Bedelli Askerlik - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bedelli Askerlik

Yoo benim ile aynı yaştasın, bu yüzden böyle bir ifadeyi çok sığ buldum.

Ben 16 yaşında Annemin kanser hastalığını yaşadım, 30 yaşında Baba oldum, çocuğum engelli ve bu engelinin sebep olduğu bir sürü zorluk ile mücadele ediyoruz.

Onun öncesinde üç sefer Anne karnında kaybettik. Bu yakınlarda bir çocuğumuzu daha anne karnında kaybettik.

Bunlar bir çırpıda aklıma gelen ve yükü en ağar olanlar, daha neler neler var.

sn dostum, basiniz sagolsun

Ne diye o zaman itiraz ettin anlamadım? Sen zaten hem hayat tecrübesine sahipsin hem benimle yaşıtsın hem de askere gitmişsin...Cidden neye itiraz ettiğini anlamadım???
İtirazım şuna, senin dediğin gibi Askerlik birini adam falan yapmıyor, Askerlik yapma ile adam olunmuyor. Bugüne kadar edindiğim tecrübeler ile bunun içi boş bir ifade olduğunu gördüm.

İnsanları hayatlarının kısa bir dönemi ile ilgili değerlendirmiş oluyorsunuz. Oysa Askere gittiği halde çoluğunu çocuğunu yüz üstü bırakan, çoluğunun çocuğunun rızkını kumara harcayan ve bilumum haltlar yiyen bir sürü insan tanıyorum.

hijyenik bir ortam mi
Hiç değil...Günlük hayatta hiç düşünmeden yaptığın en rahat şey bile orada dert işte o zaman yaşadığını anlıyorsun...Dolabın kiliti, ibriğin ucu, ranzanın altında yatan adamın ahlakı, kavgada yediğin yumruğun sızısı, soğuğun yakması, bir parça ekmeği alıp bahçede ıslatması, elalemin önünde küfür yeyip tekmil vermesi, irlanda masası, italyan çukuru ve daha nicesi...Muazzam şeyler anlatılmaz yaşanır mutlaka git hayat sonrasında daha kolay olacak...

hijyenik bir ortam mi

Asteğmen bir arkadaşım seyyar tuvalet kurdurup koca bir bölüğe tuvaletini nasıl yapmaları gerektiğini anlattığını söylemişti. Ayrıca bizzat şahit olduğum bir olay bacak kadar bir astsubay çavuş emrindeki takımın her cuma temizlik denetlemesinde etek traşlarını da kontrol ederdi.

Hijyen akıyor yani.

Hiç değil...Günlük hayatta hiç düşünmeden yaptığın en rahat şey bile orada dert işte o zaman yaşadığını anlıyorsun...Dolabın kiliti, ibriğin ucu, ranzanın altında yatan adamın ahlakı, kavgada yediğin yumruğun sızısı, soğuğun yakması, bir parça ekmeği alıp bahçede ıslatması, elalemin önünde küfür yeyip tekmil vermesi, irlanda masası, italyan çukuru ve daha nicesi...Muazzam şeyler anlatılmaz yaşanır mutlaka git hayat sonrasında daha kolay olacak...

pisuvara duvara zican adamlari gorup hayattan sogumakla hayat nasil kolaylasacak ustad

İtirazım şuna, senin dediğin gibi Askerlik birini adam falan yapmıyor, Askerlik yapma ile adam olunmuyor. Bugüne kadar edindiğim tecrübeler ile bunun içi boş bir ifade olduğunu gördüm.

İnsanları hayatlarının kısa bir dönemi ile ilgili değerlendirmiş oluyorsunuz. Oysa Askere gittiği halde çoluğunu çocuğunu yüz üstü bırakan, çoluğunun çocuğunun rızkını kumara harcayan ve bilumum haltlar yiyen bir sürü insan tanıyorum.
İyi de sen zaten hayat tecrübesi sahibiymişsin onu diyorum itirazın mesnetsiz senin benim tecrübeme sahip olmayanlar için dedim ya askerlik bir fırsat hayat tecrübesi edinmek için...

İyi de sen zaten hayat tecrübesi sahibiymişsin onu diyorum itirazın mesnetsiz senin benim tecrübeme sahip olmayanlar için dedim ya askerlik bir fırsat hayat tecrübesi edinmek için...
Uğur biraz kendi yazdıklarını takip etmen gerekir. Benim itirazım yazmış olduğun tam olarak adam olmak için lafına. Askerlikte tam olarak adam olmayı bırak, adam olma ile uzaktan yakından ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

Bunun en güzel örneği askerlik yaptığı halde en Adam olunması gereken konuda, ailesine, çoluğuna çocuğuna sahip çıkma, çoluğunun çocuğunun rızkını kumar gibi illete gömmeme gibi mevzularda fena halde sınıfta kalan bir sürü insan tanıyorum.

Yine keza itirazım hayat tecrübesi konusuna. Hayatın için gerekli hiçbir haltı kattığını görmedim.

Askerlik insanlari gercekten adam etse ülkeyi bok götürmez. Böyle cig bir düsünce mi olur Allah askina.

Hayata dair önemli seyler kattigini da düsünmüyorum ben. Olsa olsa cok kücük nüanslar olur ancak bana göre.

Neyse ben bedelli askerlige kesinlikle evet diyorum.

Üst Alt