Belhanda, Maicon ve Gomis'in Maliyeti


Güncel Euro Kuru: 4 TL

Bafetibi Gomis;

2.500.000 EUR Bonservis

2.500.000 EUR imza parası

3x 3.35 Milyon Euro yıllık ücret

Toplam maliyeti: 73.600.000 Milyon TL

NOT:Maç başı ve primler hariçtir.

Younès Belhanda;

8.000.000 EUR Bonservis

4x3.35 Milyon Euro yıllık ücret

Toplam maliyeti: 85.600.000 Milyon TL

NOT:Maç başı ve primler hariçtir.


Maicon Pereira Roque

7.000.000 EUR Bonservis

4x2.2 Milyon Euro yıllık ücret

Toplam maliyeti: 63.200.000 Milyon TL


NOT:Maç başı ve primler hariçtir.3 futbolcunun toplam maliyeti: Net olarak 222.400.000 Milyon TL Euro olarak ise 55.600.000 Milyon EuroDursuntroll'ler tarafından gelen itirazlara göre sadece 1 senelik masraflarını yazalım ve Türkiye'nin ana para birimi Euro olduğu için Euro ile yazalım bir de;


Bafetibi Gomis;

2.500.000 EUR Bonservis

2.500.000 EUR imza parası

3.35 Milyon Euro yıllık ücret

Toplam maliyeti: 8.350.000 Milyon Euro

NOT:Maç başı ve primler hariçtir.

Younès Belhanda;

8.000.000 EUR Bonservis

3.35 Milyon Euro yıllık ücret

Toplam maliyeti: 11.350.000 Milyon Euro

NOT:Maç başı ve primler hariçtir.


Maicon Pereira Roque

7.000.000 EUR Bonservis

2.2 Milyon Euro yıllık ücret

Toplam maliyeti:
9.200.000 Milyon Euro

NOT:Maç başı ve primler hariçtir.
Toplam 28.900.000 Milyon Euro 1 sene için verilen rakam. Çok uygunmuş gerçekten böyle hesaplayınca.Dursun bir camiaya nasıl tecavüz edilir ders vererek gösteriyor herkese.

Drogba-Sneijder geldiğinde bu paraların 4'de birini vermemiştik.
 
bunlar neden Febeş ve 8taş medyasının ağzıyla konuşuyor cıkdıracam ya ne kadar da müdahaleye açık bir taraftar modeli arkadaş sen ev kiralıyosun

aylık kira ücretin 1000 tl ve aylık maaşın 3000 tl
1 yıllık kontrat yapıyosun
ev sahibine hemen 12,000 tl ücret vereceğim ama benim maaşım 3000 tl ben bu evi tutarsam ekonomik olarak batarım mı diyortsun nasıl bir mantık bu yahu yeter ya vallahi yeter
 
Yahu iyi de o adamlar geldiğinde de senin UEFA'dan ve yayıncıdan aldığın euro gelirlerinin kuru düşüktü. Biraz da böyle bakmak lazım.

Üstelik kuru bu akdar önemsiyorsun Emre Dursun'dan öcneki yönetimin bıraktığı banka borçlarının birikerek ve kur baskısıyla geldiği noktayı niye hesaplamıyorsun.

Selçuk, Tarık gibi adamların hala devam eden sözleşmeleri ne olacak mesela?


Dursun'u zerre kadar tutmuyorum da sırf Aysal'ı savunacağım diye yalan yanlış bilgilerle bu yönetime çakmanın da anlamı yok.

Euro olarak Amrabat ile Belhanda aynı fiyata geldiler. Hangisi daha piyasalı adam? Sen Chedjou'yu aldın bu Maicon'u hangisi daha piyasalı? Serdar Aziz ile Tarık aynı fiyata geldi hangisi?

Aysal zamanında yapılan transferleri NTVSpor senin gibi hesaplıyordu. O zaman tepkin nasıldı?

Bence elma ile armutu karıştırmadan hesap yapmak lazım.

Tutarlı bir şekilde 15-20 yıldır transferde batak işler yapıyoruz diyenlere saygım var tabi.
 
