Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ: "Sabaha kadar Narcos dizisini izledim" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ: "Sabaha kadar Narcos dizisini izledim"

Peki gittiği Universite ve 66 Sağlık Bakanına hocalık yapmış olmasının, yaşamış olduğum bu duruma faydası tam olarak nedir?
Benim bu örneği vermemdeki amaç bu adamın yaptıklarıyla uluslararası düzeyde kendini kabul ettirmiş olması , dünyanın en iyi üniversitesine hoca olarak alınıp dünyadaki bakanlara ders verecek kadar koyduğu sistemin başarılı olması yoksa sen geçmişten gelen eksiklikleri veya yaşadıklarını bende olumlu anlamda yaşadıklarımı ortaya koysam hiçbir anlamı olur mu ? Sonuçta sende ciddi şeyler yaşamışsın bende halen yaşıyorum..Babam kanser hastası ve bende kendime göre yorum yapıyorum ama burada adamın donanımını sorgulayanlar oldu bence somut bir örnekle cevap verdim renktaş.

Peki gittiği Universite ve 66 Sağlık Bakanına hocalık yapmış olmasının, yaşamış olduğum bu duruma faydası tam olarak nedir?

5292ab5f1e9e9c1ce06ff98a3f54d99e.jpg
Bak hiç öyle kaba saba olma niyetim yok, kavga gürültü çıksın diye de kesinlikle böyle dik dik sormuyorum.

Bunun benim çocuğuma faydası tam olarak nedir? İlçeleri bir yere kadar anladım, Sinop İlinden bahsediyorum. Bu konuda mantıklı bir açıklama istiyorum. Madem bu adam bu kadar donanımlı ve sen bunu onun adına savunma amaçlı buraya yazıyorsun, bir zahmet bu adamın adına sen mantıklı bir açıklama yap bu konuda.

Benim bu örneği vermemdeki amaç bu adamın yaptıklarıyla uluslararası düzeyde kendini kabul ettirmiş olması , dünyanın en iyi üniversitesine hoca olarak alınıp dünyadaki bakanlara ders verecek kadar koyduğu sistemin başarılı olması yoksa sen geçmişten gelen eksiklikleri veya yaşadıklarını bende olumlu anlamda yaşadıklarımı ortaya koysam hiçbir anlamı olur mu ? Sonuçta sende ciddi şeyler yaşamışsın bende halen yaşıyorum..Babam kanser hastası ve bende kendime göre yorum yapıyorum ama burada adamın donanımını sorgulayanlar oldu bence somut bir örnekle cevap verdim renktaş.
Babana Allah acil şifa versin, çoluğuna çocuğuna bağışlasın.

Ancak, ben hala istediğim cevabı alamadım doğrusu. Bu adamın donanımının benim bu yaşadığım olaya ne faydası var? Daha yeni bu yaşadığım olay üç ay önce. Sağlık Bakanı olan bu adam, madem bu kadar donanımlı birisi, neden ben Çocuk doktoruna ihtiyacım olduğu için Samsun'a, İstanbul'a gitmek zorunda kalıyorum? Halbuki yakın mesafede üç ilçe Hastahanesi ve bir Il Hastahanesi var.

Babana Allah acil şifa versin, çoluğuna çocuğuna bağışlasın.

