Başkan Ünal Aysal İngiltere'ye Gidiyor - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Başkan Ünal Aysal İngiltere'ye Gidiyor

Cevap: Başkan Ünal Aysal İngiltere'ye Gidiyor

Burada tek gelecek transfer Eboue'dir.Adebayor'a gerek yok.Arshavin dünyanın en iyi orta saha oyuncularından tartışmaya bile gerek yok fakat bize gelmesi çok düşük bir ihtimal.

----------Adebayor----------

Arda-------------Arshavin----

-----Selcuk-----------Sabri---

------------Melo-------------

Hakan--Servet-Ujfalusi--Eboue

-----------Muslera-----------

O zaman bu kadro çıkıyor yani ortaya. :)

Niye sabri? Yekta varken ceyhun varken niye mevkisi orta saha olmayan biri ?

Sabri'ye orta sahada iki maçtır hayran kaldım. Mevkilere fazla takılmam. Kim nerde daha çok verimli oluyorsa orda oynamalı. Beynimize kazımışız sabri sağ bek diye , başka mevkide görünce yadırgıyoruz. İnter maçı ve Liverpool maçlarında takımın en iyilerindendi.. 90 dk press yaparak rakibi bozdu, geriden oyun kurmalarını engelledi. Hataya zorladı. Ben Sabri'nin orta sahada daha çok verimli olduğunu düşünüyorum :eek: Sağ bekteyken ya geri pas yapıyor yada topu ileri şişiriyor.

Sabri'ye orta sahada iki maçtır hayran kaldım. Mevkilere fazla takılmam. Kim nerde daha çok verimli oluyorsa orda oynamalı. Beynimize kazımışız sabri sağ bek diye , başka mevkide görünce yadırgıyoruz. İnter maçı ve Liverpool maçlarında takımın en iyilerindendi.. 90 dk press yaparak rakibi bozdu, geriden oyun kurmalarını engelledi. Hataya zorladı. Ben Sabri'nin orta sahada daha çok verimli olduğunu düşünüyorum :eek: Sağ bekteyken ya geri pas yapıyor yada topu ileri şişiriyor.

Liverpool maçının ikinci devresi döktürmüş Sabri.

Bence böyle başlıklar artık ne açılmak durumunda bırakılmalı ne de koskoca Galatasaray Spor Külübü başkanı kalkıpta X veya Z herhangi bir futbolcuyu almak için gitmemeli. Bu bir prestij meselesidir, o görevi yerine getirebilecek insanlarla o yola giriliyor zaten gerekli bilgiler başkana ulaşır o son nokta olarak onayı veya aksi durumu bildirir ve konu sonuca ulaşır.

Ha Sabri'ye gelecek olursak benim şu an görüşüm flu o bölgede oynayıp oynamaması konusunda. Ama burda oluşan durum şu klasik Türk insanı olarak bi takım futbolcuları oynadıkları bazen 45 dakikalarla bazen 2 maçlık verilerle göklere çıkartıp sonra bir maçta yerin dibine sokabiliyor Sabri için olabilitesi yüksek bi durum. Bknz: Mustafa Xarp

En cok Arshavin'i isterim bunların icinden daha sonra Eboue daha sonra Adebayor. İhtiyaclarımızı baz alıyorum sadece

Niye sabri? Yekta varken ceyhun varken niye mevkisi orta saha olmayan biri ?

Tabiki de bir Lass'ı tercih ederim orada.

Ancak Yekta'yı değil kesinlikle.

Özellikle son 2 maçı izlediysen Sabri'nin orta sahada ki asıl görevini farketmişsindir.

Sürekli bitmek bilmeyen enerjisiyle pres yapmak ve rakibin orta sahasını top yapamaz hale getirmek.

O bir şekilde rakibi bozduktan sonra da Selcuk ve Melo tarafından da oyun kuruluyor rahat rahat zaten.

Ancak bunu Yekta ile yapamazsın. Top rakipte iken Yekta'nın enerjisi bir yere kadar götürür seni.

Lass'ı getirir koyarsın o zaman durum ayrı tabi, hep presini yapar, hem de Sabri'den ekstra olarak pasını da yapar.

Ancak şu anda, F.Terim'in olmazsa olmaz presini gerçekleştirecek 1 numaralı adamdır Sabri, top tekniği yeterli olmasa da oynaması gereken adamdır şu kadro içinde.

Tabi Rijkaard'ın orta saha üclüsünde Sabri'ye kesinlikle güvenemezsin mesela. Umarım ayırt edersin iki 4-3-3 arasındaki Sabri'nin görev farkını.

gitti mi, gidecek mi, gidiyor mu..? siz bırakın kimi alıcagını almayacagını esas sorulması gereken budur.

Üst Alt