Başbakan-M.A.Aydınlar Görüşmesinin Detayları - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Başbakan-M.A.Aydınlar Görüşmesinin Detayları

Cevap: Başbakan-M.A.Aydınlar Görüşmesinin Detayları

şimdi bu saatten sonra UEFA bastırıp düşürse bile RTE düşürdü büyük adamcılarla dolar buralar

Mahir gülüyorsun da bu forumda böyle bir başlık olmasını aklım almadı 11 sayfa olmuş hemde aktif olmama rağmen farketmemişim tamamen iddialar üzerine bir başlık açılmış bu görüşmenin detayları medyaya bile düşmedi ki biliyoruz hiç bir şey sır olarak kalmıyor Türkiye'de ben yakıştıramadım açıkcası transfer forumunda bile kaynak diye yırtınıyoruz üstelik.

Ne zaman Basbakan ve MAA arasinda bir görüsme oluyor o zaman normal olarak herkez ahanda yine bir ise karisdi ve bu sefer Fenerbahceyi kurtardi diyor. MAA ve Basbakan arasi görüsmenin ortaya cikmasinin ardindan yine hemen sonra Basbakan ne gerekirse yapin dedi söyleniyor. Vallahi olay bence su, Basbakanci olmayanlar normal olarak Fenerbahceyi kurtardi havasina giriyor, Basbakanci olanlar ise hemen hakkinda olumsuz düsünenler olmasin diye Basbakan düsürün dedi diyor.

Bence MAA ve Basbakanin görüsmesi iceriginin ortaya cikmasi zaten imkansiz.

Benim düsüncem sadece, Basbakan saglam bir Fenerbahceli, TFF Baskani MAA saglam bir Fenerbahceli, Basbakanla ikiye bir görüsmeye giden Ridvan ve Aykut ezikleri, ve hatta Acun bile hardcore FBli. Tablo sonucunda Fenerbahceyi kurtarmak icin birseylerin döndügünü gösteriyor. Basbakani herkez net konusan bir adam olarak bilir, ama bu sike olaylarinda hicbir zaman net olarak birsey diyemedi, yani medya üzerinden "Sike yaptilarsa düsürün, kurallar uygulansin felan, Avrupa'ya rezil olmayalim" gibi seyler olmasi gerekirdi. (Dediyse ve benc kacirdiysam sorry)

Aziz Yildirim gecen gün mektubunda bile, "hani yasa Aziz Yildirim icin degismidi, ben niye halen icerdeyim diyordu". Yasa degisirken demisdim, bu yasa Aziz Yildirim icin degismedi, muhalifetin derdi Aziz ve Fenerbahce üzeri oy kaparim derdiydi, ama iktidarin derdi Basbakanin talimati ile degisikdi, bence AKP bu yasayi gecirmezdi eger Basbakan talimat vermeseydi. Zaten Tayyar ve Arinc gibileri degismiyecegini sandiklari icin cok net aciklamlar yapmisdi, ama Basbakanin talimati ile ters köseye yatilar. Basbakanin derdi Gümüsdagydi, adam elini kolunu sallaya sallaya disardi, eski yasaya göre tutuklu olmasi gerekirken serbesti, eski yasaya göre 21 yil istenirken yeni yasaya göre "sadece" 7.5 yil. Buda üst sinir, yani muhtemelen suclu bulunursa yatmadan cikacak. Yasa hic bir zaman Aziz yasasi degildi.

Sonucda Fenerbahce kurtulursa bunun en büyük sebeblerinde biri bence tabiki MAA ve Basbakan olacakdir. Cünkü MAA o görüsmelerden destek almadiysa hayata böyle kararlar almayi cesaret edemez. Basbakan ne gerekiyorsa yap diyecek ve MAA hem Kupayi almayacak, madde'yi degisterecek ve düsürmeyecek? Böyle birsey olamaz.

Ben düseceklerine inanmiyorum. Muhtemelen öyle emir verildi. Düsünler o zaman gelir özür dilerim, ama RTE bence düsürmemek icin ugrasiyor, yoksa MAA ile ikiye bir görüsmez, o kadar is güc varken.

RTE,iktidar ve hatta muhalifetdekinlerin hepsi düsme müsme istemiyor. Kimisi yandas kimisi sadece oy pesinde. Benim fikrim bu.

RTE UEFA başkanı değil, kendi kafasına göre düşürmeyin veya talimatnamaeyi değiştirin emri veremez. En fazla süreci hızlandırın veya yavaşlatın diyebilir. Kişisel görüşüm odur ki RTE'ye özellikle yasa değişikliğinden sonra şike ile ilgili çok sayıda dış şikayet geldiğini biliyorum, bu nedenle konunun bir an önce sonuçlanması yönünde bir uyarısı olmuş olabilir.

Dahası çok basit bir şey söyleyeyim şahsen ben şikeye mesefa koymamış bir ülkeye olimpiyat vermem versem oradaki yarışmanın bile adil olduğuna inanmam, sponsorlarda inanmaz o nedenle TÜRKİYE ŞİKEYE TAVİZ VERMEDİĞİNİ TÜM DÜNYAYA KANITLAMAK ZORUNDA..AKSİ DURUMDA BU LEKE ÜZERİNE YAPIŞIR.

Dahası çok basit bir şey söyleyeyim şahsen ben şikeye mesefa koymamış bir ülkeye olimpiyat vermem versem oradaki yarışmanın bile adil olduğuna inanmam, sponsorlarda inanmaz o nedenle TÜRKİYE ŞİKEYE TAVİZ VERMEDİĞİNİ TÜM DÜNYAYA KANITLAMAK ZORUNDA..AKSİ DURUMDA BU LEKE ÜZERİNE YAPIŞIR.

Haklisinda ama simdi UEFA/FIFA ayri ve Olympiatlari veren komiteler ayri diyecekler. Yeterince sulandirdilar zaten.

Birde simdi FB Sow'u 12'ye almis diye haberler cikti, bunlar bu adami alirsa hele hele 12'Ye o zaman bana artik kimse düseceklerine inandiramaz, MAA cok saglam garantiyi vermis gibi.

Haklisinda ama simdi UEFA/FIFA ayri ve Olympiatlari veren komiteler ayri diyecekler. Yeterince sulandirdilar zaten.

Birde simdi FB Sow'u 12'ye almis diye haberler cikti, bunlar bu adami alirsa hele hele 12'Ye o zaman bana artik kimse düseceklerine inandiramaz, MAA cok saglam garantiyi vermis gibi.

Rahat ol fener Sow'un anca kafasini alir

Üst Alt