Başarı İçin 2 Hamle! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Başarı İçin 2 Hamle!

Bu Yil pek basarili gectigini diyemeyiz. Önümüzdeki yillarda basarili olmamiz icin bence 2 hamle sart.

1. Professionel bir Manager/sportif direktör, bu is Abdurrahim Albayrak ile olmayacagi hemfikiriz herhalde. Iyi niyetli iyi bir Galatasarayli ama bizi avrupa da Transferlerde temsil edemez. Bence Haldun Üstüneli geri almamiz lazim.

2. Fatih Terim Türkiyede her yil Sampiyon olma olasiligi cok yüksek bu yil Hükümet takimi olmasza yine Sampiyonduk ( insallah hala oluruz) ama Avrupa da maalesef hoca sinifta kaldi. Modern futbola ayak tutmadi. Taktik bilgisi yokdur. Bunu Schalke maclarinda gördük, Schalke bizi icerde ve disarda Sans birakmadi. Defansdan orta sahaya bir türlü gecmedik cünkü Schalke bizi cözmüzdü. Velhasil benim fikrim Imparatorla devam etmek ama onun yanina Taktik ustasi bir yardimci lazim. Ümit Davala ve Hasan Sas yanlis tercih.

Fatih hocanın olduğu yere sportif direktör falan gelmez ama yardımcılarını geliştirmesi gerek o konuda katılıyorum.

1.seçenek : Öncelikle kabul etmeliyiz ki biz kendini kabul ettirmiş, her yıl Avrupa'da boy gösteren, kafa tutabilen bir takım değiliz. Ve böyle bir takım olmamız için de standart üstü bir mali disiplin lazım. BU ortamı oluşturacak en iyi yöntem mümkün olduğunca yerel ligde şampiyonluk yaşayıp Avrupa'dan gelecek paraları iyi değerlendirmek. Yerel ligde şampiyonluk yarışı ise sevsek de sevmesek de siyaset ile, ikili ilişkilerle dönüyor. Bunu da bizde en iyi yapan isim (ki kendisini tutmam pek) Abdürrahim Albayrak'tır. Kimse bir Monchi beklemesin biz o seviyede değiliz. Ama evet dış transfer Abdürrahim'in işi değil, olmamalı da.

2.seçenek: Fatih Terim taktik de bilir teknik de. Ama bunu uygulayacağı takımı kurması zaman alacaktır. Unutmayalım biz UEFA kupasını alırken 1 maçla almadık, 4-5 yıl + 1 maç ile geldi o kupa. Conte premier ligde 1 sezonda şampiyon oldu ertesi sezon taktiği çözüldü, ayrıldı. Conte taktik bilmiyor diyebilir miyiz? Hayır. Aynı şekilde fatih hoca için de kendi takımını kurmasına müsaade etmeli, daha sonra izleyip karar verilmesi taraftarıyım. Yardımcıların neden bu isimler olduğunu hepimiz biliyoruz ama en azından 1 yabancı ve tecrübeli yardımcı (Jesus Perez tarzı) bizi bir tık ileri götürür. İtalyan kondisyoner örneğinde olduğu gibi.

Bu iki fikir de sıkça tekrarlanıyor forumda ama gerçekleri göz ardı eden güzel temenniden öte şeyler değil.

Fatih hoca ülkedeki yaygın tek adam, herşeyi bilen rolünde ve karakterinde biri.

Bunu kabul etmek gerekiyor.

Dünyanın en iyi sportif direktörü olacağını bilse de onu üzerinde istemez.

Sportif direktör ben başka oyuncu almak istiyorum, başka hocayla çalışmak istiyorum derse ne olacak?

Teknik direktör üzerinde yetkisiz sportif direktör ne işe yarar ki?

Aynı şey yardımcı için de geçerli.

Kendisine itiraz edecek yardımcıyı isteyeceğini de zannetmiyorum.

Dolayısıyla işin merkezine Fatih Hoca'yı koyuyorsak onun alaturka yönetim modellerine de kendine has kazanma yöntemlerine de rıza göstereceğiz demektir. (Burada bazı arkadaşlar anlatıyor mesala haklı olarak adam genel anlamda içerde kazanıyor)

Ama işin merkezinde profesyonel yapılanma varsa (ki fener örneği var öyle kolay iş değil) o zaman o yapının içinde Hoca'nın olmayacağı gerçeği ile yüzleşmek gerekiyor.

Modern futbola ayak tutmadi. Taktik bilgisi yokdur.Schalke bizi icerde ve disarda Sans birakmadi.
Bu Yil pek basarili gectigini diyemeyiz. Önümüzdeki yillarda basarili olmamiz icin bence 2 hamle sart.

1. Professionel bir Manager/sportif direktör, bu is Abdurrahim Albayrak ile olmayacagi hemfikiriz herhalde. Iyi niyetli iyi bir Galatasarayli ama bizi avrupa da Transferlerde temsil edemez. Bence Haldun Üstüneli geri almamiz lazim.

2. Fatih Terim Türkiyede her yil Sampiyon olma olasiligi cok yüksek bu yil Hükümet takimi olmasza yine Sampiyonduk ( insallah hala oluruz) ama Avrupa da maalesef hoca sinifta kaldi. Modern futbola ayak tutmadi. Taktik bilgisi yokdur. Bunu Schalke maclarinda gördük, Schalke bizi icerde ve disarda Sans birakmadi. Defansdan orta sahaya bir türlü gecmedik cünkü Schalke bizi cözmüzdü. Velhasil benim fikrim Imparatorla devam etmek ama onun yanina Taktik ustasi bir yardimci lazim. Ümit Davala ve Hasan Sas yanlis tercih.
Alamanya'nın neresindensin herr renkdash?

Üst Alt