Başkan Dursun Özbek: "Çok mütevazı, iyi bir insandır, pırlanta gibidir"


Akhisar - Galatasaray maçında teknik direktör Tudor ile tartışan ve ardından, “Vasıfsız insan” diyen Okan Buruk’un hata yaptığını söyleyen başkan Dursun Özbek, “Eğer Galatasaray’a hoca olarak gelmek istiyorsa yolu bu değil” dedi.


Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Teleset Mobilya Akhisar - Galatasaray maçına, Okan Buruk damgasını vurmuştu. Galatasaraylı eski futbolcu, Akhisar Teknik Direktörü Buruk, maç içinde sarı kırmızılı takımın hocası Igor Tudor ile tartışmış, ardından da, “Vasıfsız insan. İkinci sınıf hoca” diye konuşmuştu.


Sözleri Galatasaray camiasında tepkilere yol açan Okan Buruk, önceki gün yaptığı açıklama ile Hırvat teknik adam ve sarı kırmızılı kulüpten özür dilemişti. Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, konuyla ilgili düşüncelerini Mustafa Denizli’nin kızı Lal Denizli’nin kurduğu şirketin tanıtım gecesinde açıkladı.


“SADECE UYARMIŞ”


Okan Buruk’un dilediği özür için, “Çok geç” diyen Özbek, olaydan sonra Tudor ile konuştuğunu ve neler yaşandığını öğrendiğini belirtti.


Özbek şöyle devam etti:


Maç 2-2 devam ederken hakem Okan’ı tribüne gönderiyor. O da çıkmamakta direniyor. Bunun üzerine Tudor, Okan’ı uyarıyor. Bana, ‘Bizim takım o an tempo yakalamıştı. Okan Buruk’un bu gecikmesiyle oyun kesintiye uğradı. Ben de buna tepki gösterdim’ diye anlattı. Maç sırasında Tudor’un Okan ile yaşadığı olayın tamamı bu.


"Maç sonrasında yaşananlar ise daha üzücü. Tudor oyun bittikten sonra İtalyanca konuşarak Okan’ın yanına gidiyor ve elini uzatıyor. Bu sırada, ‘Maç içinde yaşanan, maçta kalır’ diyor. Ama Okan oralı olmuyor. Tudor ona elini uzatıyor, Okan uzanan bu eli, elinin tersiyle itiyor. Hocamızın olaylara başka bir dahli yok. Kendisini bilen bilir. Çok mütevazı, iyi bir insandır. Pırlanta gibidir. Okan’ın ona yönelik sözleri bizi çok üzdü. Eğer Okan bir gün Galatasaray’a hoca olarak gelmek istiyorsa yolu bu değil."


(Hürriyet)
 
Üst Alt