Ancak, ben hala istediğim cevabı alamadım doğrusu. Bu adamın donanımının benim bu yaşadığım olaya ne faydası var? Daha yeni bu yaşadığım olay üç ay önce. Sağlık Bakanı olan bu adam, madem bu kadar donanımlı birisi, neden ben Çocuk doktoruna ihtiyacım olduğu için Samsun'a, İstanbul'a gitmek zorunda kalıyorum? Halbuki yakın mesafede üç ilçe Hastahanesi ve bir Il Hastahanesi var.
Allah razı olsun inşallah Allah senin çocuğununda ayağına taş değdirmez.Öncelikle Bak renktaş bu adamın bir göreve gelip bir sağlık sistemi oturtması bütün milleti ilgilendiren bir olaydır. Bu sistem dediğin olay hastanelerin kapasitelerinden , verilen hizmete , devletin hastalığına göre sana ayıracağı kaynağa kadar gidiyor ve herşeyi ilgilendiriyor. Senin sorunun cevabına gelince malesef biraz olay sadece devlette değil doktorlarda da bitiyor.. Örnek olarak Cizre devlet hastanesinde çocuk doğum uzmanı olmadığı için bir hamile kadın hayatını kaybetti. Oysaki devlet olarak sen oraya doktoru atamışsın ama doktor kalkmış ulan benim Cizre'de işim ne ben gider özel sektörde çalışırım diye istifa etmiş. Sen bu doktoru silah zoruyla geri mi istifadan döndereceksin. İllaki buna benzer bir durum senin orada da yaşanmış yoksa bu devlet diğer ülkelerden doktor ithal etmeye kalkıyor.. Bu devlet bu parayı kendi insanına yedirmeyi bilmiyor mu ki dışardan adam alıyor. Baktığın zaman rezalet ama gelinen nokta malesef bu. Sen gittin doktor oldun doğuya tayinin çıktı ama özel sektör gelip sana sağlam maaş teklif ediyor sen dururmusun ? Yoksa şu anki sistemin eksiği bir ton ancak kimin ne proje üretip sorunları çözme adına neler yaptığı önemli.

kanal a haberi izliyorum şu an

kılışlar sskyı batırmış

altıüstü 1 müdür olmasına rağmen gücü yetmiş batırmış
Tabi canım hep altı üstü bir müdür olur zaten. Bu ülke 1992'de savaşa girdi veya bir salgın oldu da benim mi haberim yok..

1991 128.000 KAR ZİYA YALÇIN SAYIN
1992 2.556.000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU
1993 8.084.000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU
1994 19.399.000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU
1995 81.335.000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU
1996 144.383.000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU
1997 336.000.000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU
1998 447.000. 000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU
1999 1.111.000.000 ZARAR KEMAL KILIÇDAROĞLU

Allah razı olsun inşallah Allah senin çocuğununda ayağına taş değdirmez.Öncelikle Bak renktaş bu adamın bir göreve gelip bir sağlık sistemi oturtması bütün milleti ilgilendiren bir olaydır. Bu sistem dediğin olay hastanelerin kapasitelerinden , verilen hizmete , devletin hastalığına göre sana ayıracağı kaynağa kadar gidiyor ve herşeyi ilgilendiriyor. Senin sorunun cevabına gelince malesef biraz olay sadece devlette değil doktorlarda da bitiyor.. Örnek olarak Cizre devlet hastanesinde çocuk doğum uzmanı olmadığı için bir hamile kadın hayatını kaybetti. Oysaki devlet olarak sen oraya doktoru atamışsın ama doktor kalkmış ulan benim Cizre'de işim ne ben gider özel sektörde çalışırım diye istifa etmiş. Sen bu doktoru silah zoruyla geri mi istifadan döndereceksin. İllaki buna benzer bir durum senin orada da yaşanmış yoksa bu devlet diğer ülkelerden doktor ithal etmeye kalkıyor.. Bu devlet bu parayı kendi insanına yedirmeyi bilmiyor mu ki dışardan adam alıyor. Baktığın zaman rezalet ama gelinen nokta malesef bu. Sen gittin doktor oldun doğuya tayinin çıktı ama özel sektör gelip sana sağlam maaş teklif ediyor sen dururmusun ? Yoksa şu anki sistemin eksiği bir ton ancak kimin ne proje üretip sorunları çözme adına neler yaptığı önemli.
Amin, cümlemizin çoluğu çocuğu, eşi, dostu, anası, babası için inşallah.

O zaman misal İstanbul'da eğitimini almış Doktoru, Ülkenin x bir sehrine atayacağına, o şehrin insanını o şehirde doktor olarak eğitecek.

Bunların hiç birisi, kaç senedir İktidar'da olan ve Sağlıkta çağ atlattığı söylenen Hükümetin ilçeleri geçtim, o ilçelerin İlinde olsun Çocuk Doktoru bulunduramamasını benim gözümde affettiremez.

Üstelik Sinop Devlet Hastahanesinde bir çok doktor var, yani bir şekilde doktor buralara getirile biliyor demek ki.

