Başakşehir Maçını Neden Kaybettik? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Başakşehir Maçını Neden Kaybettik?

Tudor yüzünden kaybettik. Gereksiz yere sistem değişiklikleri yapıyor. Bunu da hep önemli maçlarda deniyor. Galatasaray kulübü deneme tahtası değil ki, eğer kafanda bir sistem var ise bunu önemli maçlarda denemeyecek ve ona göre önlem alacaksın. Ee denersen ne olduğunu görüyoruz. Fener bahçe ve Başakşehir maçlarını asla af edemiyorum. Bu maçları kazanamadığımız sürece diğer maçların anlamı olmayacak. Fener,Beşiktaş,Başak ve Trabzon maçları toplam 8 maç 24 puan ediyor. Şampiyonluk için burada en azında 4 galibiyet 2 beraberlik almak zorundayız. Şu ana kadar 2 yenilgi ve 1 beraberliğimiz var. Büyük maçları da kazanmak mecburiyetindeyiz.

Yok, körün taşı bellediği gibi, Ndiaye' yi de 6 numara bellemiş; adam orada yapamıyor, yapamaz. Bunu görüp eleştiren çok az taraftar var; Tudor' u savunanların çoğu bunu bile onaylıyor...

Oyuncuları verimli olabilecekleri mevkilerde oynatmak bir TD ün en temel görevidir. Ne Tolga' dan kanat oyuncusu olur, ne Ndiaye' den 6 numara, nokta...

Hocam Ndiaye konusunda şunu söylemek istiyorum. Kesinlikle haklısın. İlerde oynadığı bir maç vardı hatırlamıyorum çok etkili bir oyun sergilemişti. Osmanlıspor'da da bir sürü golü vardı. Ama Tudor'un Ndiaye'yi bu şekilde oynatmasının tek sebebi Belhanda.
Belhanda'nın oynayabilmesi için Ndiaye'yi geriye alması gerek. Ndiaye'yi ileride oynatırsa dünya yıldızımız Belhanda'yı koyacak yeri olmayacak. Bu eleştiriyi yapınca Sneijdersporlu oluyoruz. O yüzden bir şey demiyorum; eleştirmiyorum.

Bize ait oyuncuyu gömmeyi pek sevmem ama
N diaye ile bir yol olmaz çoğu kişi sadece özetlerde izliyordu ndiaye yı
Bize gelince herkes gördü yetersizliğini 5 metreye pas atamayan biri

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaçındı ama bu kadro çift kulvar yürütemez asla
Biz dikiş tutarsak 2 3 yıl domine ederiz

Yakinda genis bir basaksehir analizi basligi acacagim icin derinine ve onceki senelere girmedim . Fakat bu sezon 3,6 milyon euro odemisler toplam bonservislere , GS icin bu rakam 40 milyon euro imis .

10 katindan fazla .

Elia 1 milyon euro , frei 1,5 milyon euro , bir de daha ismi duyulmamis biri var 1 milyon euro , o cocugu belli ki , atabey diye biri , bir sey gorup aldilar ..

Hersey sistematik . Bu takim 6 inciliga dusse de zarar etmez , bir galibiyet zaten 2,5 milyon TL . Hic bir zaman da batmaz . Hukumet destegine filan da ihtiyaci yok , bu transferleri o kisitli bilet satisi ve yayin geliri ile de rahatlikla cikarirsin

Yani o genel anlayis dogru degil , bizim vergilerimizle belediye para akitiyor laflari . Cunku adamlar para harcamiyor !

Sadece cengizi 15 milyon euro ya sattiklarini saymiyorum bile . Yakinda basaksehir spor klubu sosyal sorumluluk cercevesinde semtine tesisler insa ediyor kasasindan haberleri bile duysak sasirmam

Yakinda genis bir basaksehir analizi basligi acacagim icin derinine ve onceki senelere girmedim . Fakat bu sezon 3,6 milyon euro odemisler toplam bonservislere , GS icin bu rakam 40 milyon euro imis .

