Bedelli Askerlik - Sayfa 150 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bedelli Askerlik

Mahkumların yedikleri yemek bile ailesinden kesiliyor..Ailenin durumu yok vesaire vesaire bizi ilgilendirmez diyorlar..

Genç arkadaşlara tavsiyemdir
Yaptığınız her hareketi ölçüp biçin,
Trafikte sinirlenmeyin
Biri size kötü bişey de söylese basın gidin.
Asla şiddete meyletmeyin.
Pislik insanlar bitmeyecektir
Agrasif bi kişiliğiniz varsa bunu törpülemek için kitaplar okuyun.Düzeldiğinizi göreceksiniz zamanla
Not: Zamanında çok olay yaşamış ve pişman olan bir abiniz
Evet oyle abı ıcerdekı cok adamla konustum , dısarı bır cıkayım bırı bana yumruk atsın nıye vurdun demem bile,kalkıp giderim diyor coguu..unutamyın 5 dakika erkeklik içeride 15 yıl KARILIK yaptırır..

Nerede nasil yapacagina bağlı. Tankci misin piyade misin komando musun mesela... Ben piyadeyim ve hudutcuyum su an guneydoguda sinirda sifirdayim. Burada rahat yapamazsın ama edirne olur artvin olur amasya bedelli egitim birligi olur kibris olur oralarda rahat edersin... Çok zorlandigim zamanlar oldu karar verme mercii sensin bi saldiri vs oluyor bütün herkes iki dudağının arasindan cikan soze bakiyor gercekten kolay degil. Bazen günde 2 saat uykuya sukrediyorum

—————————
Yasama, Yürütme, BELHANDA!
Benim de korkum doğuya gitmek açıkçası. Eğitim birliğim İzmir gaziemir ulaştırma okulu çıktı sonrası ne olacak bilmiyorum ordan genellikle doğuya gidiliyor diyorlar

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nerede nasil yapacagina bağlı. Tankci misin piyade misin komando musun mesela... Ben piyadeyim ve hudutcuyum su an guneydoguda sinirda sifirdayim. Burada rahat yapamazsın ama edirne olur artvin olur amasya bedelli egitim birligi olur kibris olur oralarda rahat edersin... Çok zorlandigim zamanlar oldu karar verme mercii sensin bi saldiri vs oluyor bütün herkes iki dudağının arasindan cikan soze bakiyor gercekten kolay degil. Bazen günde 2 saat uykuya sukrediyorum

—————————
İşiniz zor, hakkınız ödenmez. allah ayağınıza taş değdirmesin.

—————————
hayırlı teskereler belhandaş
sağ salim dönersin inş

Askerligin bedeli parayla olculemez

Issiz genclere
Militarist olup militan olmayanlara
Milliyetciligi ayaklar altina alanlara
Duzensiz askerlere
Duzenli komutanlarina
Isini sevmeyenlere
Ne yaptigini bile bilmeyenlere
Ve biliyormus gibi yapanlara

Bedelini sorabilirsiniz, onlar degerlere deger bicmeyi iyi bilir

Aidiyet duygusundan yoksun bir toplum vatan icin degil vatana bicilen deger icin asker olur

Keske askerlik de her sey gibi eskisi kadar saf olsaydi

Malesef askerlik çok çok uzun zamandır paşaların uşaklığından başka bişey değil.Çiçeğe tekmil veren postacılar gördü gözlerim. 100bin lira olsa bile borca girilip yapılır.
Gaza gelip 6 ay giden adam 2.gün keşke 100 bin verseydim de burda bu kadar kalmasaydım diyecektir.

Doğuda görev yapan askerleri bilemem.Orasının kafası başka.Yaşamadım ama vatan millet duygularının yoğun yaşandıgını düşünüyorum.Oralarda askerlik yapmış birileriyle bedelli askerlik konusmaktan utanırım.Ama şartlar durumlar buralara geldi.

Ben zamanında iyi yapmışım valla 18 bini verince paşam gidebilirsin demişti. Hem para verip hem de askere alıyorlar şimdi.

Hayırlı tezkereler olsun herkese. ( evet tezkere ''-z'' ile )

—————————
Ooo baştacı üstat hürmetler...

Askerligin bedeli parayla olculemez

Issiz genclere
Militarist olup militan olmayanlara
Milliyetciligi ayaklar altina alanlara
Duzensiz askerlere
Duzenli komutanlarina
Isini sevmeyenlere
Ne yaptigini bile bilmeyenlere
Ve biliyormus gibi yapanlara

Bedelini sorabilirsiniz, onlar degerlere deger bicmeyi iyi bilir

Aidiyet duygusundan yoksun bir toplum vatan icin degil vatana bicilen deger icin asker olur

Keske askerlik de her sey gibi eskisi kadar saf olsaydi
Ulan yaş aldıkça aklın başına mı geliyor nedir :(

Askerligimi cezaevinde yaptım 12 ay binbir türlü hikaye dinledim şunu anladım hicbirsey hickimse özgürlügünden onemlı degil , hayatın acı tarafını gördüm biz ne kücük sorunları dert ediyormusuz kendimize ve su lafta kesınlıkle yalan orda ekmek elden su golden lafı Elektrık , su vs herseyın parası mahkumdan kesılıyor parası olmayanda calıstırılıyor ne ıs olursa artık.. Askerligim cok iyi gecti nerdeyse uyumaya zaman bulamıyorduk adlıyeden vs hep aksam 9-10 gibi geliyorduk , millet taburdan cıkmayı ıster bız tabura girmek istiyorduk hep dısarıdaydık cunku hastane,yargıtay,adliye,sevk,cenaze gorevı vs.... Tam 27 sehir gezdim farklı farklı mahkum sevkinden ve suda bır gercekki ne lise ne uni ne baska birsey hicbiri Asker arkadaslıgı gibi gercekten olmuyor heryıl bulusuyoruz.Size tavsiyem bence gidin yapın zaten 6 aya düştü o ortamı yasamak pahabıcılemez hayatınızın her donemınde anlatacagınız hıkayeler olacak :)
Askeri hapishanelerimiz dünyanın en kötüleriydi ciddiyim... Kasımpaşa, Temeltepe bunlar zamanında tavuskuşlarıyla korunan taş değirmenli duvarlarında salip olan yapılardı. 2010 referandumundan önce askeri yargıtay bağımsızdı. Yüzlerce kişinin akibeti bilinmiyor zira kanun gereği ailelere avukatlara bilgi verme zorunluğu görüşme durumları yoktu AİHM böyle davalarla doluydu... Eski güzel Türkiye... şimdi GATA bile GATA değil hep liboş fettoşçular yüzünden oldu :(

Ankara Mamak'ta yaptım. 20 Aralık'ta terhis oldum. Söyleyebileceğim tek şey, sivil hayatın 18 günü ile, askerliğin 18 günü kesinlikle aynı süre olamaz. Oranın 18 günü, 3 aya eşit.
Valla sorma ya ikinci günün öğleninde ilk günün sabahında yaşadığım bir olayı anımsamaya çalışırken sanki aradan 4 gün geçmiş gibi hissetmiştim, günden maksimum verim alınınca herhalde bünye alışık olmadığından zaman bükülüyor. 3 gün filan kalınca o sürede bile şafak sıkıştırdı harbi bunu uzun dönem yapan adamların kafayı kırması çok normal, bu Belhanda aşığı Can'ı engellemiştim ama asker olduğunu duyunca engeli kaldırdım, hareketinin izahı var çünkü.

Valla sorma ya ikinci günün öğleninde ilk günün sabahında yaşadığım bir olayı anımsamaya çalışırken sanki aradan 4 gün geçmiş gibi hissetmiştim, günden maksimum verim alınınca herhalde bünye alışık olmadığından zaman bükülüyor. 3 gün filan kalınca o sürede bile şafak sıkıştırdı harbi bunu uzun dönem yapan adamların kafayı kırması çok normal, bu Belhanda aşığı Can'ı engellemiştim ama asker olduğunu duyunca engeli kaldırdım, hareketinin izahı var çünkü.
😂😂 Sabah bitiriyorum rtas oglene dogru tekrar engelleyebilirsin😃

Üst Alt