Battlefield 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Battlefield 3

Bf3kapak.jpg

Battlefield 3, Battlefield serisinin yeni çıkacak modern konulu video oyunudur. Çıkış tarihi 25 Ekim 2011'dir. Kısaca BF3 olarak adlandırılmaktadır.

04.jpg

Asdf.jpg

Battlefield 3'ün tek oyunculu kısmı 2014 yılında geçecek. Oyun çok oyunculu modun yanı sıra senaryo modunun kooperatif oynanış modunuda içerecek. Kooperatif oynanış modu senaryodan bağımsız olacak ve 2 kişiye destek verecek. Bu modda özel haritalar ve görevler bulunacak. Kooperatif oynanış modunda toplam 10 tane harita bulunacak. Jetler ve yere yatma özelliği (prone), Battlefield 3 ile geri gelecek. Battlefield 3'ün Limited Edition paketi Microsoft Windows ve konsollar için çıkacak. Oyunun PC versiyonundaki çok oyunculu modu 64 oyuncuya kadar destek verirken konsol versiyonu ise en fazla 24 oyuncuya kadar destek verebilecek. Bunun nedeni konsolların yeterli network performansına, cpu/gpu gücüne ve hafızasına sahip olmamasından kaynaklanıyor. Ayrıca Digital Illusions CE'den gelen açıklamaya göre oyunda bolca küfür bulunacak. Bu da oyunun ESRB'de M olarak sınıflanmasına neden olacaktır.

Battlefield 3 için, önceki oyundan 2 kat daha büyük bir ekip çalışıyor. Ayrıca Battlefield 3'de önceki oyuna nazaran her şey yıkılabilecek. Digital Illusions CE'nin yapımcılarından Patrick Bach'dan gelen açıklamaya göre oyun dedicated server desteği de içerecek. Digital Illusions CE'ın genel müdürü Karl Magnus Troddeson oyunun tek kişilik modunun 6-10 saat arası süreceğini açıkladı. Oyunun çok oyunculu kısmında üç tane mod bulunacak. Bunlar: Conquest, Rush ve Team Death Match. Battlefield'in resmi blog sitesi BFBlog'dan yapılan açıklamaya göre oyunda sonradan açılabilecek silah sayısı Battlefield 2'ye göre 10 kat arttırıldı.

Oyun Autolog benzeri bir sistem olan Battlelog ile birlikte gelecek. Bu sistem ile birlikte arkadaş listesini düzenleme, sesli sohbet yapma, takım oluşturma ve diğer arkadaşlarımızın gelişimini izleyebileceğiz. Battlelog sistemi tamamen ücretsiz olarak sunulacak.

Battlefield 3'ün açık betası, Eylül ayına doğru yapılacak. Betaya ilk katılacak oyuncular ise Medal of Honor'un Limited Edition paketini satın alanlar olacak.

Haritalar

Paris, Tahran ve New York oyunun geçeceği mekanlar arasındadır. Metropol ve şehir alanları oyunda çoğunluklu olacak. Ayrıca Digital Illusions CE'den gelen açıklamaya göre Süleymaniye ve Irak Kürdistanı'da oyuna eklenen bölgeler arasında. Kesin olmamakla birlikte Saraybosna, Wake Adası ve Umman'da oyuna eklenen bölgeler arasında.

[video=youtube;NDDfPxF3EFE]https://www.youtube.com/watch?v=NDDfPxF3EFE&feature=player_embedded[/video]

Battlefield 3 için minimum sistem gereksinimleri!

İşletim Sistemi: Windows Vista veya Windows 7

İşlemci: Core 2 Duo 2.0GHz

RAM: 2GB

Grafik kartı: DirectX 10 veya 11 uyumlu Nvidia veya ATI kartı.

Grafik kartı belleği: 512 MB

Sabit disk: disk sürüm için 15 GB veya dijital versiyonu için 10 GB

Battlefield 3 Önerilen sistem gereksinimleri!

İşletim Sistemi: Windows 7 ,64-bit

İşlemci: Quad-core Intel veya AMD işlemci

RAM: 4GB

Ekran kartı: DirectX 11 Nvidia ve AMD ATI kartı, GeForce GTX 460, Radeon Radeon HD 6850

Ekran kartı belleği: 1 GB

Sabit disk: disk sürüm için 15 GB veya dijital versiyonu için 10 GB

Cevap: Battlefield 3

çok güzel bir oyun geliyor.boş zamanları değerlendirmek için iyi bir fırsat.

oyunun geneli süper.hele ilk trailerdaki tırmanma ve sürtünme süper bence.

Arkadaşlarla Battlefield Vietnam oynar büyük helikoptere binip 9 kişi aynı anda paraşütle atlayıp ada baskını düzenlerdik botlara... Ne günlerdi...

FSP oyunların sonu geliyor bence

öldür yürü etap tamamla öldür yürü etap tamamla sıkıcı değil mi sizcede ?

