Bedelli Askerlik - Sayfa 151 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bedelli Askerlik

Yan takımımızda Serdar Aziz vardı bizim :D Hep eşofmanlaydı adam..

Bizim takımda ise Okan Derici, Umut Kaya(kaleci), Bekir yılmaz vardı.

2 Sene önce başlık açtığımda bedelliye bile itiraz eden liboşlar vardı :( ne oldu gidenler dönmedi mi ;) yaa herkes yapıyor bu kadar korkmayın o kadar korktunuz da ne oldu ;)

Ankara Mamak'ta yaptım. 20 Aralık'ta terhis oldum. Söyleyebileceğim tek şey, sivil hayatın 18 günü ile, askerliğin 18 günü kesinlikle aynı süre olamaz. Oranın 18 günü, 3 aya eşit.

Ben de Ağustos'ta Mamak'taydım. Kışı serttir muhtemelen ama gördüğüm kadarıyla orası yine tatil köyü gibi kalıyor diğer yerlere göre. Hele 2. taburdaysan değme keyfine :D

Askere gittim komutan usakligindan küfürden eziyetten boş yere omur harcamaktan başka bir şey değil. Gerçekten askerlik olsa gam yemem.
Vatan milletle alakası yok.
Bedelliye gitmeyenin aklına şaşarım
Profesyonel askerlik olmalı yerleşik düzen maaşlı personel.
Mazallah savaş çıksa ördek misali teker teker avlanirdik. Hele bazıları ana babası kız gibi yetiştirmiş üstüne titremiş resmen hayattan bıktırıyorlar psikolojileri perişan oluyordu.

Valla sorma ya ikinci günün öğleninde ilk günün sabahında yaşadığım bir olayı anımsamaya çalışırken sanki aradan 4 gün geçmiş gibi hissetmiştim, günden maksimum verim alınınca herhalde bünye alışık olmadığından zaman bükülüyor. 3 gün filan kalınca o sürede bile şafak sıkıştırdı harbi bunu uzun dönem yapan adamların kafayı kırması çok normal, bu Belhanda aşığı Can'ı engellemiştim ama asker olduğunu duyunca engeli kaldırdım, hareketinin izahı var çünkü.

Hahaha Rez alalım 2020 yılın mesajı adaylarından..

15bin verdik devletimize destek olduk gidip 6 ay boş boş oturup devlete yük olmadık 👍🏻👍🏻

Ben 18 bin verip 1 gün askerlik yapmadım.. Senin mantığına göre devlete daha da faydalıyım 20 gün bile yük olmadım..

Maddi durumu yaşı vs elvermesine rağmen paşa paşa askere gidenin alnından öperim.. Diğer türlü yapılan yorumlar havada kalır.. O an adama bedelli vurmamış veya durumu yokmuş mecbur gitmiş askere vatan millet Sakarya modunda olması normal..
Bedelli askerlik adaletsiz bir sistem olsa da gerekliydi.. Şu an işsiz güçsüz binlerce genç hayal edemeyecekleri maaşlara profesyonel ordu sistemine dahil oluyor.. Ve bunun için zorlama yok hatta millet torpil arıyor.. Çok var tanıdığım esrar içip de şu an uzman çavuşluğa başlayan. . Aldıkları ücrete zerre lafım yok bu arada neticede kelle koltukta geziyorsun ama bir yerde kendilerini kurtardılar bu bilinmezler ülkesinde...

Ben 18 bin verip 1 gün askerlik yapmadım.. Senin mantığına göre devlete daha da faydalıyım 20 gün bile yük olmadım..

Maddi durumu yaşı vs elvermesine rağmen paşa paşa askere gidenin alnından öperim.. Diğer türlü yapılan yorumlar havada kalır.. O an adama bedelli vurmamış veya durumu yokmuş mecbur gitmiş askere vatan millet Sakarya modunda olması normal..
Bedelli askerlik adaletsiz bir sistem olsa da gerekliydi.. Şu an işsiz güçsüz binlerce genç hayal edemeyecekleri maaşlara profesyonel ordu sistemine dahil oluyor.. Ve bunun için zorlama yok hatta millet torpil arıyor.. Çok var tanıdığım esrar içip de şu an uzman çavuşluğa başlayan. . Aldıkları ücrete zerre lafım yok bu arada neticede kelle koltukta geziyorsun ama bir yerde kendilerini kurtardılar bu bilinmezler ülkesinde...
şaka yaptım yav

18 günde 1 askerin maliyeti 3 bin tl devlete, öğrendiğimiz şey de ne olursan olsun mevkin farketmez rütbeliler senden üstün ona göre
Umarım bu bilgiyi hiçbir zaman kullanmak zorunda kalmazsın ama emir-komuta zinciri bir savaşta en kritik unsur.
100 yıl önce merminiz yoksa süngünüz var denildi ve bile bile şehadete gitti insanlar. Bugün bunu sağlamak çok çok zor.
18 gün bunu öğretmek için yeterli bir süre. Kişinin içinde bazı manevi duygular yoksa zaten 18 yıl bile yetmez. Bence kişiye ve devlete maliyeti ne olursa olsun doğru bir uygulama.

Umarım bu bilgiyi hiçbir zaman kullanmak zorunda kalmazsın ama emir-komuta zinciri bir savaşta en kritik unsur.
100 yıl önce merminiz yoksa süngünüz var denildi ve bile bile şehadete gitti insanlar. Bugün bunu sağlamak çok çok zor.
18 gün bunu öğretmek için yeterli bir süre. Kişinin içinde bazı manevi duygular yoksa zaten 18 yıl bile yetmez. Bence kişiye ve devlete maliyeti ne olursa olsun doğru bir uygulama.

100 yıl önce farklı şimdi farklı

Üst Alt