Başakşehir Maçında Duran Topların Önemi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Başakşehir Maçında Duran Topların Önemi

Başakşehir ve bizim çıkacağımız kaleci hariç ilk 11'ler yaklaşık olarak böyle olacak ve aslında çok önemli bir detay var neredeyse tüm oyuncularımız 1'e 1 eşleşmelerde boy avantajına sahip mesela biz de 1,90 ve üzeri 3 tane oyuncu var(Luyindama, Donk ve Diagne) onlarda 1,90 üzeri adam yok bu yüzden bence Fatih hocamızın duran top organizasyonlarına çalıştığını düşünüyorum hatta akan oyunda da Diagne'nin kasımpaşa formasıyla özellikle stoperlerin üstünden bir çok kez kafa vurup gol attığı pozisyon var Diagne'yi tutacak 2 stoper'in boyları Mahmut 1,76 Kudryashov 1,81 Mahmut'la 15 Kudryashov'la 12 cm fark var ki bence çok ciddi bir rakam eğer bire bir hava topunda kalırsa rahatlıkla gole çevirebilir diğer türlü Diagne'yi fazla kişi tutmaya çalışırlarsa bu sefer diğer mevkilerimiz baya boşluk yakalayacak.

GALATASARAY / BAŞAKŞEHİR
Mariano 1,77 / Cacaira 1,73
Luyindama 1,91 / Mahmut 1,78
Marcao 1,85 / Kudryashov 1,81
Nagatomo 1,70 / Clichy 1,76
Donk 1,92 / Gökhan İnler 1,83
Fernando 1,83 / İrfan Can 1,76
Feghouli 1,77 / Elia 1,76
Belhanda 1,77 / Robinho 1,72
Onyekuru 1,75 / Visca 1,72
Diagne 1,93 / Bajic 1,89

Daha önce boy ortalamasında bu kadar farklar olan maç hatırlamıyorum mutlak skora etki edeceğini düşünüyorum özellikle iki takımında kader maçı olduğundan dolayı duran toplarda bir adım öne geçmek için büyük fırsat var. Mariano, Belhanda, Feghouli gibi iyi orta kesen oyuncuları da hesaba katarsak önümüzde büyük bir fırsat olacak

Korner ve frikikten bisey yapamayiz hocam o konuda egitimsiz ve yeteneksiziz.

Ha penaltida duran top onu diyorsan atariz. Hemde 1.93 luk cagneyle
Bu maç farklı olduğunu düşünüyorum ligdeki en kısa takım olabilirler Bajic oynamayacaksa baya baya aşağıda kalırlar ki ortalama da bile 7-8 cm fark oluşan bir maçta ben net skora etki edebileceğini düşünüyorum en azından orta sahadaki hava hakimiyeti bile bizim açımızdan önem oluşturur rakibin uzaklaştırdığı topları kafayla iyi indirdikten sonra rakibi ablukaya alırız maçın kaderini boy ortalamamız belirleyecek hem duran toplarda hem dönen toplarda havadan baya üstünüz skora etkisi mutlak olacak

Trabzon takımının da ortalaması baya düşüktü o maçta neredeyse tüm topları orta sahada toplamış ilk 45 dk'da rakibe nefes aldırmamıştık hatta Diagne'de 2-3 tane net kafa vuruşu yapmıştı

Ayrıca bir not daha düşmek lazım geçen sene ki maçta olup bu maçta olmayan 3 adam;
Da Costa 1,91
Epureanu 1,87
Adebayor 1,92
Bence fazlasıyla maçın kaderine etki edecek boy avantajımız var...

Rize'de Feghouli-Diagne, Sivas'ta kupa macinda Mariano-Feghouli ve duran topta Belhanda-Diagne isbirligi gol getirdi. Fener macinda Onyekuru'da kafayla gol atmisti. Illa ki duran top olmasi gerekmiyor. Dogru durust orta yapildi mi her zaman tehlike yaratabiliriz. Bu ligte yan top savunmasi her zaman cok zayif olmustur. Keza hucum da oyle ama bahsettiginiz boy avantajini cok daha iyi kullanabilirdik sezon boyu.

Duran toplari izlemiyorum bile. İcerde isterse 2 metrelik devler olsun. Ya on direk ya sacma bir yere gidiyor

Basaksehir’in yedigi gollerin cogunlugu Duran toptan

Duran topu savunmakta zorlaniyorlar,Biz ise duran toptan tehlike yaratmakta zorlaniyoruz

Aslinda isabetli orta konusunda bi sikintimiz yok ama bitiricilik konusunda zayif kaliyoruz

Duran toptan atamayız gibi.
Ama oyun içinde ilk direğe kesilen sert toplar büyük tehlike yaratır.

Mariano geçen seneki gibi bir performans bekliyoruz senden.
Gol atamazsan bile bugün asist yapmalısın.

Gscimbom mobil

Korner ve frikikleri geçtim, artık penaltılarda atarmıyız diye endişeliyim.
Rakipler daha rahat oluyor bu yüzden.

duran topta boydan ziyade organizasyon önemli. 10 cmlik fark maç içinde o kadar önemli değil. duran topta en golcü takım bjk. o ların da ne kadar organize olduğu malumunuz. 1.40 boyu ile gökhan gönül kafa golü atabiliyor. bu duran toplarda doğru yerde doğru zamanda olmak önemli. bir de mutlaka iyi yükselen bi oyuncunun geriden koşarak gelmesi şart. vuramasa bile dengeleri bozar. ön direğe boş koşu yapar vs.

rize maçındaki diagnenin kafa golü çok önemli. orda boya ihtiyaç duyulacak bir durumda değildi. ortayı sezip eğilerek kafasını oraya stoperden önce sokması sayesinde golü buldu.

bwnce bizim duran toplarda boydan çok organizasyon sıkıntımız var. bu zaten yaklaşık 10 senedir böyle. kim gelirse gelsin öndireğe rakibe atıyoruz hava topunu. takımda da kimse farkında değil bunun heralde ulan bu hıyar yine ön direğe açacak bari oraya geçiyim de topu arkaya sektiriyim diye düşünebilende yok

bizim duran toplar o kadar anlamsız ve hayret verici ki, tam bir klinik vaka

Boşuna kaptan yapmadık atacak bugün
60675970_2232487963504430_2867760267813453824_n.jpg

Üst Alt