Başakşehir Ve Osmanlıspor'a Aktarılan Kaynaklar Kesiliyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
İstanbul ve Ankara'da belediye destekli kulüp olmayacak. Yerel seçimlerin ardından Ankara’da Mansur Yavaş, İstanbul’da da Ekrem İmamoğlu düğmeye bastı. Osmanlıspor’a aktarılan kaynaklar kesildi, Başakşehir’inkiler sırada...

istanbul-ankara_16_9_1555744786-880x495.jpg

380

Futbol kulüplerine belediye ve iştiraklerinden doğrudan veya dolaylı olarak kaynak aktarma dönemi, iki büyük şehirde sona eriyor. 31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye'nin en büyük iki belediyesinin muhalefete geçmesiyle Başakşehir ve Osmanlıspor, yeni başkanlar tarafından büyüteç altına alındı. Bu konuda ilk adımı Mansur Yavaş attı.

ALTYAPIYA İGDAŞ
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Spor Toto 1. Lig ekibi Osmanlıspor'a aktarılan, günlük 20-30 bin TL'yi bulan hafriyat ve reklam panosu gelirlerini kestiğini açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu da Başakşehir ile ilgili yaptığı açıklamada ‘kaynakların' kesileceğini ima etti:

“Benim işim bir kulübü yaratmak ve ona destek vermek değil.”

Turuncu-lacivertlilere destek veren kurumlar arasında DSİ ve İSKİ de yer alıyor. Kalyon gibi firmalar ise dolaylı yollardan (ihale vs.) Başakşehir'e destek veriyor. İGDAŞ da Başakşehir'in alt yaş takımlarının sponsoru…

GÜMÜŞDAĞ ‘ŞEFFAF’ DEDİ AMA…
Galatasaray İkinci Başkanı Albayrak ile ilgili suç duyurusunda bulunan Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ “Artık her şey o kadar şeffaf ki. Bilmediğimiz açıklansın” demişti. Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un Başakşehir Futbol Kulübü'ne nasıl ve hangi şartlarda dönüştüğü hâlâ bilinmiyor.

KATARLILARA SATILABİLİR
Ekrem İmamoğlu'nun, Başakşehir Futbol Kulübü'ne dönüştürülen organizasyon ile ilgili araştırma yaptırması bekleniyor. Kulübün yüksek bedelle Katarlılara satışı da gündemde. Kulislerde, lig şampiyonluğunun satış rakamını daha da arttıracağı konuşuluyor.

Skor

Bu sene sampiyon olamazsak gelir kesilse de bir sey olmaz bunlara.Cl geliriyle gotururler isi.Bu sene cok kritik.Sampiyon olursak belediyespor pert olur.

osmanlispor demisken onlarin skotlarini bize yollasalar fena olmaz sanki

badou endiayeyi 400kye getirip 9m avroya satmak her yigidin harci degildi

Sene sonunda zaten satacaklar Başakşehir'i Araplara veya Çinlilere. Zaten o yüzden şampiyon yapılmaya çalışılıyor. Normalde 50 milyon dolara satacaklarsa direkt CL'ye giden takım diye 100 milyon dolara satarlar. (Fiyatları salladım)

Sene sonunda zaten satacaklar Başakşehir'i Araplara veya Çinlilere. Zaten o yüzden şampiyon yapılmaya çalışılıyor. Normalde 50 milyon dolara satacaklarsa direkt CL'ye giden takım diye 100 milyon dolara satarlar. (Fiyatları salladım)
Ben hala 1 defa sampiyon olmus takima hayvan gibi para niye versinler diyorum.

Tamam bir yerden kendi teorim var futbolu özelleştirmek istiyorlar buyuk bir pasta dogacak. Her sene bir takimin futbola bonservis olarak 100 milyon euro harcadigini ve bu paranin yarisinin vergi olarak geri dondugunu dusunun. 5 takimi boyle satip gelir uretilse senelik 250 milyon euro para eder. Ibbyi 50 milyon lira icin hortumlayan adamlar her sene bu parayi ceplemek icin her yolu yaparlar.

Evet mantikli tamam buraya kadar ama sampiyoluga ihtyac yok yahu ben burada takili kaliyorum. Bunu satacaklari adamlar katarlilar ve sampiyonluga sampiyonlar ligine vs gerek yom zaten aldiklari sene yapacaklari 70-80 milyon euroluk transfer ile lige uzun sure damga vururlar.

Ya satmayip s.ligi gelirini cepleyip kulubu asansor takim yapacaklar yada kulup-tesis vs. ne varsa toptan kamil bir arabi kaziklayip satarak 300-400 milyon euroluk vurgun yapacaklar.

Yani isin ozu sampiyonlugun bir esprisi oldugunu ben hala dusunmuyorum.

Olay sampiyonluksa Ibbyi alacak adam gidip bursa gibi bir kulubu satin alsa kimse napiyon demez, hem taraftar var daha ondeler

Üst Alt