Başkan Terim, Antrenör Tedesco! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Başkan Terim, Antrenör Tedesco!

tedesco nasıl hoca bilmem pek ama asıl sormamız gereken soru şu

neden biz terime kulüpte illa bir görev arıyoruz

kişiye göre görev olmaz görev varsa uygun kişi ya getirilir ya da o kişi talip olur

kendisi şu an td olarak görev yapamayacak durumda

başkanlığa da aday olur diğer adaylar gibi seçime girer

kimse galatasarayı 1 kişinin egosunu hangi bölgede tatmin edeceği üzerine şekillendiremez

tedesco nasıl hoca bilmem pek ama asıl sormamız gereken soru şu

neden biz terime kulüpte illa bir görev arıyoruz

kişiye göre görev olmaz görev varsa uygun kişi ya getirilir ya da o kişi talip olur

kendisi şu an td olarak görev yapamayacak durumda

başkanlığa da aday olur diğer adaylar gibi seçime girer

kimse galatasarayı 1 kişinin egosunu hangi bölgede tatmin edeceği üzerine şekillendiremez

çünkü terim'in aysal haricinde son 20 yıldır ikamesi yok kulüpte. bu ülke futbolunda başarılı olmak için sivri karakter topçulara veya teknik direktör ya da yönetime sahip olman gerek. fenerbahçe yıllar sonra yeniden potada çünkü yönetimi her şeyiyle gözünü karartmış, her yerden maddi manevi saldırıyor. beşiktaş şenol güneş'ten çok daha vasat antrenörle çok daha başarılı çünkü zırlaya zırlaya şaibeli oyun tarzını az hasarla yediren çirkef bir antrenöre ve onu iyi koruyan yönetime sahip. trabzon soylu-berat devreye girene kadar yanal'la düşüş trendiydeydi ama önce iyi ve çirkef yönetim, sonra da siyaseten kolaylık sağlanan iyi transferle yeniden potadalar. kulübün başına ilk dönem aysal gibi kimseye eyvallahı olmayan bir adam ve yönetim gelirse terim olmadan da başarılı olabiliriz, felaket bir başkan da olsa ülke futbolunda belli ağırlığı olan canaydın dönemi gibi. 2018'de albayrak'ın var kayıtlarını açıklarız tehdidi bize şampiyonluk maçında, rize'de normalde rahatlıkla üstüne yatılabilecek bir penaltıyı çaldırmıştı. 2019'da da terim geçen yıl şampiyonluk kazanan ve arena'da skor avantajını da alan başakşehir'in çok daha iyi versiyonunun kulübesiyle oynayıp giden maçı ve şampiyonluğu çevirip kafaca yetersiz başakşehir'i 20 dakikada tarumar etmişti.

insanlar bekliyor ki galatasaray bayern, barca, juve, real, city filan gibi olup ligleri sürklase etsin ama bizde ne o kadar istikrarlı yönetimler, ne o derece komplike antrenörler, ne de üsttekiyle alttakiyle o kadar net bütçe ve yönetim farkı var. serdar aziz cebinde 10 hafta sarı kart sınırıyla oynayıp oyun tarzı rakibi sindirmek olan beşiktaş fair play ödülüne koşarken galatasaray hatay deplasmanında 4 savunmasının 3'ünden yoksun çıkıyorsa burada ciddi bir yönetim zaafiyeti de var demektir. bu ülkede kulübünün başkanı her gelene kafasını eğiyorsa başına rijkaard gibi avrupa şampiyonu adamı da getirsen orta vadede ilk hatanda rakiplerin üstüne çığ gibi çökeceği aşikardır. terim'in 30 yıldır taktisyenliğini -haklı olarak- sorgulayıp bu medya, insan ve gündem yönetimini görememek garip geliyor bana. hele de onun olmadığı 10 yıllık süreçte 2 kere kazanabildiğimiz şampiyonluğu belki de kariyerinin en çömez teknik direktörlük dönemlerinde safi bu özelliği sayesinde 2 yıl üst üste kazanmamızdan sonra.

Fatih hoca başkan olmazki. Adamın işi sahada bildiği anladığı işi yapar. Avrupa'da tekrar başarı hayali var TD olarak. Zannetmem yönetici olacağını

Üst Alt