Bedelli Askerlik - Sayfa 152 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bedelli Askerlik

Ben de Ağustos'ta Mamak'taydım. Kışı serttir muhtemelen ama gördüğüm kadarıyla orası yine tatil köyü gibi kalıyor diğer yerlere göre. Hele 2. taburdaysan değme keyfine :D
1. Tabur 3.Bölükteydim ben. Gayet rahattı valla. Askerlik şartlarına göre düşünürsen, baya baya tatildi. Tek sıkıntı, sağlık hizmeti diye bir şey yok. Hastalanan kaderine terk ediliyor adeta. Ki hastalanmayan da yoktu zaten o ayazda, salgında.

1. Tabur 3.Bölükteydim ben. Gayet rahattı valla. Askerlik şartlarına göre düşünürsen, baya baya tatildi. Tek sıkıntı, sağlık hizmeti diye bir şey yok. Hastalanan kaderine terk ediliyor adeta. Ki hastalanmayan da yoktu zaten o ayazda, salgında.

Bizde yazın bile herkes hasta olmuştu neredeyse. Koğuştan biri öksürse yetiyor. Ben revire bile çıkmadım. Gerçekten hasta olanlara bile bakmaya zaman yetmiyor. Onun dışında mırın kırın yapanlara da uğraşmamak için sevk veriyorlardı sürekli :D Bol bol bağışıklık kuvvetlendirici, pastil, nurofen, ibucold vs. götürmek gerekiyor. Hastalığın ilerlemezse zaten ortam çok rahat. Hiçbir şeye kafa yormana gerek yok. Her şey senin için önceden düşünülmüş. :asd: Gel diyorlar geliyorsun, git diyorlar gidiyorsun. Bol bol boş vaktin oluyor. Acayip makara insanlarla tanışıyorsun vs. Sivilde yoğun iş temposunda olana tatil gibi gelir :D

Aklı olan verir 30'u 6 ay gitmez o kadar diyeyimxd Gerçi gittiğiniz yere göre de değişiyor heralde. 20 günde hayattan soğuttular, anlatsam dinlerken daralır insan tutar tarafı yok. Şimdi 20 gün xd yazan çıkacak da yazın ortasında gidin de görün bakalım.

Üst Alt