BBL 5.Hafta | Galatasaray 74 - 72 Fenerbahçe Ülker | Her Sene böyle.. - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

BBL 5.Hafta | Galatasaray 74 - 72 Fenerbahçe Ülker | Her Sene böyle..

Cevap: BBL 5.Hafta | Galatasaray - Fenerbahçe Ülker |15 Kasım| 19.00 | Herkes Abdi İp

Salon içine bilet alcamda salona girerken özel bir yerden mi giriş yapılıyor yoksa tribünden mi gircem?

salon içine almayı düsünüodum bnde pota arkası kalmış saha içinden :S Olsun her yer dolsun da biz girmesek de olur yeterki feneve koyalım ...

Cevap: BBL 5.Hafta | Galatasaray - Fenerbahçe Ülker |15 Kasım| 19.00 | Herkes Abdi İp

Galatasaray Taraftarı Derbiye Yoğun İlgi Gösteriyor

Galatasaray Cafe Crown'un, 15 Kasım Pazar günü, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynayacağı Fenerbahçe Ülker maçına taraftarlar yoğun ilgi gösteriyor.

Önemli derbi mücadelesinde, Galatasaray taraftarlarının biletlere yoğun ilgi gösterdiği ve biletlerin tükenmekte olduğu belirtiliyor. Galatasaray Cafe Crown Menajeri Mert Uyguç, Fenerbahçe Ülker maçı öncesi sitemize açıklamalarda bulundu.

Uyguç, "Pazar günü Fenerbahçe Ülker ile önemli bir müsabaka oynayacağız. Bu maçın sıradan bir lig maçının dışında özel bir önem taşıdığının takım olarak farkındayız. Bütün motivasyonumuzu galip gelmek üzerine kuruyoruz. Sporcularımız ve teknik heyetimiz maça en iyi şekilde hazırlanarak, iyi bir oyunun sonunda galip gelmek istiyorlar. Tarafatarlarımız da bu müsabakaya yoğun ilgi gösteriyorlar. Onlar için de bu müsabakanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve bu durum bizi daha fazla motive ediyor. Taraftarlarımızın, hafta başından bu yana gösterdiği ilgiden çok memnunuz ve onlara teşekkür ediyoruz. İçinde 12.000 Galatasaraylının olduğu bir salon görmeyeli çok uzun zaman oldu, ben bu görüntüyü çok özledim, öyle anlaşılıyor ki taraftarlarımız da özlemiş. İnanıyorum ki Pazar günü derbiden galip ayrılarak onlara hak ettikleri sevinci yaşatacağız" şeklinde konuştu.

Abdi İpekçi'de o gün taraftar rekorunu kıracağız inşallah.

Haydi arkadaşlar ilgi . Ben 5'te dershaneden çıkıp gidecem, ilgi , ilgi.

SOn 2 maçımızda müthiş taraftarımızın desteğiyle elleri boş göndermiştik.3 olacak 3.

Biletlere yoğun ilgi varmış..

Bu maçı mutlaka almamız lazım futboldaki hırsımızı bari burada çıkaralım.

Üst üste 3.galibiyet olacak inşallah.

Aldım bende biletimi.Geleneği sürdürelim...

Saha içi ile tribün arasında ne fark oluyor?

Saha içi adı üstünde sahaya çok yakın olan yer

Tribün ise pota arkası ve diğer bölümler diye biliyorum

Saha içi en mantıklısı ama ordada bazen basketbolcular akrabalarını getirdiği için sıkıntı oluyor

hesap kesilicek galıba bu hafta futbolun

Bileti bende aldim diyebilirim arkadas alacak pazar gunu heriki mactada salonda olacagim

ama derbi gorusumce fena olacak

hesap kesilicek galıba bu hafta futbolun

Ayrı tutmak lazım branşları.Meydana gelebilecek olaylar basket takımımız için kötü olur sadece.Dikkatli olmak lazım.

Ayrıca basketbolda salon boşaltılıp maç devam ediyor.Bunun bilincinde olup takımı destek,rakibe baskı olmalı.(Abdi İpekçi'de ne kadar olabilecekse :rolleyes:)

Dev derbinin şifreleri

5.haftanın kapanış maçında iki ezeli rakip Galatasaray Cafe Crown ile Fenerbahçe Ülker, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda mücadele edecek. 5.haftaya Sarı Lacivertliler 3 galibiyet ve 1 yenilgi ile 5. sırada girerken, Sarı Kırmızılılar ise bu maç öncesine kadar oynadığı 4 maçtan 2 galibiyet ve 2 mağlubiyet yakaladı. Galatasaray Cafe Crown, 5.hafta öncesi 7. sırada bulunuyor.

Ev sahibi Galatsaray Cafe Crown, Beko Basketbol Ligi'nin ilk haftasında Oyak Renault'u 68-63'lük skorla mağlup etti. Ligin ikinci haftasında deplasmanda Antalya ekibi Kepez Belediyesi ile karşılaşan Sarı Kırmızılılar, rakibine de 74-63 ile kaybetti. Üçüncü hafta yeniden kendi seyircisi önüne çıkan Galatasaray Cafe Crown'ın rakibi bu kez Zonguldak temsilcisi Erdemir'di. Normal süresi 78-78 eşitlikle tamamlanan karşılaşmayı 98-89 ile kazanan Sarı Kırmızılılar, bir hafta sonra bu kez Bandırma deplasmanında uzatmaya giden Banvit mücadelesinde rakibine 79-77'lik skorla yenildi.