3 yıllık maaşını peşin vermiyoruz ki adamların seneye çine sattık diyelim aldığımızın üstüne, ee bu hesaplamalar çöpe gidiyor. maliyeti şişik göstermek için 3 yıllık maaşı katmaya gerek yok

ilk seneki bonservis maliyetleri 17.5m€
Maaşları da 8.9 m € oluyor.
26.4 m€ ilk yılın maliyeti, yani 105.6 milyon lira
 
Maliyetler her zaman 1 yila vurulmali, dogrusu oyle hesaplanir. 4-5 yillik bile olsa sozlesmeler o kadar sure kalacaklarinin garantisi yok. Belki seneye satilirlar mesela.

Nasil butceler, gelir-gider hesabi 1 yil icin ayarlanirsa bu transferlerin maliyetleri de ona gore hesaplamak gerek.
 
Hesaplama sanki Fb medyasınınki gibi olmuş :)Alınan isimlere verilen paralarda çok bi bataklık durum yok. Sattığımız kadar bonservis verdik. Giden Poldi, Bruma, Ceju, Sabri'nin maaşıyla gelen 3 oyuncununki arasında uçurum yok. Sorun olacak şey alınan adamlar bu parayı eder mi? Ben Belhanda'yı canlı hiç izlemediğimden bilemeyeceğim ama yıllarca kiradan kiraya giden adama değmez diye bi önyargım var, Gomis'e imza parası olmasa iyi denebilirdi, Maicon ise normal bence.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
hali hazırda sattığımız veya sözleşmesi biten oyunculardan açılan 11.000.000 EURO yıllık maaş bütçesi ve gelen 16-17 Milyon Euro bonservis parası var. Daha henüz ekstra bir para harcamamış gibiyiz böyle bakarsak.

ya da şöyle görmek isterseniz sattığımız veya sözleşmesi biten topçulardan açılan 44.000.000 TL ve sattığımız topçulardan kasamıza giren 68.000.000 TL Bonservis ücreti var.

bize kaliteli 2 orta saha bir sol bek bir sağ kanat lazım.
 
Son düzenleme:
3 yıllık maaşı TL'ye çevirip yazmak da ayrı bir arabesk. Bence yetmez. Çin Yuan'ına çevirin de fazla gözüksün. Belhanda'nın maaşı evet biraz fazla. Bonservisler konusunda evet biraz fazla para verilmiş ama bu oyuncuları alabilmek için suyunu çıkarabileceğin, daha da kısılabilecek para toplamda 5 milyon Euro'yu geçmez. Önemli olan takımın başarısı.

Transfer yapmasalar transfer yapamıyor dersiniz. Transfer yapsalar çok verdiler dersiniz. Serdar Aziz Tolga Ciğerci'ye 5 milyon Euro bonservis basıp minimum 2 milyon Euro kontrat yapılacağına bu adamlara verilsin. En kötü satmaya kalktığında üç aşağı beş yukarı aynı rakamlara satılacak adamlar.

Tekrar ediyorum, eleştirmek için eleştirmeye gerek yok. Bu sene tahminim 25-30 milyon Euro civarında bonservis harcayacağız. Umarım takım kimyası tutar ve şampiyon oluruz. Önemli olan tek şey bu. Başka bir şey değil. Ayağa kalkmamız için sportif başarı lazım.
 
Maliyetler normalin biraz uzerinde. Bu futbolculari Turkiyeye getirmek istiyorsan bu paralari vereceksin. Gomisin sozlesme 3 degil 2 yillik olsaydi daha iyi olurdu.

Dursunu elestirmek icin boyle sacmalamaya gerek yok.
 
çok büyük maliyetler her bir transfer yağlı kazık şeklinde.Başarı gelmez ise işimiz çok zor potansiyeli belli oyuncular bunlar kimse ekstra şeyler beklemesin heleki takımdaki çöplerle birlikte bakıldığında bize çok fazla artısı olacak transferler değil.Bu maliyetlerin çok daha altında transferler yapılıp bu kalitelere yakın oyuncular alınabilirdi.
 
Üst Alt