Çağ atlatmak nasıl olur biliyor musun? Kesinlikle herşey dört dörtlük değil ama Almanya'da ikamet ettiğim şehirde, Sinop kadar olan şehirde, tamı tamına iki tane çocuk Hastahanesi var, bak çocuk doktoru değil, Çocuk Hastahanesi. Bunun yanında kendi özel Muayenehanesi olan ama yinede sağlık sigortası kapsamında hizmet vermek zorunda olan dört tane çocuk doktoru var. Bu sadece Şehir merkezinde olan sayı.

Tabi canım hep altı üstü bir müdür olur zaten. Bu ülke 1992'de savaşa girdi veya bir salgın oldu da benim mi haberim yok..

Daha önce bu konuları forumda çok sık konuşurduk, yine sağolsun senin gibi bir arkadaş konusunu açmıştı uzun uzun araştırmıştım ve tablolar ile destekleyip cevap yazmıştım. İşim gücüm yok oturup KK'yı savunacak değilim, bunlar boş işler Türkiye'de siyasetin ne kadar sığ tartışmalar üzerinden yürüdüğünü ortaya koymak dışında bir faydası yok.

Şurada senin yazdığına cevap var SSK'yı Kim Batırdı ? - İndigo Dergisi .

Ek olarak sosyal güvenlik kurumları kar amacı güden ticarethaneler değildir bilmem ne kadar farkındayız.

Gss adı altında milletten haraç alsam bende batırmam kardeş

Daha önce bu konuları forumda çok sık konuşurduk, yine sağolsun senin gibi bir arkadaş konusunu açmıştı uzun uzun araştırmıştım ve tablolar ile destekleyip cevap yazmıştım. İşim gücüm yok oturup KK'yı savunacak değilim, bunlar boş işler Türkiye'de siyasetin ne kadar sığ tartışmalar üzerinden yürüdüğünü ortaya koymak dışında bir faydası yok.

Şurada senin yazdığına cevap var SSK'yı Kim Batırdı ? - İndigo Dergisi .

Ek olarak sosyal güvenlik kurumları kar amacı güden ticarethaneler değildir bilmem ne kadar farkındayız.
A Haber'den iyi mi bileceksin kardeşim?

Bu konu böyle uzar gider ve son sözümde şudur.. Emre Arslan'ın foruma yazdığıyla normal haberin alakası yok. Adam konferansta böyle bir yorum yapmamış. Sohbet ortamında söylediği birşeyi konferansta söylemiş gibi millet yorumladı durdu.En azından orjinal metni koyayımda millet Hakan Yazıcı gibi yorum yapmasın.

Diğer ülkelerin temsilcileriyle de ikili görüşmelerde bulunan Akdağ, Türkiye'nin Madrid Büyükelçisi Ömer Önhon ile birlikte, Madrid'de yaşayan Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi. Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Türkiye'de uyuşturucu ile mücadelenin koordinasyonun da kendisine bağlı olduğunu belirten Akdağ, "Biraz tecrübe kazanmak için Narcos adlı dizinin 3 sezonunu kısa bir sürede sabah 4'lere kadar ayakta kalarak izlediğini" espirili bir dille Türk vatandaşlarına anlattı.

Sabaha kadar film izledi diye laf atan yok. İspanya'da katılacağı sağlık toplantısından önce uyuşturucu kaçakçısını anlatan diziyi sırf İspanyolca diye "hazırlanmak için sabahlara kadar ayakta izledim" demesi problem. Bir de millete tartışmaktan aciz diyorsun neyi tartışacak senle Narcos'un İspanyolca olması dışında İspanya'daki sağlık konferansıyla hiçbir alakası olmadığını mı?

:asd22::asd22:

Son düzenleme:
Söylediğin konulara tek tek cevap vereceğim..

Birincisi senin söylediğin yaşanmamış bir olgu olduğundan yaptığın yorumun kaynağını merak ettim . Bu adam senin dediğin gibi sırf İspanyolca diye sabaha kadar bu filmi izledim kaynağını nereden aldın. Burada haberin kaynağı olan NTV'nin yazısını bu forumdaki Emre Arslan'ın koymadığı şekilde koyuyorum.. Çünkü Emre Arslan'ın yazısını okuyan herkes adam gitti konuşma yaptı bu yapılan konuşmada Narcos dizisini sabaha kadar ayakta kalarak izlediğini söyledini anlar. Oysaki adam oradaki bir kaç Türkle bir araya gelip ortam sohbetinde uyuşturucuyla mücadele komisyonu bana da bağlı hatta Narcos dizisini sabaha kadar izledim biraz tecrübe kazanmak için diye espiri yapmış. Nerede bu sırf İspanyolca olmasıyla alakalı durum bana bunu bulursan sevinirim lütfen.