10 katindan fazla .

Elia 1 milyon euro , frei 1,5 milyon euro , bir de daha ismi duyulmamis biri var 1 milyon euro , o cocugu belli ki , atabey diye biri , bir sey gorup aldilar ..

Hersey sistematik . Bu takim 6 inciliga dusse de zarar etmez , bir galibiyet zaten 2,5 milyon TL . Hic bir zaman da batmaz . Hukumet destegine filan da ihtiyaci yok , bu transferleri o kisitli bilet satisi ve yayin geliri ile de rahatlikla cikarirsin

Yani o genel anlayis dogru degil , bizim vergilerimizle belediye para akitiyor laflari . Cunku adamlar para harcamiyor !

Sadece cengizi 15 milyon euro ya sattiklarini saymiyorum bile . Yakinda basaksehir spor klubu sosyal sorumluluk cercevesinde semtine tesisler insa ediyor kasasindan haberleri bile duysak sasirmam
Başakşehir 6 nci olursa kimse ağzını açmaz
Senin öyle bir luksun yok
2 maç alamadık diye neler oluyor bak

Başakşehir gibi bir sistem takımına 2 tane durağan forvetle çıkıyorsun yetmezmiş gibi kanat kullanmıyorsun.Ayrıca 1 aydır yazıyorum Tolga Ciğerci deplasman maçlarında ilk 11 başlamamalı.

Zaten benim baski dedigim de bu . Basaksehir tum finansmanini futbol icinden sagliyor , oyuncu satiyor , ki ufak tefek baska satislari da var , onca adam almis bonservissiz veya az bonservisle

Oyunculara da bizim 5 te 1 imiz kadardan bile az oduyordur . Bu duruma gore de basari sagliyor

Onlarin senelik bonservis harcamasi yerine biz erene 4 , serdar a 4,5 , tarik a 4,75 veriyoruz

Zaten benim baski dedigim de bu . Basaksehir tum finansmanini futbol icinden sagliyor , oyuncu satiyor , ki ufak tefek baska satislari da var , onca adam almis bonservissiz veya az bonservisle

Oyunculara da bizim 5 te 1 imiz kadardan bile az oduyordur . Bu duruma gore de basari sagliyor

Onlarin senelik bonservis harcamasi yerine biz erene 4 , serdar a 4,5 , tarik a 4,75 veriyoruz

Taraftar ''Ne kadar pahalı ise o kadar iyidir'' gibi bir anlayışa sahip; hele birde CV sinde top class kulüplerde oynadığı yazıyorsa dibi düşüyor herkesin. Abdullah Hoca her şeyi bilinçli yapıyor, geçenlerde ''Yaşlı bir takımız'' demişti, eminim önümüzdeki sezon genç oyunculara da yönelecekler, ancak yine öyle astronomik rakamlar ödemeyecekler.

Ehil adamlar işin başında olur da bir plan dahilinde hareket edilirse başarıya eninde sonunda ulaşılır; hele belli bir düzeyi yakaladıktan sonra daha da iyisine ulaşmak artık çok daha kolay hale gelir.

Sabırlı olmak iyidir ama sabredeceğin adamı en baştan doğru tespit etmek olayın ön şartıdır...

Taraftar ''Ne kadar pahalı ise o kadar iyidir'' gibi bir anlayışa sahip; hele birde CV sinde top class kulüplerde oynadığı yazıyorsa dibi düşüyor herkesin. Abdullah Hoca her şeyi bilinçli yapıyor, geçenlerde ''Yaşlı bir takımız'' demişti, eminim önümüzdeki sezon genç oyunculara da yönelecekler, ancak yine öyle astronomik rakamlar ödemeyecekler.

