"Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler”


Bir futbol maçından çok sinir harbini andıran Fenerbahçe-Gaziantepspor mücadelesinde çok sayıda tartışma yaşandı. Önce sarı lacivertlilerin başkanı Aziz Yıldırım, hakem Hüseyin Göçek’e sert tepki gösterdi.SAHADAKİ OLAYLARIN PERDE ARKASI

F.Bahçe Yardımcı Antrenörü İsmail Kartal’dan, G.Antep kulübesine: “Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler.”

Aziz Yıldırım’dan devre arasında hakem Göçek’e: “O penaltı değilse ben şerefsizim. Penaltıysa siz şerefsizsiniz.”

Devre arasında hakem odası önüne giderek Göçek’in çıkmasını bekleyen Yıldırım, “Emeğimizi çalıyorsunuz. O pozisyon penaltı değilse, ben şerefsizim. Ama eğer penaltıysa siz şerefsizsiniz” dedi.

Sakin oynayın

Fenerbahçe Başkanı ayrıca, yine devre arasında sarı lacivertli futbolculara da “Sakinleşin. Bu maçı kazanacaksınız ama gerilmeyin, sakin oynayın” sözleri ile moral verdi. Nitekim Fenerbahçe, Santos’un 90+4’te gelen golü ile 3 puana ulaştı. Ancak golle birlikte bu kez de saha karıştı. Sarı lacivertlilerin yardımcı antrenörü İsmail Kartal, Gaziantepspor yedek kulübesine dönerek, “Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler!” diye bağırdı.

Sahaya indi

Kırmızı siyahlıların teknik direktörü Tolunay Kafkas, bu sözler üzerine Kartal’ın üzerine yürüdü. Arbedeye tribünlerin ön sırasındaki F.Bahçeli taraftarlar da katılınca olaylar büyüdü. Maçın hakemi Hüseyin Göçek oyunu durdurmak zorunda kaldı. Bu sırada başkan Aziz Yıldırım ile yönetici Murat Özaydınlı da saha kenarına gelerek, taraftarları yatıştırmaya çalıştı.

Kadıköy kapanabilir

SON dakikada yaşanan olaylar ve tribünlerden gelen tabure nedeniyle Fenerbahçe ceza alacak. Sarı lacivertlilere bir maç seyircisiz oynama ya da ağır bir para cezası gelecek. Maçın temsilcilerinin olayları rapor ettikleri öğrenildi. F.Bahçe ceza alması durumunda Belediye karşılaşmasını taraftarından yoksun oynayacak.


Tolunay Kafkas’tan sessiz protesto

GAZİANTEPSPOR Teknik Direktörü Tolunay Kafkas ve kırmızı siyahlı futbolcular, maç sonu basın toplantılarına katılmadılar. Lİg TV’nin sorularını yanıtlayan Olcan ise sert bir karşılaşma olduğunu belirterek, “Benim de pozisyonlarım vardı. Diyecek bir şey bulamıyorum. Hak etmediğimiz bir mağlubiyet aldık” şeklinde konuştu.

Hakem şampiyonluk yarışını bitirecekti

MAÇTAN sonra hakem Hüseyin Göçek’e ateş püsküren F.Bahçeliler arasında en sert çıkışı asbaşkan Şekip Mosturoğlu yaptı. Sarı lacivertli yönetici, “Bu kadar hatalı kararın arka arkaya verildiği, hatanın hatayla düzeltilmeye çalışıldığı maç seyretmedim. Bu gece şampiyonluk yarışına bir hakem nokta koyabilirdi” dedi. Hakemin daha ilk düdükten sonra Alex’in penaltı pozisyonunu es geçmesi ile maçın kontrolünü kaçırdığını belirten Mosturoğlu şöyle konuştu: “Hakemin vermediği bir karar oyunun tamamını etkiledi. Bugünkü gerginliğin tek nedeni hakemdi. Dünyanın her yerinde penaltı olunca çalınıyor. Türkiye’de nedense penaltılarımız verilmiyor. Bizim hakemlerimiz, ‘penaltı gibi penaltı’ diye bir kavramı kendilerine ilke edindiler.”

Trabzon’a gönderme

Emre Belözoğlu ise, rakiplerine gönderme yaparak,“Trabzonspor 6 haftadır böyle gülüyor. Bu kez de son dakikada şans bize güldü” dedi.
 
Cevap: Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler.”ağır küfür edicem bu şeref yoksunlarına gece gece.
 
Cevap: Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler.”Ya su gereksizlerin aciklamalarini, olaylarini, her ne konuda alakalari varsa hic takmamak lazim.
 
Cevap: Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler.”Aziz Yıldırım’dan devre arasında hakem Göçek’e: “O penaltı değilse ben şerefsizim. Penaltıysa siz şerefsizsiniz.”Biri bu adamı durdursun. Devre arasında hakemleri iyice etki altına alıyorlar koridorlarda. Yeter artık cidden YETER.
 
Cevap: Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler.”Noluyor ya ne demek lan hakemin odasının önüne gelip şerefli şerefsiz muhabbetleri yapıyo?Nasıl bi lig lan burası
 
Cevap: Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler.”


Kavga çıkaran söz - FenerbahçeMedyaspor | “Penaltıysa �erefsizsin!�İşte kavga çıkaran sözler - Milliyet.com.trBAŞKASI İÇİN DEĞİL KENDİNİZ İÇİN OYNAYIN ŞERESİZLERKavga çıkaran söz -Yazete.comSpor: Olayların perde arkası şok edecek haberi, Fenerbahçe, Gaziantepspor, Aziz Yıldırım, Hüseyin Gökçek, Süper ligİşte olayların perde arkası - Goal.comDevre Arasında Aziz Yıldırım, Göcek'e Çıkıştı - haber365.comtimthumb.php
 
Cevap: Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler.”Tolunay Kafkas'ı çok seviyorum.Duruşuyla,hayata bakışıyla.Teknik direktörümüz olmasını canı gönülden istiyorum.Yerli olacaksa isteyeceğim iki teknik adamdan birisi.
 