Fenerbahçe Ülker, Beko Basketbol Ligi'ne Abdi İpekçi Spor Salonu'nda 75-67'lik skorla aldığı Kepez Belediyesi galibiyetiyle başladı. İkinci hafta deplasmanda Erdemir ile karşılaşan Sarı Lacivertliler, normal süresi 80-80 biten maçta rakibini 101-93 ile geçmeyi başardı. Banvit'i konuk ettiği üçüncü haftada Bandırma temsilcisini 81-63 ile mağlup eden Fenerbahçe Ülker, geçtiğimiz hafta ise Efes Pilsen'e 80-67'lik skorla kaybetti.

Galatasaray Cafe Crown'da ABD'li oyun kurucu Darius Washington, 4 karşılaşmada 17.5 sayı- 3.5 ribaund- 4.3 asist ortalamaları yakalarken, Simas Jasaitis ise 3 maç sonunda 15.3 sayı- 4.7 ribaund- 1.3 asist rakamları elde etti. Sarı Kırmızılılarda ayrıca Radoslav Rancik 12.2 sayı- 6.5 ribaund ile oynarken, Michael Wilkinson 9.5 sayı- 4.0 ribaund, Cemal Nalga da 8.5 sayı- 2.8 ribaund- 2.8 asist ortalamaları yakaladı.

Fenerbahçe Ülker'de ABD'li oyun kurucu Lynn Greer geride kalan 4 maç sonunda 15.7 sayı- 2.0 ribaund- 2.5 asist ile oynarken, Emir Preldzic 11.6 sayı- 6.0 ribaund- 2.7 asist ve Tarence Kinsey de 9.7 sayı- 5.3 ribaund rakamları elde etti. Sarı Lacivertlilerde bu isimlerin dışında Ömer Aşık 9.0 sayı- 6.3 ribaund, Ömer Onan ile Oğuz Savaş da 8.7 sayı ortalamaları yakaladı.

Galatasaray Cafe Crown antrenörü Okan Çevik, Fenerbahçe Ülker derbisi ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, "Sonuçta bu karşılaşmanın Galatasaray camiası açısından ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle de hazırlıklarımızı yapıyoruz. Seyirci avantajımızı da kullanmak istiyoruz. Yeni kurulan bir takım olmamıza rağmen mücadele ve basketbol seviyemiz her geçen gün yükseliyor. Takım içerisinde rolleri oturtmak zaman alıyor. Kaldı ki sezon başından bu yana sakatlık ve Milli takımlardaki oyuncular nedeniyle tam kadro çalışamadık. Kepez Belediyesi maçından bu yana tam kadro durumdayız. Bu nedenle zamana ihtiyacımız var. Zorlu Banvit deplasmanında ufak nüanslarla maçı kaybettik. Deplasman karşılaşmalarının zorlu olduğunu bildiğimiz için evimizdeki bütün maçları kazanmak istiyoruz. Futbol maçlarının da olmadığı bir haftada herkesin bu maçı izleyeceğinin bilincindeyiz. Abdi İpekçi Spor Salonu'nun dolacağına inanıyorum" dedi.

Fenerbahçe Ülker Şube Sorumlusu Nedim Karakaş, deplasmanda oynayacakları Galatasaray Cafe Crown mücadelesine değinirken, "Herşeyden önce Fenerbahçe ile Galatasaray'ın büyüklüklerine yakışan bir mücadele olacağına inanıyorum. Her branşta olduğu gibi basketbolda da rakibimizi yenme arzusundayız. Biz bu hafta Galatasaray'a misafir olacağız. Amacımız bu deplasman maçından iyi sonuçla dönmek olacak. Futbol karşılaşmalarının olmadığı bir haftaya bu maçın denk gelmesi de basketbolu ön plana çıkartacaktır. Gerginlikten uzak bir maç olmasını diliyorum. Ayrıca biz diğer takımlardan geride geliyoruz. Beklenmedik şansızlıklar yaşadık. Mirsad Türkcan'ın sakatlığı, Willie Solomon'un ilişkisinin kesilmesi ve Emir Preldzic'in de hastalanması bizim beklediğimiz basketbolun oynanmasına izin vermedi. Ama biz bunların üstesinden geleceğiz. Montepaschi Siena maçındaki oyunumuz da son derece başarılıydı" açıklamasında bulundu.

Kaynak: TBF

Basketbol da futbol kadar şiddete izin verilmez sahaya 2 şişe atın anons bir dahakine salon boşaltılır buda bizim aleyimize olur.Oyuncularımızın bize ihtiyacı var biz kötülüğe kötülükle karşılık vermeyelim.Asıl o zaman anlasınlar büyüklük nasıl olurmuş.

Üst Alt