Ehil adamlar işin başında olur da bir plan dahilinde hareket edilirse başarıya eninde sonunda ulaşılır; hele belli bir düzeyi yakaladıktan sonra daha da iyisine ulaşmak artık çok daha kolay hale gelir.

Sabırlı olmak iyidir ama sabredeceğin adamı en baştan doğru tespit etmek olayın ön şartıdır...

bu seneki transferlere isim olarak kotu diyemem , ama harcanan para ucuk duzeyde .. bu para ancak isler yolunda giderse finanse edilebilir ..

bjk 7 milyon euro harcamis , biz 40 harcamisiz ... allahtan 1-2 oyuncu sattik , kendi gidenler oldu filan da biraz tablo yumusadi

ama 3,6 milyon euro harcayan basaksehir 2-3 senedir tepeye oynuyorsa demek ki bir seyler dogru yapiliyor orada ... bari kendi sistemimizi oturtamiyoruz , dogru yapandan kopyalayalim

Bize ait oyuncuyu gömmeyi pek sevmem ama
N diaye ile bir yol olmaz çoğu kişi sadece özetlerde izliyordu ndiaye yı
Bize gelince herkes gördü yetersizliğini 5 metreye pas atamayan biri

Ndiaye' yi 6 numara pozisyonunda oynatıp da kendisinden pas oyununa katkıda bulunmasını bekleyendedir kabahat, o tür bir oyuncu olmadığı biliniyordu. İhtiyaç duyulup denenmesini anlarım, ancak bunun üstesinden gelemediği ortadayken ısrar edilmesini değil...

Defosu sadece pas yeteneği değil, ofansif oyuncuların büyük çoğunluğu gibi defans yapmasını bilmiyor. Gayretine eyvallah ama rakip topa sahip olmadan hamle önceliğini de alamıyor, top rakipteyken girdiği canhıraş mücadelelerde kontrollü de hareket etmiyor, hep endişeyle izliyorum, her an kart görme riskiyle oynuyor...

Ndiaye nin verimli olabileceği tek pozisyon, gezgin ofansif orta saha-gizli santrfor karışımıdır. O pozisyonda oynarsa rakipler için önlem alması zor bir oyuncu; gerek dripling, gerek gol vuruşu, gerek hücum pres özellikleri gayet yeterli. Ederi fiyatla transfer edilmesini istemiştim ki benim düşündüğümün net 2 katı bir maliyeti oldu. O da çok önemli değil diyelim hadi de üstüne Belhanda tercihini en başından tasvip etmedim...

Yoksa Ndiaye' nin şimdi oynadığı pozisyon için çok daha ucuza çok daha iyisinin transferi her zaman mümkündür, Galatasaray gibi bir kulüp için...

bu seneki transferlere isim olarak kotu diyemem , ama harcanan para ucuk duzeyde .. bu para ancak isler yolunda giderse finanse edilebilir ..

bjk 7 milyon euro harcamis , biz 40 harcamisiz ... allahtan 1-2 oyuncu sattik , kendi gidenler oldu filan da biraz tablo yumusadi

ama 3,6 milyon euro harcayan basaksehir 2-3 senedir tepeye oynuyorsa demek ki bir seyler dogru yapiliyor orada ... bari kendi sistemimizi oturtamiyoruz , dogru yapandan kopyalayalim

Bunun ön şartını ifade ettim; ehil adamlar olacak işin başında. Yoksa ucuz maliyetli adamlar almak, kurtulmaya çalışılacak yeni ''Çöp'' ler edinmekten başka bir sonuç vermeyecektir...

Milli arada futbolcuların çoğu milli takımlara gitmişken gereksiz sistem değişikliğine gitmemiz ve sistemi oturtamamamız 1

Stoperlerimizin Adebayor'u durduramaması. Denayer ve Maiconu paçavra gibi sağa sola fırlattı. Beşiktaş deplasmanında Pepe Adebayora top göstermemişti bizde iki kişi tutamadı.

Üst Alt