Cevap: Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler.”Soyunma odasina indiginde yok mu Aziz'e agzinin payini verecek cesur, babayigit, serefli bir hakem ?
 
Cevap: Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler.”


Klasik fenerli cümlesi, aleyhinize birşey oldu mu kuyruğuna basılmış kedi gibi ciyaklıyorsunuz.. Size gol atarlarsa şerefsiz, gol yerlerse yüksek onur madalyası verilmesi lazım değil mi? Ligde Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzona karşı oynuyorsan herhalukarda ayrı bir motivasyonla oynarsın, işin şerefsizlik kısmı burda değil, işin şerefsizlik kısmı hakem odasına inme, adamın bileğine bir metreden zıplayıp basma, saha içinde tahrik amaçlı soyunma, yardımcı antrenörün haddini aşan sözleridir..Hiç kimse siz puan alın diye yenilmek zorunda değil, Denizli ve Trabzon faciaları travma etkisi yapmış sanırım sizde..
 
Cevap: Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler.”Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar derler ya. Umarım Galatasaray da herhangi bir Anadolu takımı ile şampiyonluk için çekişir yakın gelecekte. Rakip futbolcular Galatasaray karşısında da %300 ile mücadele ederler, maçlardan sonra açıklama yaparlar X için oynadık diye ama X ile oynarken sıradan bir maç oynuyor gibi mücadele verirler. Ligdeki 17 takım rakibinizi şampiyon yapmak için uğraşır, Fenerbahçe ve Beşiktaşlılar da rakibi destekler, federasyona galatasyon denir, bu kadar aleni doğrandığınız bir maçtan sonra kabzımal ve türevi yorumcular çıkıp hakem Galatasaray'ı galip getirmek için uğraştı diye yazılar yazar. O zaman daha iyi anlarız birbirimizi, şu durumda imkansız.
 
Cevap: Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler.”Empati yapmis aglayin:Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar derler ya. Umarım Galatasaray da herhangi bir Anadolu takımı ile şampiyonluk için çekişir yakın gelecekte. Rakip futbolcular Galatasaray karşısında da %300 ile mücadele ederler, maçlardan sonra açıklama yaparlar X için oynadık diye ama X ile oynarken sıradan bir maç oynuyor gibi mücadele verirler. Ligdeki 17 takım rakibinizi şampiyon yapmak için uğraşır, Fenerbahçe ve Beşiktaşlılar da rakibi destekler, federasyona galatasyon denir, bu kadar aleni doğrandığınız bir maçtan sonra kabzımal ve türevi yorumcular çıkıp hakem Galatasaray'ı galip getirmek için uğraştı diye yazılar yazar. O zaman daha iyi anlarız birbirimizi, şu durumda imkansız.
 
Cevap: Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler.”Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar derler ya. Umarım Galatasaray da herhangi bir Anadolu takımı ile şampiyonluk için çekişir yakın gelecekte. Rakip futbolcular Galatasaray karşısında da %300 ile mücadele ederler, maçlardan sonra açıklama yaparlar X için oynadık diye ama X ile oynarken sıradan bir maç oynuyor gibi mücadele verirler. Ligdeki 17 takım rakibinizi şampiyon yapmak için uğraşır, Fenerbahçe ve Beşiktaşlılar da rakibi destekler, federasyona galatasyon denir, bu kadar aleni doğrandığınız bir maçtan sonra kabzımal ve türevi yorumcular çıkıp hakem Galatasaray'ı galip getirmek için uğraştı diye yazılar yazar. O zaman daha iyi anlarız birbirimizi, şu durumda imkansız.Gaziantep size karşı yüzde 300'le oynayacak tabii. Ligin en kaliteli takımı var karşılarında, ne yapsalardı? Niang'a ve Alex'e karşı verdikleri mücadeleyi onların yarı çapındaki Umut ve Alanzinho'ya mı verselerdi? Komik komik yorumlar. Rakip zorladıkça mücadele gücü de artar. Siz Trabzonspor veya Bursaspor kadar temposuz değilsiniz, siz saldırdıkça rakibin direnci de 2 katına, 3 katına çıkıyor. Bundan daha normal bir şey olamaz. Siz mücadeleden düşseydiniz o golü atamazdınız, düşmediniz ve son dakikada direnci artık kopma noktasına gelen takıma golü attınız.Yaptığınız bu, ortada garip garip mantıklar yürütmelik hiçbir şey yok.
 
Cevap: Başkası için değil, kendiniz için oynayın şerefsizler.”Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar derler ya. Umarım Galatasaray da herhangi bir Anadolu takımı ile şampiyonluk için çekişir yakın gelecekte. Rakip futbolcular Galatasaray karşısında da %300 ile mücadele ederler, maçlardan sonra açıklama yaparlar X için oynadık diye ama X ile oynarken sıradan bir maç oynuyor gibi mücadele verirler. Ligdeki 17 takım rakibinizi şampiyon yapmak için uğraşır, Fenerbahçe ve Beşiktaşlılar da rakibi destekler, federasyona galatasyon denir, bu kadar aleni doğrandığınız bir maçtan sonra kabzımal ve türevi yorumcular çıkıp hakem Galatasaray'ı galip getirmek için uğraştı diye yazılar yazar. O zaman daha iyi anlarız birbirimizi, şu durumda imkansız.

..
 
Üst Alt