Bedelli Askerlik - Sayfa 153 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bedelli Askerlik

Askerlik yapan gençlerimiz olmasa, paşalara kim uşaklık edecek.Her sabah çiçeklerini sulamadan önce çiçeklerin başında tekmil emri veren paşa gördüm.Kimse zorunlu askerliği burada göklere çıkarmasın.Uzun dönem askere giden genç kardeşlerimize Allah sabır versin. Milleti de bedelli yapmış kısa yapmış diyerek vatan millet sakarya mevzusuna girmeyin.Uzun dönem askere gidenlerin askerde neler yaptıklarını gördük.Vatan a çok faydası dokunuyor zaten malatyada kastamonuda izmir de patates soyan elemanların.

İşin adaletsiz durumu ise ayrı bi olay.Jeopolitik olarak madem sıkıntılı bi bölgedeyiz. 1 ay eğitim vermiyor musun acemi zaten. Acemilikten sonra adamı sofor yapıyorsun.Patates soyduruyorsun.Gerçi artık patates soyma kalmamıştır.Hangarda yatan tankları temizletiyorsun vs. Bırak bunlara ayrı eleman tut paralı. Her genç 1 ay askerlik yapsın tek tip.Böylelikle eşitliği sağla.

Benim şuan banka hesabımda -1800 tl para var.Ama bedelli için 50k borcun altına bile girerim.Yine de yapmam uzun dönem.

Askerlik uzun ya da kısa veyahut bedelli olmamalı. İşin adaletsiz kısmı burada, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşın herbiri aynı haklara sahip olmalıdır. Parası olmayan adam gidip bu ülkeye her konuda hizmet ediyorsa parası olanda aynı koşullarda hizmet etmelidir. Herkes patates soymayı, çiçek sulamayı, komutanlara hizmetten bahsetmiş, kimse hudutta nöbet tutmayı, karın içinde uyanıp üstüne yağan kardan dolayı hergün öldüm mü diye uyanmayı, kendi bir ölecekken annesinin hergün öldüğünden bahsetmemiş. Zap suyunda önünde yürüyen arkadaşını bile göremeden heran mayına basar mıyım konusunu bile açmamış. 20 yaşında askere gidip mayına basarak 2 bacağını kaybetmiş arkadaşım var, o dönem parası olsaydı o da sapasağlam geri dönecekti. Vatan borcu parası olana da olmayana da aynı olmalı. Yoksa sen az yaptın ben çok yaptım muhabbeti değil. Bir hak varsa herkese hak olmalıdır.

Askerlik uzun ya da kısa veyahut bedelli olmamalı. İşin adaletsiz kısmı burada, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşın herbiri aynı haklara sahip olmalıdır. Parası olmayan adam gidip bu ülkeye her konuda hizmet ediyorsa parası olanda aynı koşullarda hizmet etmelidir. Herkes patates soymayı, çiçek sulamayı, komutanlara hizmetten bahsetmiş, kimse hudutta nöbet tutmayı, karın içinde uyanıp üstüne yağan kardan dolayı hergün öldüm mü diye uyanmayı, kendi bir ölecekken annesinin hergün öldüğünden bahsetmemiş. Zap suyunda önünde yürüyen arkadaşını bile göremeden heran mayına basar mıyım konusunu bile açmamış. 20 yaşında askere gidip mayına basarak 2 bacağını kaybetmiş arkadaşım var, o dönem parası olsaydı o da sapasağlam geri dönecekti. Vatan borcu parası olana da olmayana da aynı olmalı. Yoksa sen az yaptın ben çok yaptım muhabbeti değil. Bir hak varsa herkese hak olmalıdır.

Ayakta alkışladım renktaş.

kısa dönem yaptım yeni foçada acemilikte ordaydı kalan süreyide orda yaptım.153 gün boyunca.Samimi söylüyorum gerçekten pisuvara sıçanıda gördüm.Korkudan altına sıçanıda.Türkçe bilmeyenide ,RDM sorumlusuydum bide, eroinmanıda gördüm orda,vücudunda ütü gezdirenide,Korkudan intihar edenide ve sürekli tuvaletlerin tıkanmasının nedeninin herifin götünü taşa silmesi yüzünden olduğununda.Varsa paranız bedelli yapın

kısa dönem yaptım yeni foçada acemilikte ordaydı kalan süreyide orda yaptım.153 gün boyunca.Samimi söylüyorum gerçekten pisuvara sıçanıda gördüm.Korkudan altına sıçanıda.Türkçe bilmeyenide ,RDM sorumlusuydum bide, eroinmanıda gördüm orda,vücudunda ütü gezdirenide,Korkudan intihar edenide ve sürekli tuvaletlerin tıkanmasının nedeninin herifin götünü taşa silmesi yüzünden olduğununda.Varsa paranız bedelli yapın
okurken çıldırdım
de da ayrımını 1 kere yapsaydın be akın sayman

Kısa dönem,bedelli yapmak zorunlu veya keyfi seçim olabilir.Bedelliyi son zamanlarda yorumlardan okuyoruz fakat kısa dönem seçilirse nasıl bir askerlik geçireceğin tamamen şansa bağlı.Urfa'da bir köyde askerlik yaptım kanımca çok sıkıcı zorlu geçti ama terhis belgesini alıp diğer bölgelere düşen arkadaşlarımı dinledikten sonra tatil yapmışım dedim resmen.

Üst Alt