Belhanda: "Geçen sene olduğu gibi rakiplerimizi yenip şampiyon olacağız" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Belhanda: "Geçen sene olduğu gibi rakiplerimizi yenip şampiyon olacağız"

D0FXan5WoAEE3M1

Tamamen lige konsantre olduklarını belirten Belhanda, lider Başakşehir’i sahalarında ağırlayacaklarını ve fikstür avantajının kendilerinde olduğunu söyledi. Faslı yıldız “Geçen sene olduğu gibi rakiplerimizi yenip yine şampiyon olacağımıza inanıyorum” dedi.

Benfica ile 0-0 berabere kalarak UEFA Avrupa Ligi’ne veda eden Galatasaray’da Younes Belhanda Lizbon’daki karşılaşma sonunda önemli açıklamalara imza attı. Ligde Başakşehir’in gerisinde oldukları hatırlatılan Faslı futbolcu, “Artık lige döndük ve 22. şampiyonluk için motive olduk. Evet, Ba şakşehir ligde 6 puan önümüzde. Ama onlar bizim sahamıza gelecekler. Ve bu karşılaşma Başakşehir için hiç de kolay olmayacak. Geçen sene olduğu gibi kalan maçlarda Başakşehir ile birlikte diğer rakiplerimizi de mağlup edip yine şampiyon olacağımıza inanıyorum. Başakşehir de kayıplar yaşayacaktır” dedi.

HENÜZ HİÇBİR ŞEY BİTMEDİ

Hakem kararlarının damga vurduğu Benfica maçlarına değinen Belhanda, her iki karşılaşmada kendi aleyhlerine kritik düdükler çalındığını ve bunların da eşleşmenin kaderini etkilediğini belirterek şöyle devam etti: “İstanbul’daki maçta skor 0-0’ken verilen penaltı kararı hatalıydı. Eğer geçen hafta ilk golü bulan taraf biz bulsaydık bu eşleşmenin farklı bir senaryosu olurdu. Rövanştaki golümüz de ofsayt değil. Ama futbol hatalar oyunu, hakemler de bu işin parçası. Avrupa’dan elendik ama hiçbir şey bitmedi. Önümüzde lig ve kupa var. Sonuna kadar devam edeceğiz” diye konuştu.

BENİM İŞİM OYUN KURMAK

Kasımpaşa maçında attığı golün hatırlatılması üzerine Belhanda, oyun tarzı gereği kendisinin aslında çok golcü bir isim olmadığının altını çizerek, “Herkes benden gol atmamı bekliyor ama ben gol atmaya odaklanmıyorum. Benim işim oyun kurmak, takımı hücuma çıkarmak...

Gol atmak, forvet hattında oynayanların işi” dedi. El İttihad kulübünden teklif alan ve sezon sonunda da Suudi Arabistan’a gitmesi beklenen tecrübeli oyuncu transfer sorusuna yanıt vermezken, “Ben Galatasaray’ın oyuncusuyum. Şu anda kafamda sadece Galatasaray var” dedi.

Hürriyet

Bizde bir tane horoz vardi büyük abdestini yaparken sendeleyip düşüyordu.
Buda vücut çalimi yaparken bazen sendeliyor.

Üst Alt