacaksa turk kluplerine , basaksehir mantikli secim olur

Başakşehiri almak ölü yatırımdır açıkçası taraftar yok birşey yok. Geniş sportif havuzu yok, spor kültürü yok, alt yapı yok, satıldığı an kullandığı belediye imkanları da olmayacak. Tek gelir kaynağı oyuncu satışı olur. Başakşehiri alacağıma Bursaspor, Ankaragücü gibi takımları almaya çalışırdım. Tabii ki dernekler kanunu devre dışı kaldığı zaman için konuşuyorum.
Sen soyle 4-5 yil arka arkaya sampiyon oldugunda bak bide taraftari oluyormu olmuyormu?

SM-N910F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt