beğendiğiniz spor aforizmaları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

beğendiğiniz spor aforizmaları

Spor dünyasında "vay be adam ne demiş, adam haklı beyler dağılın" gibi tepki verdiğiniz sözler illa ki olmuştur. Benim çok beğendiğim 3 aforizma var.

Arrigo Sacchi: "Jokey olmak için önce at olmak gerekmez"
Profesyonel futbol oynamadan teknik direktör olmasını eleştirenlere verdiği cevap.

Jose Mourinho: "Yorgun mu? Günde 15 saat çalışıp ayda birkaç yüz euroyla evine dönen baba yorgun olur, biz değil..."
Inter'in puan kaybettiği Genoa maçından sonra gazetecinin takım yorgun muydu sorusuna verdiği cevap.

Rudy Tomjanovich: "Bir şampiyonun yüreğini asla hafife almayın"
94 yılının NBA şampiyonu Rockets 95 yılında play-off'a son sırada katılması alay konusu olmuştur. Finale kadar çıkıp, finalde de Orlando'yu 4-0 süpürerek üst üste ikinci şampiyonluğunu yaşayan Rockets'in antrenörünün maç sonunda ağlayarak söylediği efsane cümle.

Younes Belhanda: "Annene gidiyorum"
Trabzonspor-Galatasaray müsabakasının ardından Galatasaraylı taraftarlar, İstanbul'a dönmek için Trabzon hava limanına geldiğinde Belhanda'ya tepki gösterdi. Bir taraftar, "Go home! (Evine git) Olmadı" diyerek Faslı futbolcuyu protesto etti. Belhanda'nın ise taraftara Arapça olarak "Annene gidiyorum" cevabını verdiği iddia edildi. Ve o Belhanda Galatasaray'a 2 lig kupası 1 Türkiye Kupası ve 1 Süper Kupa kazandırdı.

1584564094975.png

Tamburacı telefon açıyor, arayan Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim.

Konuşmaya başladığı anda sinirleri gerilen Tamburacı, telefon konuşmasını bir arkadaşına dinletmeye başlıyor.

Terim:

"Yahu Osman, biraz önce Sky TV’de konuşmuşsun, bana söylediler. Ben ne demişim? Gündem değiştiriyormuşum, öyle demişsin. Ulan bu ne biçim konuşma?"

Tamburacı bu üslup karşısında şaşırıyor, nezaket içinde:

"Hocam, beni hep böyle zamanlarda arıyorsun, bir kere de, nasılsın, diye arasana."

Terim’de fren tutmuyor:

"Ulan ben senin bıyığını s...."

Tamburacı yerinde fırlıyor, "Sen ne biçim konuşuyorsun" derken, sinirden zangır zangır titriyor. Milli Takım Teknik Direktörü kendini kaybediyor:

"Ulan ben senin, ananı, avradını s....".

Tamburacı, "Doğru konuş, konuşmasını öğren" diye bağırırken, Fatih Terim galiz küfürlerini sıralamayı sürdürüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 74979

Tamburacı telefon açıyor, arayan Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim.

Konuşmaya başladığı anda sinirleri gerilen Tamburacı, telefon konuşmasını bir arkadaşına dinletmeye başlıyor.

Terim:

"Yahu Osman, biraz önce Sky TV’de konuşmuşsun, bana söylediler. Ben ne demişim? Gündem değiştiriyormuşum, öyle demişsin. Ulan bu ne biçim konuşma?"

Tamburacı bu üslup karşısında şaşırıyor, nezaket içinde:

"Hocam, beni hep böyle zamanlarda arıyorsun, bir kere de, nasılsın, diye arasana."

Terim’de fren tutmuyor:

"Ulan ben senin bıyığını s...."

Tamburacı yerinde fırlıyor, "Sen ne biçim konuşuyorsun" derken, sinirden zangır zangır titriyor. Milli Takım Teknik Direktörü kendini kaybediyor:

"Ulan ben senin, ananı, avradını s....".

Tamburacı, "Doğru konuş, konuşmasını öğren" diye bağırırken, Fatih Terim galiz küfürlerini sıralamayı sürdürüyor.
@Osman Tanburacı

Üst Alt