Belhanda: "Kadıköy'deki şanssızlığımızı kıracağız!" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
490

Galatasaray’ın yeni 10 numarası Younes Belhanda, Fotomaç’a konuştu.

Formasını aldığı Wesley Sneijder ile kıyaslanmasına üzülmediğini söyledi. Faslı yıldız "O çok büyük bir futbolcu. Bu formayla kazandığı, kazandırdığı kupalar var. Hatta Altın Top ödülüne dahi çok yaklaştı. Sneijder'in kalitesi tartışılmaz ama ben de Belhanda'yım. Bu karşılaştırmalara değil, kendi yapacaklarıma bakıyorum" ifadelerini kullandı..

GERÇEK YERİM 10 NUMARA

Younes Belhanda sezon başında 10 numarayı seçtiği için pişman olmadığını da söyledi. Tecrübeli orta saha oyuncusu "6 veya 8 numaralarda da oynayabilirim ancak asıl pozisyonum 10 numara. Sorumluluk almaktan hiçbir zaman çekinmem" dedi. Belhanda takımda kendisinden daha iyi frikik kullanan arkadaşları olduğu için topun başına geçmediğini söyledi. 27 yaşındaki futbolcu sezonun ikinci yarısında çok daha iyi bir Belhanda izleteceğinin de sözünü verdi..

ŞANSSIZLIĞIMIZI KIRACAĞIZ

"Fenerbahçe'ye karşı her zaman gol atmak isterim. Bu sezon Kadıköy'deki şanssızlığımızı kıracağız. Ben de gol atıp tarihe geçmek isterim. Ama benim gol atmamdan önemli olan deplasmanda kazanmak. Bu şanssızlığa artık son vermemiz gerekiyor.Fenerbahçe'den de teklif almıştım ama benim tercihim baştan beri Galatasaray'dı. İstanbul ve Galatasaray hakkında duyduklarım beni etkilemişti. Galatasaray'ın Avrupa'daki imajı benim kararımda etkili oldu. Bu sebeple teklif geldiğinde düşünmeden kabul ettim.."

FATİH TERİM'İN GELİŞİ

Galatasaray'ın başına 4. kez geçen Fatih Terim'le ilgili konuşan Belhanda, tecrübeli çalıştırıcının gelişiyle yeni bir dönem başladığının altını çizdi.

27 yaşındaki orta saha, "Buraya gelmeden önce de onu tanıyordum. Galatasaray tarihi için önemli bir isim."Daha önce neler yaptığını ve benden neler istediğini biliyorum.Sahada onun için en iyisini vermeye çalışacağım." yorumunda bulundu.

İLK YARI DEĞERLENDİRMESİ

Süper Lig'de geride kalan 17 maçın kısa bir değerlendirmesini yapan Belhanda, "İlk yarıda en sevindiğim maç, Bursaspor maçı oldu.1-0 geriye düşmüştük, Feghouli ve Tolga'nın golleriyle 2-1 kazandık. O 3 puanı ve sevincimizi unutamam.En üzüldüğüm maç ise farklı kaybettiğimiz Başakşehir mücadelesi oldu. Bu sene şampiyon olmak istiyoruz." dedi.

Habertürk

Arap sen içme. Oyununa odaklan. Popülizmden uzak dur. Senden umudumu kesmiş değilim. Taraftarın büyük bir kesimi memnun değil evet ama bizleri yanıltmak da senin elinde. Hadi canım benim. Hadi aslanım. Fatih Terim'le de yapamazsan sezon sonu seni savunacak adam kalmayacak.

GERÇEK YERİM 10 NUMARA

Younes Belhanda sezon başında 10 numarayı seçtiği için pişman olmadığını da söyledi. Tecrübeli orta saha oyuncusu "6 veya 8 numaralarda da oynayabilirim ancak asıl pozisyonum 10 numara. Sorumluluk almaktan hiçbir zaman çekinmem" dedi. Belhanda takımda kendisinden daha iyi frikik kullanan arkadaşları olduğu için topun başına geçmediğini söyledi. 27 yaşındaki futbolcu sezonun ikinci yarısında çok daha iyi bir Belhanda izleteceğinin de sözünü verdi..

Lan diger tarafta artik yasliyim, 8 no olarak daha iyiyim diyorsun. Hangi mevkide daha iyi oldugunu bile bilmiyor apaci

Formasını aldığı Wesley Sneijder ile kıyaslanmasına üzülmediğini söyledi. Faslı yıldız "O çok büyük bir futbolcu. Bu formayla kazandığı, kazandırdığı kupalar var. Hatta Altın Top ödülüne dahi çok yaklaştı. Sneijder'in kalitesi tartışılmaz ama ben de Belhanda'yım. Bu karşılaştırmalara değil, kendi yapacaklarıma bakıyorum" ifadelerini kullandı..

en azindan haddini biliyor

Son düzenleme:
Üst Alt