Haberin kaynağı : [FONT=&]Diğer ülkelerin temsilcileriyle de ikili görüşmelerde bulunan Akdağ, Türkiye'nin Madrid Büyükelçisi Ömer Önhon ile birlikte, Madrid'de yaşayan Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi. Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Türkiye'de uyuşturucu ile mücadelenin koordinasyonun da kendisine bağlı olduğunu belirten Akdağ, "Biraz tecrübe kazanmak için Narcos adlı dizinin 3 sezonunu kısa bir sürede sabah 4'lere kadar ayakta kalarak izlediğini" espirili bir dille Türk vatandaşlarına anlattı.
[/FONT]

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ: Narcos dizisini sabah 4'lere kadar izledim - 3 | NTV

Devamında burada Türkiye'deki bakanın seviyesinden bahseden olunca bende bu bakanın seviyesini hatırlattım. Harvard'a bırak girebilmeyi hoca olabilen kaç tane Türk var. Buradakiler sallarken herhalde buradakilerinin çevresinde muhakkak 3-5 kişinin Harvard'da ders vermişliği vardır dedim.. Erman Türker Bu ne dedi bende cevabını verdim o da sırf muhalif diye Teknik Ekip'ten olmanın verdiği gazla hakaret etti , bende aynı şekilde cevabını verdim. O yüzden benim buradaki kimseye eleştiri yapıyor diye tahrik ettiğim de yok..Ha muhalif yorumlara gelemiyorsanız kendiniz çalın kendiniz oynayın..Kimse kusura bakmasın

Kardeş ben haberi burada gördüm pek çok insan da burada görmüş ona göre yorum yapmış. Sen ilk başta gösterdiğin tepkide haberin aslı bu değil diye göstermedin ki tepkini. Her şeye sallıyorsunuz dedin. Buradaki insanların haberin aslını görmeden yorum yapması yanlış, ama sen o yüzden tepki göstermedin. Her şeye sallıyorsunuz diye tepki gösterdin ben de ona cevap yazdım..

Hükumete sallayacak konu çok, bir konuyla bir şey ispat etmiyorsun..

Konu kılıçdar ssk'yı batırdıya kadar geldiğine göre eleman da tartışmayı batırmış, sıvama aşamasına geçmiş demektir.
Yaw cevap vermeyeyim diyorum ortayı açıyorsunuz ki kafayı vuralım.

1)Kılıçdaroğlu mevzusu açan ben değilim. :asd22: Yine senin gibi biri ortayı açtı ben cevabını verdim.

2)Burada bütün millet gerçekle haberle burada konuyu açanın yaptığı haberin alakası olmadığını bilmeden yorum yapıp durdu. Ortaya koyunca cevap verebilen hala yok.

3)Millet bakanın seviyesine sallarken adamın Harvard'da hoca olup 66 bakana ders verecek kadar donanımlı olduğunu söyleyince direk hakarete sarılanda ben değililm.İşine gelince vay bunlar şöyle cahil vay bunlar böyle eğitimsiz diyenlerin hangisi buna karşı mantıklı bir cevap verebildi.

Kimin sı.ıp sıvadığını anlamak için şu soruları sormak yeterli sanırım :

1) Bu yalan haber düzenlenmeyecek mi ? Adam böyle bir konuşmayı konferansta yapmamış çünkü.
Sohbet ortamında söylediği şeyi konferansta konuşmuş gibi yansıtmak mıdır buradaki modun işi.. Hala geri adım atan yok . :asd22:

2) Durup dururken forumun kendisine verdiği yetkiye dayanarak "Mal" deyip hakaret eden moda birşey yapılmayacak mı ?.. Demekki Mod veya yetkili olunca hakaret serbest oluyor.. Birde cevap verince Uzaaaa falan diyebiliyor. Sanal delikanlılık bu olsa gerek :asd22:

Üst Alt