Bu oyun Battlefield Bad Company 3 diye geçmiyor muydu ya ? Herneyse, oyun için Call of Duty serisinin sonunu getirecek olan oyun diyebilirim. Bad Company 2'de ki atmosfer, ses ve grafik harikaydı. Zaten oyun tam bir savaş simulasyonu hani multiplayer oynayanlar bilir takım oyununu zorunlu kılıyor oyun, onun dışında da taktik yapmadan kazanmanız zor oluyor yani gerçek bir savaştaymış gibi hissettiriyor sizlere Call of Duty'de ki gibi direkt hara güre dalarsanız başarılı olamazsınız.

Bu oyun ile artık savaş oyunlarında son noktayı koyacak DICE, merakla bekliyoruz :)

ben sadece videolara göre yorum yapiyorum ama bu oyun su son cikan call of duity dan daha saglam gibi görünüyor.

ben öyle kendi basina silahi alip savasa dalanlari degilde, takim halinde hareket eden savas oyunlari severim, kalabalik ortami severim, taktik yapmayi severim.

dedigim gibi, videolara göre yorum yapmak gerekirse,, ben bu oyunu alirdim.

Bu oyun Battlefield Bad Company 3 diye geçmiyor muydu ya ? Herneyse, oyun için Call of Duty serisinin sonunu getirecek olan oyun diyebilirim. Bad Company 2'de ki atmosfer, ses ve grafik harikaydı. Zaten oyun tam bir savaş simulasyonu hani multiplayer oynayanlar bilir takım oyununu zorunlu kılıyor oyun, onun dışında da taktik yapmadan kazanmanız zor oluyor yani gerçek bir savaştaymış gibi hissettiriyor sizlere Call of Duty'de ki gibi direkt hara güre dalarsanız başarılı olamazsınız.

Bu oyun ile artık savaş oyunlarında son noktayı koyacak DICE, merakla bekliyoruz :)

Bad company ile alakasi yok bunun. Battlefield 1 ile 2'nin devami bu.

Bad company serisi bas edemez Call of Duty ile, DICE'in klasik Battlefield'e dönmesi isabet oldu. Zaten Battlefield fanlari bunu bekliyordu.

Ödüllere bakmak bile yeterli bence.

X-Play (En iyi Shooter)

Digital Trends (En iyi FPS)

Digital Trends (En iyi grafik)

Game Informer (En iyi Shooter)

GameSpy (En iyi FPS)

GameSpy (En iyi grafik)

GameSpy (En iyi ses)

GameSpy (En iyi multiplayer)

Machinima (En iyi Shooter)

1UP.com (En iyi PC oyunu)

1UP.com (En iyi Shooter)

Big Picture Big Sound (En iyi oyun)

Shortlist (UK) (En iyi oyun)

Zoo (UK) (Şovun en iyisi)

Jeuxvideo.com (France) (En iyi PC oyunu)

Spaziogames.it (Italy) (En iyi Shooter)

Spaziogames.it (Italy) (En iyi multiplayer)

Meristation (Spain) (En iyi PC oyunu)

Realidad 2.0 (Spain) (En iyi Shooter)

Realidad 2.0 (Spain) (En iyi grafik)

FPS Guru (En iyi multiplayer)

zaten Battlefield serisi sana savaş hissindeymiş izlenimi veriyor.ama ben COD da o hissi alamıyorum ve her 2 oyunu oynayan çoğu kişi bunu diyor

zaten Battlefield serisi sana savaş hissindeymiş izlenimi veriyor.ama ben COD da o hissi alamıyorum ve her 2 oyunu oynayan çoğu kişi bunu diyor

Battlefield simulasyon, Call of Duty ise arcade oyundur. Battlefield daha gerçekçidir, dediğin gibi savaştaymış hissi verir fakat tam tersi Call of Duty klasik aksiyon oyunu gibidir eğlenceye yöneliktir yani.

Battlefield 2 bile süper bir oyundu çok sarıyodu 3 nasıl olcak bakalım Battlefield serisi kesinlikle COD serisinden iyi bir oyun. Bir arkadaş demiş FSP oyunlarının sonu geliyor görev yap bölüm tamamla sıkıcı şeyler diye ama Battlefield serisi COD gibi görev oyunu değil map ler de takım kurup savaşıyorsun, yeri geliyor tank sürüyorsun, yeri geliyor uçak uçuruyorsun, uçaksavar bataryası ile uçak vuruyorsun çok zevkli bir oyun online oynayış sistemi de çok gelişmiş rütbeler unlock silahlar var orduda bir sürü sınıflar oluyor tabip sınıfı, techizat sınıfı, anti tank sınıfı, özel kuvvetler, assault, sniper sınıfı falan hepsinin de silahları ayrı herşey var oyunda kısacası savaş simülasyonu Batlefield. Zaten ARMA ve Battlefield en iyi 2 savaş simülasyonu olarak gösteriliyor. Halen Battlefield 2 oynuyorum ben forumda oynayan varsa kapışabiliriz :)

sistemi süper battlefieldin ama bad company bi o kadar berbattı bence savaş türü oyunlar böyle olmalı call of dutyin mantığı berbat...

Üst Alt